Skocz do zawartości

Wysokoprężne Subaru


termit

Rekomendowane odpowiedzi

Als Vorbild dient der 2,2-Liter Dieselmotor von Honda. Allerdings stehen Hubraum, Drehmoment und Einspritzdruck noch nicht fest. Zur Zeit testen die Japaner Versionen mit Magnet- und piezoelektrisch gesteuerte Ventilen.

Dzięki za linki.

Ma być wzorowany na 2,2 litrowym silniku desla Hondy. Pojemność silnika, moment obrotowy i ciśnienie wtrysku nie zostały jeszcze ostatecznie ustalone. W chwili obecnej Japończycy testują wersje z zaworami sterowanymi magnetycznie i piezoelektrycznie.

Panowie z FHI nie idą na łatwiznę... czapki z głów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a mnie doszły słuchy że ma to byc silnik stworzony w kooperacji z Porsche..... oczywiście boxer o mocy ok 200KM z pojemności 2,7.... ale to pewnie kolejna informacja majaca podsycić atmosferę....

 

DIESEL z Porsche?!

Swiat zwariowal :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Als Vorbild dient der 2,2-Liter Dieselmotor von Honda. Allerdings stehen Hubraum, Drehmoment und Einspritzdruck noch nicht fest. Zur Zeit testen die Japaner Versionen mit Magnet- und piezoelektrisch gesteuerte Ventilen.

Dzięki za linki.

Ma być wzorowany na 2,2 litrowym silniku desla Hondy. Pojemność silnika, moment obrotowy i ciśnienie wtrysku nie zostały jeszcze ostatecznie ustalone. W chwili obecnej Japończycy testują wersje z zaworami sterowanymi magnetycznie i piezoelektrycznie.

Panowie z FHI nie idą na łatwiznę... czapki z głów

Ventilen to faktycznie zawór, ale chodzi chyba o piezoelektrycznie sterowane wtryskiwacze :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe plotki o wspolpracy z Porsche. Z jednej strony budzi watpliwosci, z drugiej strony niedawno temu w jednej kwestii wspolpracowali i to nawet efektywnie......zobaczymy w przyszlym roku, narazie ciiiisza :twisted:

 

Choc jesli chodzi o wspolnego dyzla to obstawiam na 95%, ze to nieprawda. Subaru samo go opracowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe plotki o wspolpracy z Porsche. Z jednej strony budzi watpliwosci, z drugiej strony niedawno temu w jednej kwestii wspolpracowali i to nawet efektywnie......zobaczymy w przyszlym roku, narazie ciiiisza :twisted:

 

Choc jesli chodzi o wspolnego dyzla to obstawiam na 95%, ze to nieprawda. Subaru samo go opracowuje.

 

W podrzuconych przez Than_Junior'a linkach Porsche pojawiaj się jedynie w tym kontekście, że Subaru i Porsche to ostatni producenci boxerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe plotki o wspolpracy z Porsche. Z jednej strony budzi watpliwosci, z drugiej strony niedawno temu w jednej kwestii wspolpracowali i to nawet efektywnie......zobaczymy w przyszlym roku, narazie ciiiisza :twisted:

 

Choc jesli chodzi o wspolnego dyzla to obstawiam na 95%, ze to nieprawda. Subaru samo go opracowuje.

 

W podrzuconych przez Than_Junior'a linkach Porsche pojawiaj się jedynie w tym kontekście, że Subaru i Porsche to ostatni producenci boxerów

A BMW, a niewielkie silniki lotnicze to co nie boxery? Ale trzeba przyznać że wymiekają firmy dawniej to 2CV miały bokserki i alfy, ech to były czasy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe plotki o wspolpracy z Porsche. Z jednej strony budzi watpliwosci, z drugiej strony niedawno temu w jednej kwestii wspolpracowali i to nawet efektywnie......zobaczymy w przyszlym roku, narazie ciiiisza :twisted:

 

Choc jesli chodzi o wspolnego dyzla to obstawiam na 95%, ze to nieprawda. Subaru samo go opracowuje.

 

W podrzuconych przez Than_Junior'a linkach Porsche pojawiaj się jedynie w tym kontekście, że Subaru i Porsche to ostatni producenci boxerów

A BMW, a niewielkie silniki lotnicze to co nie boxery? Ale trzeba przyznać że wymiekają firmy dawniej to 2CV miały bokserki i alfy, ech to były czasy :).

 

BMW?

Podpowiedz w jakim modelu, bo nie moge skojarzyc... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BMW, a niewielkie silniki lotnicze to co nie boxery? Ale trzeba przyznać że wymiekają firmy dawniej to 2CV miały bokserki i alfy, ech to były czasy .

Chodziło pewnie o producentów silników samochodowych, którzy w chwili obecnej mają boxery w ofercie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BMW?

Podpowiedz w jakim modelu, bo nie moge skojarzyc... :oops:

 

W modelu 1150RS 1200 1100 itd. Kto jeździł dwukołowym gabelsem ten wie o co biega, jedne z nielicznych motorków które się gibają na boki przy dodawaniu gazu :D . A w samochodach chyba faktycznie nikt poza S nie umieszcza boksera, choć może gdzieś w Indiach lub na podobnych rynkach coś jeszcze wytważają?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BMW?

Podpowiedz w jakim modelu, bo nie moge skojarzyc... :oops:

 

W modelu 1150RS 1200 1100 itd. Kto jeździł dwukołowym gabelsem ten wie o co biega, jedne z nielicznych motorków które się gibają na boki przy dodawaniu gazu :D . A w samochodach chyba faktycznie nikt poza S nie umieszcza boksera, choć może gdzieś w Indiach lub na podobnych rynkach coś jeszcze wytważają?.

 

Aaa, to trzeba bylo tak od razu: moto-cykle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIESEL z Porsche?!

Swiat zwariowal :cry: .

 

Porsche robi masę różnych projektów na zlecenie.

Kto jeździł ładą samarą ten dobrze wie :). Pozatym jeśli robią czajniki i garnki dla gospodyń to dlaczego nie mięli by zrobić silnika na gnojówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie przypomnialo!

 

Silnik boxer DIESEL juz byl, jakies 50 lat temu i byl stosowany w niemieckim kolejnictwie.

 

O ile dobrze pamietam, byl to silnik typu "M", wytwarzany przez firme MAN.

 

To rozumiem, że na tych doświadczeniach wzorować się będzie Subaru w tworzeniu swojego boksera- diesla...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie przypomnialo!

 

Silnik boxer DIESEL juz byl, jakies 50 lat temu i byl stosowany w niemieckim kolejnictwie.

 

O ile dobrze pamietam, byl to silnik typu "M", wytwarzany przez firme MAN.

 

To rozumiem, że na tych doświadczeniach wzorować się będzie Subaru w tworzeniu swojego boksera- diesla...?

 

Chyba jednak nie będzie się wzorował na silnikach wolnoobrotowych dużej mocy (juz widze olbrzymi obrotomierz z czeronym polem zaczynającym się od 1000 obrotów :) ). Nawiasem JED jak masz jakieś materiały to zerknij dobrze bo wydaje mi się że silniki MAN-a typu M to były poprostu silniki z komorą spalania typu "M", taki nieudany wynalazek niemieckiej myśli technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepne i nieoficjalne wiadomosci mowia o turobdoladowanym 2.2 lub 2.7 litra bokserze ;), ma sie pojawic w Europie w 2007 roku i napedzac Legacy i Forestera, silnik juz podobno jest i jezdzi caly czas w fazie testow, ale to nie do konca potwierdzone informacje. Ja tam bym sie pisal, bo jak na razie mam bardzo pozytywne wrazenia z jazd tas tasiami- oczywiscie tymi nowszymi. Odczuwam nadal frajde z jazdy ale w kieszenie zostaje troche wiecej. Nawet Kuchar Tomek stwierdzil ze denerwowalo go tankowanie sie 4 razy na dluzszej trasie tam i z powrotem- juz nie pamietam z Warszawy dokad- zakupił sobie A3 TDI 2.0 i mowi ze sie zakochal w tym samochodzie, bo nadal moze sobie duzo frajdy sprawic ale i wiecej w kieszeni zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nowoczesne diesle w dupowozach super śmigają, a nie każde Subaru to pół-rajdówka przypominająca wurca i nadająca się przy odrobinie samozaparcia na oes. Przecież są jeszcze legace, forki wolne ssaki i inne, a tam jak zrobią fajnego diesla, to będzie jak znalazł...

A dla mnie to profanacja :evil: . Mam OBK 2.5 (czyli wolny ssak), a diesla nie kupię i basta ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie będzie się wzorował na silnikach wolnoobrotowych dużej mocy (juz widze olbrzymi obrotomierz z czeronym polem zaczynającym się od 1000 obrotów ). Nawiasem JED jak masz jakieś materiały to zerknij dobrze bo wydaje mi się że silniki MAN-a typu M to były poprostu silniki z komorą spalania typu "M", taki nieudany wynalazek niemieckiej myśli technicznej.

 

W takich silnikach, czerwone pole zaczyna sie przy ok. 130 obr/min :mrgreen: !

 

Zgodnie z sugestia, reszte sprawdze DOKLADNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeszukując google znalazłem informację o tym, że diesel będzie miał 2,2 litra pojemności i dodatkowo jest w planach powiększenie go do 3,3 litra poprzez dołożenie dwóch cylindrów - specjalnie dla tribbeci. Ale widać coś nie spieszą się z klekotem, bo miał być w 2007, teraz piszą już o 2008 roku, w zasadzie jeżeli idzie o europę to subaru przespało 10 lat.

Ja sam nie wiem czy chciałbym diesla, zbiera się fajnie, biegi kończą się bardzo szybko, ciężko czasem dobrać przełożenie (może dlatego, ze pierwszy raz jechałem z 6 biegową skrzynią), i jest głośny jak nie jedzie. W sumie jedyna zaleta względem benzyny (też zaturbionej) to mniejszy apetyt na paliwo. Jak dźwięk będzie taki sam jak w TDi czy TDCi to straci połowę uroku Subaru. Ale trzba poczekać i zobaczyć na żywca, może nie będzie tak źle (impreza MY06 też była straszna na fotkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dość tych nowoczesnych diesli, swego czasu byłem ich wielkim fanatykiem ale po jakims czasie i jeżdzie Imprezą wyleczyłem się na długo. Może one mają swoje zalety, ale wad jeszcze więcej. Dobre są do 100.000 km potem robią się problemy, a to wtryski, a to pompa, a to inne szpeje i bajery, a przede wszystkim nasza polska ropa daje im nieźle w kość. No i niestety nie sa to samochody do mocnego trakatowania. Jak się im naprawde daje ostro padaja jak muchy... Sam wiem bo rozwaliłem motor w Focusie ( pękł tłok dosłownie na pół), na szczęście na gwarancji.

Czasy dobrych diesli się skończyły na poziomie mercedesa serii W124 300 TD no i może tradycyjny TDI ( nie pompowtrysk) a potem te wszystkie CDI ,TDCI HDI, JTD do jednego worka i na śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...