Skocz do zawartości

Smród paliwa w kabinie


Piaskos

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda następująco:

 

Śmierdzi mi w samochodzie paliwem i to tak że aż w oczy szczypie :roll:

Gdy mam obieg wewnętrzny - problemu nie ma.

Gdy jest obieg zewnętrzny i zatrzymam się trochę dłużej na światłach lub postoju zaczyna z nawiewów walić paliwem.

Sytuacja nasila się w momencie załączenia wentylatorów chłodnicy/klimy. Do tego czym cieplej tym gorzej. W te największe upały nie szło jezdzić z obiegiem zewnętrznym. Czy jade z klimą czy bez nie ma znaczenia.

 

Czytałem wątki o tym że śmierdziało jak było zimno, czego przyczyną były węże paliwowe pod kolektorem ale u mnie sytuacja jest odwrotna.

 

Ratujcie bo się jeszcze uzależnię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątki o tym że śmierdziało jak było zimno, czego przyczyną były węże paliwowe pod kolektorem ale u mnie sytuacja jest odwrotna.

 

ja bym pojechał do serwisu :roll: ....chociaż ....miejsce rozprzestrzeniania się ognia dosc łatwo ustali rzeczoznawca.... :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątki o tym że śmierdziało jak było zimno, czego przyczyną były węże paliwowe pod kolektorem ale u mnie sytuacja jest odwrotna.

 

ja bym pojechał do serwisu :roll: ....chociaż ....miejsce rozprzestrzeniania się ognia dosc łatwo ustali rzeczoznawca.... :mrgreen:

No jak ma się AC to faktycznie może poczekać na rzeczoznawcę. Jak jest tylko OC to radzę natychmiastowy serwis.

Dobrze że jest to Forum to czasem ludziska moga coś doradzić z dobrego serca. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że jak otworzy się maskę to nie czuć paliwa.

 

Miejsce i narzędzia mam więc z naprawą takich rzeczy nie ma problemu.

Po prostu liczyłem że może nakierujecie na miejsce poszukiwań ale widze że pozostanie sprawdzenie wszystkiego po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałap sobie zapach benzyny do słoików, będziesz miał na potem :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

A na poważnie, jak większośc Ci radzi... lepiej jak najszybciej się za to weź :wink:

 

No to właśnie się biorę się :)

 

-- Wt wrz 25, 2012 11:32 pm --

 

Nie szukaj z zapalniczką. :mrgreen:

A to co się może stac? :|

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Nic, po prostu szybciej znajdzie się wyciek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, nieprzyjemny zapach dobiega z nawiewu, jak włącze obieg zewnętrzny.

 

rozumiem , że zapach konkretnie benzyny , jeżeli nie "zaciaga" przez klapę to kolektor ssący trzeba zdjąć , nie widac bo na silniku szybko odparowuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...