Skocz do zawartości

Wymiana łożysk 5MT


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim niedawno zakupionym WRXie powoli wyje skrzynia. Podobno juz lekko zjechane są tylne łożyska skrzyni. Mechanik gdzie robie wycenił 700 zł same łóżyska 700zł robocizna. Komplet łożysk 1300-1600 +700zł. Miał ktoś doświadczenie z takim zabiegiem i mógłby coś na ten temat napisać? Jak skrzynia zaczyna wyć ile jeszcze pojeżdże?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie wyje, mechanicy powiedzieli, że im wyją łożyska, a mi od czasu do czasu coś tak hałasuje, ale normalnie jedzie się normalnie w sumie

 

 

Zrobić bum: znaczy, że wał wypadnie? (tak mi mechanicy powiedzieli) Ogólnie to jest czaaaasami słyszalne wycie, myślałem, że to normalne przy kupnie samochodu, ponieważ jak jeździłem RR classic to tam wyyyyłoooo :) i myślałem, że to tak jest w 4x4.

 

Ale proszę powiedzcie laikowi, ile pojade na tym przy normalnej dynamicznej jeździe i czy lepiej tylne łożyska czy lepiej wszystkie.

Mechanicy powiedzieli, że tragedii nie ma, żebym się nie martwił i, że bywało gorzej^^

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyło mi przy hamowaniu silnikiem. Zostawiłem auto w aso na rewwizji. Do wymiany ponad połowa gratów w skrzyni. Moja decyzja wsadzamy nowy środek skrzyni. Bez rewizji skrzyni u kogoś obeznanego w temacie to jak wróżenie z fusów i diagnoza silnika przez youtube:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim niedawno zakupionym WRXie powoli wyje skrzynia. Podobno juz lekko zjechane są tylne łożyska skrzyni. Mechanik gdzie robie wycenił 700 zł same łóżyska 700zł robocizna. Komplet łożysk 1300-1600 +700zł. Miał ktoś doświadczenie z takim zabiegiem i mógłby coś na ten temat napisać? Jak skrzynia zaczyna wyć ile jeszcze pojeżdże?

Pozdrawiam :)

Jeśli są to lozyska w tylnej Czesci skrzyni , to zmien mechanika , bo cena jest abstrakcyjna :roll: , do dla sprawnego mechanika max. 3 h roboty z przerwa na kawę i kebaba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...