Skocz do zawartości

pęknięta sprężyna


twardziel

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam mały problem, a mianowicie złamała mi się prawa przednia sprężyna w legacy outbacku '96 i po tym złamaniu jej miejsce złamania uciska od góry na opone dość ostrym złamanym końcem.. co w takiej sytuacji najlepiej zrobic?

1. zdjać koło i próbowac ustawic to jakoś inaczej i dojechać do mechanika ? (słabo to widze) ale chciałbym uniknać płacenia siana za lawete..

2. zdjać to i załozyć 2x ciensze koło dojazdowe i próbowac dojechać do mechaniora ? (puki co moj najlepszy pomysł :P)

3. nie ruszać samemu nic, gdyż słyszałem ze grzebanie w takim czymś może sie skończyć strzałem spreżyny w reke lub inna część ciala i wtedy troche boli , a czasem cos się łamie..

 

ma ktos może dla mnie jakomś porade co teraz z tym fantem zrobic ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprężyna pękła, to może się okazać, że po zdjęciu koła i podniesieniu auta będzie mało napięta lub w ogóle nienapięta.

 

Ja bym podniósł, zdjął koło i spróbował ustawić sprężynę tak, żeby leżała na talerzu od spodu. Wyjąłbym także ułamany kawałek.

Potem założyłbym koło i postawił auto - jak będzie dobrze to tak pojechał do mechanika. WOLNO.

 

Jeżeli to nie zadziała, to można połączyć powyższy pomysł z dojazdówką, żeby nie ryzykować uszkodzenia dobrej, pełnowymiarowej opony.

 

Jeżeli nie będziesz rozkręcał całej kolumny od góry, to sprężyna nie wystrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey , sprawa ogarnięta, wyjełem ułamany kawałek, zmieniłem na dojazdówke i jakoś się doczłapałem gdzie chciałem.. niestety złamana końcówka zdążyła w bieżniku wyryć dodatkowy, dość duży rowek.. no ale tylko się cieszyć, że gumy nie złapałem bo jeszcze by sie gorzej mogło skonczyc.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...