Skocz do zawartości

Drgania przy hamowaniu


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauwazylem, ze przy hamowaniu kierownica mi drga. Myslalem, ze mam zwichrowane tarcze, ale wyczytalem, ze moga to byc tuleje wahacza. Moje juz sa wylane i sa do wymiany. Moze to byc powod?

Chodzi o Wrx 2005r. Dodam ze telepie ostro. I teraz jak jechalem wydawalo mi sie ze nie tylko przy hamowaniu drga. W jezdzie przy 120 km/h delikatnie trzepotanie kierownica :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważ koła najpierw skoro jadąc 120 drga Ci kierownica i należy ocenić stan opon czy nie z bulone. I skoro masz tuleje wyrąbaną to i tak trzeba ją wymienić. Jeżeli dalej podczas hamowania będą drgania to sprawdź tarcze czujnikiem czy nie mają bicia jak mają to albo nowe albo do przetoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje tak czy inaczej - wymienić, od razu obie.

 

poza tym wyważyć koła i to nie byle gdzie, warto zrobić optymalizację np w CNF na Kartuskiej.

 

a przy hamowaniu - mi biło, mierzyłem piasty, tarcze, aż w końcu po wymianie klocków na nowe - bicie podczas hamowania ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje sa juz wylane. Jutro bede zamawiac poliuretany poniewaz w aso za prawa 350 a za lewa chcieli 400 wiec wg mnie przegiecie. Opony tez sa w lipnym stanie takze to Tez moze byc ich wina. Kola nie wydaje mi sie, poniewaz to bylo tak nagle. Jak kupowalem autowsio bylo ok.

 

-- N wrz 23, 2012 11:39 pm --

 

Tuleje sa juz wylane. Jutro bede zamawiac poliuretany poniewaz w aso za prawa 350 a za lewa chcieli 400 wiec wg mnie przegiecie. Opony tez sa w lipnym stanie takze to Tez moze byc ich wina. Kola nie wydaje mi sie, poniewaz to bylo tak nagle. Jak kupowalem autowsio bylo ok.

 

-- N wrz 23, 2012 11:39 pm --

 

Tuleje sa juz wylane. Jutro bede zamawiac poliuretany poniewaz w aso za prawa 350 a za lewa chcieli 400 wiec wg mnie przegiecie. Opony tez sa w lipnym stanie takze to Tez moze byc ich wina. Kola nie wydaje mi sie, poniewaz to bylo tak nagle. Jak kupowalem autowsio bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy to samo.

 

-- Pn wrz 24, 2012 12:48 am --

 

PS: Ale to taka przypadłość forum, że po północy są takie zabawy.

 

Jutro bede zamawiac poliuretany
:arrow: PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też rzucało kierownica, przy hamowaniu z dużej prędkości, miałem normalny zestaw hamulcowy (klocki TRW + płaskie tarcze brembo), niestety klocki szybko poleciały i wsadziłem tak na szybko byle jakie, wymieszane klocki (tak na dojazad, bo już metal wyszedł z tamtych) i objaw zginął.

 

Nie wiem jak u Ciebie kwestia hamulców wygląda, ale kijowe klocki też powodują wibrację! :mrgreen: tak jak u kolegi tzd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...