Skocz do zawartości

kody błędów


tomcik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem co trzeba zrobić aby odczytać kody tylko mam kłopot ze zlokalizowaniem tych czarnych wtyczek.Czy jest możliwe że u mnie ich nie ma?Znalazłem tylko zielone. Pacjęt to forek 2005 2.0 bez turbo. Przeszukałem chyba całe forum ale nic nie znalazłem o moim kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 KM spryskiwacze reflektorów na wierzchu, chyba SF , ale np. pompę ABS ma z nowszego.

 

"Też mam tylko zielone ich spięcie powoduje selftest układów"."błędy odczytujesz kabelkiem, masz OBD" -- :?: :?: :?: :oops: nie bardzo kumam o co chodzi, jak by się dało napisać bardziej łopatologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo kumam o co chodzi, jak by się dało napisać bardziej łopatologicznie.

 

błędy albo kabelkiem VAGKKL i np ROMRaider na laptopie, wtedy musisz spiąć zielone kostki - przez cały czas zabawy kompem będziesz cyklicznie słyszał wentylator chłodnicy, pompę paliwa i inne przekaźniki (czyli wspomniany selftest)

albo np ELM327 bluetooth i komórka, są softy dla leciwego symbiana, ios, androida. W przypadku tego ostatniego polecam Torque, które odkąd obsługuje SSM(protokół stosowany w subaru) nie wymaga spinania kostek aby odczytać parametry kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumie takie np. coś;

 

http://allegro.pl/promocja-bezprzewodow ... 66199.html

http://allegro.pl/interfejs-vag-opel-bm ... 46123.html

http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-e ... 50109.html

http://allegro.pl/interfejs-diagnostycz ... 87137.html

 

Który z tych co podałem się nada ? :?:

 

Do tego poszukać w internecie programu ,tak? A może jakiś link do sprawdzonego. :P 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisałem, dowolny VAG KKL albo ELM327 BT dla bezprzewodowej zabawy.

Wpisywanie przez sprzedającego dedykowany subaru, albo dołączanie DARMOWEGO oprogramowania w zamian za 2x większą cenę to tylko naciąganie kupujących.

 

ten elm bt jest strasznie tani, raczej bym omijał tego sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo kumam o co chodzi, jak by się dało napisać bardziej łopatologicznie.

 

błędy albo kabelkiem VAGKKL i np ROMRaider na laptopie, wtedy musisz spiąć zielone kostki - przez cały czas zabawy kompem będziesz cyklicznie słyszał wentylator chłodnicy, pompę paliwa i inne przekaźniki (czyli wspomniany selftest)

albo np ELM327 bluetooth i komórka, są softy dla leciwego symbiana, ios, androida. W przypadku tego ostatniego polecam Torque, które odkąd obsługuje SSM(protokół stosowany w subaru) nie wymaga spinania kostek aby odczytać parametry kompa.

 

 

 

ELM 327 nie musi być bluetooth, może być na kablu USB

pozatym nic dodać nic ująć ;-)

 

tomcik, odbierz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELM 327 nie musi być bluetooth, może być na kablu USB

 

pewnie, że nie, ale kablowo lepszy jest KKL, bardziej uniwersalny i wprost obsługuje SSM

 

Dobra, a który lepiej kupić? BT czy kabel? Rozumiem, że kabel będzie bardziej stabilny?

 

kabel będzie stabilniejszy, ale to kwestia do czego potrzebujesz interfejsu;

jak okazjonalnie chcesz zerknąć na parametry i masz możliwość zrobienia tego przez komórkę to polecam BT.

jak chcesz dłubać w sofcie, blokować kody do MIL to jednak KKL.

 

Miałem KKL, ale jednak przesiadłem się na BT, targanie lapa jest mnie poręczne od wrzucenia kostki BT do kieszeni, a obecnie nie trzeba szukać i spinać kabli pod deska, jest dużo praktyczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...