Skocz do zawartości

check engine


marcinboro

Rekomendowane odpowiedzi

Eie

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Wiesz... to tak jak z tym dowcipem o mechaniku co wzial 101 zl za walniecie mlotkiem ;)

A tak serio to troche walczyl z odkreceniem I bez gwintowania sie nie obylo :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eie

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Wiesz... to tak jak z tym dowcipem o mechaniku co wzial 101 zl za walniecie mlotkiem ;)

A tak serio to troche walczyl z odkreceniem I bez gwintowania sie nie obylo :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ja znam mechanika który skasował 1500zl klienta za wlozenie prawidłowo wtyczki. Ma pierwszy rzut co za absurd, zaglebiajac sie w temat samochód stal przeszło pół roku. Odwiedzil w tym czasie dwoch innych mechaników,pieniądze skasował za rozwiązanie problemu, a nie robotę :)

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się zdarza dość losowo, podczas jazdy zarówno na noPb jak i na LPG. Warunkiem jest dość długi spokojny ocinek jazdy np. właśnie na tempomacie.

 

Błąd to dokładnie: 

P0420 Efektywność układu katalizatora poniżej dopuszczalnej wartości

(w oryginale P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold)

 

Tuleję kątową już sobie kupiłem ale pierwsze podejście do odkręcenia sondy nieudane, a nie chciałem czegoś uszkodzić na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się zdarza dość losowo, podczas jazdy zarówno na noPb jak i na LPG. Warunkiem jest dość długi spokojny ocinek jazdy np. właśnie na tempomacie.

 

Błąd to dokładnie:

P0420 Efektywność układu katalizatora poniżej dopuszczalnej wartości

(w oryginale P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold)

 

Tuleję kątową już sobie kupiłem ale pierwsze podejście do odkręcenia sondy nieudane, a nie chciałem czegoś uszkodzić na siłę.

Najpierw wd 40 tak przez dwa dni o dopiero moze puści

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu... Coli to se możesz do whiski polać w tym przypadku :) Było psikane, noc stało i dupa.... Tam się upalają drobne zwoje gwintu. To nie kwestia zapieczenia.

Bardzo często gwint się ukręca (jak w moim przypadku)

Choć nie przeczę, że gdybym miał taką wiedzę i widział jak to robią to nie spróbowałbym sam :-)

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę na tym forum reklamować coś z allegrosza ale jeżeli ma to pomóc innym kolegom to zaryzykuję, u mnie ciągle wywalało ten check i brak tempomatu i światełka na tablicy mnie bardzo irytowało, nikt nie był w stanie pomóc , najpierw tulejkę dorobił tokarz i nic, potem kupiłem taką prostą mosiężną i nic , za trzecim razem kupiłem taką kątową w kolorze srebrnym z długim gwintem i nakrętką kontrującą (ta nakrętka daje możliwość ustawienia tego emulatora pod dowolnym kątem bo tam przeszkadza blacha i wtedy się kontruje) zrobiłem na razie jakieś 1000km i wreszcie jaka przyjemność z jazdy na tempomacie i czysta tablica bez mrugającego tempomatu, jedyne 50zł a jaka radość........a już myślałem że sonda walnięta , mam nadzieję że ta zmora się skończyła na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Pomogła tuleja założona do 2-giej sondy - 250zł :-/

Ale dają gwarancję, że 200zł zwracają jeśli znów zacznie wyskakiwać.

Działający tempomat... i brak światełek na desce.. Bezcenne! :)

S.

Tuleja pomaga, kolega w 2.5 z 2008 roku miał to samo i problem definitywnie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...