Skocz do zawartości

Stabilizator 22mm Whiteline na tył w GC8


Maciek Wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem. Po zmianie felg na 17 i po ustawieniu zbieżności przy jeździe w ostrym zakręcie karoseria (błotnik lewy tył) ociera mi o oponę i skutecznie ją niszczy + błotnik sukcesywnie pozbywa się lakieru.

Mam założone zawieszenie ohlinsa i obniżające sprzężny.

 

Przy 16 felgach to nie występowało. Nie mogę już pochylić koła do amorka bo zostało około kilku milimetrów do amorka.

Powiem że mało brakuje żeby wyeliminowawszy ocieranie.

 

I teraz moje pytanie rozwiązania tego problemu

 

czy wymiana na stabilizator 22mm z poliuretanami powinna załatwić sprawę?

Jak można jeszcze to wyeliminować bez zaginania rantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana felg na 17 wiązała się ze zmianą (zwiększeniem) szerokości opony i średnicy koła? jeśli tak, masz przyczynę obcierania.

22mm stabilizator nie zaszkodzi. czy pomoże w Twoim konkretnym przypadku, nikt Ci raczej takiej gwarancji nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem. Po zmianie felg na 17 i po ustawieniu zbieżności przy jeździe w ostrym zakręcie karoseria (błotnik lewy tył) ociera mi o oponę i skutecznie ją niszczy + błotnik sukcesywnie pozbywa się lakieru.

Mam założone zawieszenie ohlinsa i obniżające sprzężny.

 

Przy 16 felgach to nie występowało. Nie mogę już pochylić koła do amorka bo zostało około kilku milimetrów do amorka.

Powiem że mało brakuje żeby wyeliminowawszy ocieranie.

 

I teraz moje pytanie rozwiązania tego problemu

 

czy wymiana na stabilizator 22mm z poliuretanami powinna załatwić sprawę?

Jak można jeszcze to wyeliminować bez zaginania rantów.

 

a napisz nam jaka szerokość felgi i jakie ET? Jaki rozmiar opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 48 opona 225 :)

 

Ledwo weszło to koło :) tak też myślałem, przynajmniej mam powód do założenia grubszego stabilizatora.

 

Wiesz liczę ze nie będzie obcierało bo problem mam narazie tylko z jednej strony wiec mozliwe ze cos sparciało i trzeba jeszcze coś wymienić.

 

A teraz do tematu - czy regulowany whiteline z 3 dziurami oznacza że 1 dziurka daje 21mm druga 22mm trzecia 23mm?

Oglądałem jakiś filmik na stronie whitelin-a i nie wiem czy dobrze rozumiem. Drugie pytanie co się zmieni przy założeniu tego staba - chodzi o prowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy regulowany whiteline z 3 dziurami oznacza że 1 dziurka daje 21mm druga 22mm trzecia 23mm?

Gdzieś czytałem takie porównanie, ale oczywiście jest ono w jakiś tam sposób obrazowe - najkrótsza dźwignia daje najsztywniejszego staba, najdłuższa - odwrotnie. Sama średnica rzecz jasna się nie zmienia. Mam takiego przykręconego na "najtwardszej" dziurze. Moim zdaniem jest sporo bardziej nadsterownie. Szczególnie po przesiadce z 17mm staba w kombi :) Acha, podobno przy grubych stabach lubią się urywać fabryczne mocowania do budy, ale u mnie mają się dobrze (już 1,5 roku chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Wawa, opona 225w GT na feldze z ET 48 bedzi obcierać,mimo grubego staba.Jeśli nie w łukach to pewnie na dobiciach.Jedynym lekarstwem na to jest zastosowanie felg o szerokości 7" i ET 52-55.

Generalnie ten rozmiar opon w GT-eku słabo sie sprawdza w cywilnej jeździe na naszych drogach.Moim zdaniem rozmiar 215/45/17 to max co można zastosować w GT,bez takich niespodzianek i też z opowiednim ET felgi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z przodu jest ok? bo u mnie z przodu też występuje ten problem.

 

odnośnie tyłu. u mnie były problemy i przy odbiciach i na zakrętach. podgięcie rantów plus negatyw i jest git. byłem tak na Kielcach i opon nie jadło (przynajmniej w tym miejscu :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...