Jump to content

Hill holder S-turbo

x_maly_x

Recommended Posts

Tak się złożyło że mój akurat tego ustrojstwa nie ma - a chciałbym (jeśli dużej rzeźby nie ma) mu to założyć. Potrzebuję zdjęcia gdzie to ustrojstwo ma się znajdować(przy okazji jak to w forku wygląda) ,najlepiej jak by było widać jak i gdzie jest podłączone. I czy z innego subaru np. Imprezy 01-05 pasuje.

iron, widziałem to jak wrzuciłeś, tu jednak inaczej trochę wygląda i pewnie w innym miejscu jest niż w foresterze. Ale dzięki :) . Większość forumowiczów którzy mają S-turbo mają pewnie hill holder to może pstryknie ktoś parę fotek i wrzuci :mrgreen:

• 1 year later...

Znalazłem kilka tematów i chyba niektórzy mają w Turbo HH

Wiem, że pewne diagnozy stawiane przez forum nie będą miarodajne, ale może mnie ktoś nakierunkuje. Do sub-specjalisty się wybieram, ale za 2 tygodnie dopiero.

PO dłuższym postoju, zwłaszcza po nocy, gdy ruszam, auto szarpie, tak jakby sprzęgło łapało wybiórczo. Nie miałem nigdy AWD więc moje wrażenia bazują tylko na jeździe FWD - może to nie sprzęgło. Po przejechaniu kilku kilometrów sytuacja się normuje i jest w porządku (z małym wyjątkiem*). Biegi wchodzą lekko. To co mnie jeszcze zastanawia, to o ile ruszanie po przejechaniu tych początkowych kilometrów się normuje, natomiast odnoszę wrażenie, że na luzie, na chwilę przed zatrzymaniem auta, coś go lekko przytrzymuje* - wrażenie jakby ręczny zaciągnięty na 1 ząbek. Z bardzo lekkiej górki się jakby nie stacza (do przodu).

Po jakiejś tam lekturze dotychczasowej mam takich podejrzanych:

- sprzęgło

- hill holder

- oleje w napędach, skrzyni

- stan napędów, wiskoza

- zapieczone hamulce raczej wykluczam, chociaż kto wie

Ktoś ma pomysł, czy tylko macanko wchodzi w grę?

wy macie te ładne kangury z przodu a u mnie brak :(

u mnie brak lewej zaślepki na kangura tej od góry , ostatnio widziałem na mobile takiego samego i też lewej brak :) jedyna różnica nie miał haka a już myślałem , że ktoś drugi raz wystawia mojego na sprzedaż :P)

Automat raczej HILLHOLDERA nie potrzebuje

Musisz rozwinąc temat :) Bo co w takim razie powoduje, że stojąc pod górę i puszczając hamulec samochód delikatnie się cofa (o kilka centymetrów) i dalej już nie. Pytam bez krzty ironii tylko z ciekawością bo nie znam sie na mechanice.

Bo co w takim razie powoduje, że stojąc pod górę i puszczając hamulec samochód delikatnie się cofa (o kilka centymetrów) i dalej już nie. Pytam bez krzty ironii tylko z ciekawością bo nie znam sie na mechanice.
W automacie nawet na wolnych obrotach wytwarzane jest już ciśnienie które odpowiada za poruszanie się samochodu , ale jest na tyle słabe aby nie ruszyć autem pod górę ale na tyle mocne aby nie pozwolić na cofanie się. Prościej się już nie da wyjaśnić :) .

a to juz wiem że przy niektórych były :)

Bo co w takim razie powoduje, że stojąc pod górę i puszczając hamulec samochód delikatnie się cofa (o kilka centymetrów) i dalej już nie. Pytam bez krzty ironii tylko z ciekawością bo nie znam sie na mechanice.
W automacie nawet na wolnych obrotach wytwarzane jest już ciśnienie które odpowiada za poruszanie się samochodu , ale jest na tyle słabe aby nie ruszyć autem pod górę ale na tyle mocne aby nie pozwolić na cofanie się. Prościej się już nie da wyjaśnić :) .

O właśnie każdym automatem jakim w życiu jeździłem nie tylko subaru. Nie było problemu z puszczeniem hamulca stojąc pod górkę

A nie jest ,że w każdym modelu z Subaru z manualem jest HH? Zawsze myślałem ,że jest on po to aby nie "zabić" wiskozy przez użytkownika który nie do końca wie jak działa 4X4 w Subaru z manualną skrzynią.