Skocz do zawartości

Dodatki do etyliny E95, dolewać nie dolewać?


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Co sądzicie o dodatkach do benzyny. Warto dolać coś do baku przed zimą? Temperatura spada a i wilgoć w powietrzu coraz większa. Jest sens, czy może nie zawracać sobie głowy i nie niszczyć silnika? Ktoś z Was asekuracyjnie "chrzci" benzynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nigdy niczego nie dodawalem do paliwa,tankujac na renomowanych stacjach,czyli z logo znanych firm,nigdy na no-namemach.

Ostatnio otrzymalem propozycje dodania do paliwa produktu jednej z renomowanych firm,gdyz paliwo w Polsce,to zasiarczona ropa z Rosji.Czy to zastosuje?Raczej nie,ale gdybym mial dizla,to sledzac dosw. uzytkownikow polskiej ''zimowej ropki'' pewnie bym sie do nich dostosowal.Ja to olewam,ale zastosowalem plukanke w moim AT,niebawem poplucze BG silniczek i zaleje nowym oleikiem...

PS.Zastanowie sie natomiast nad wymiana filtra paliwa,jesli jest on poza baniakiem,ale...u mnie chyba jest zespolony.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie okresowo i dobry dodatek czyszczący jest sens wlewać. Nie wierzyłbym za to zbytnio w poprawianie etyliny ale może błądzę (ostatecznie nie ma ryzyka uszkodzenia silnika "na miejscu" złym paliwem, tak jak w przypadku diesla).

Ostatnio właśnie wlałem amsoila do swifta 1.3 2006 45kkm i mam wrażenie że się trochę "odetkał" (odczuwalne powyżej 3500rpm). Oczywiście w kategoriach swifta ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatki zimowe do benzyny raczej nie maja sensu. Inna piosenka jest z dodatkami czyszczącymi wtryski, które moim zdaniem potrafią coś dobrego zrobić.

Dodatki zimowe do dyszli sa wskazane jesli paliwo ich nie zawiera. W szczególności w autach z odkrytymi przewodami paliwowymi (raczej dotyczy ciężarówek ale nie tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kilera-zalapalem,ale w watku o dodatach do etyliny,nie chcialem od razu pisac o dodatkach smakowych,a wyszlo mi ,dzieki Valdiemu,ze nawet zbieznosci kulinarne,a nie tylko procentowe sie tu polswiadomie wkradly.Swoja droga,rzadko stosuje dodatek krupnik,w postaci innej,niz zupka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczcie co chcecie, ja na własnej skórze sprawdziłem że temperatura poniżej -27 stopni źle wpływa na prace silnika, kreci się tylko do 2500rpm, wyżej zwyczajnie buczał a obroty nie wzrastały - mowa od dyszlu, wiec trza coś dolewać, zastanawia mnie tylko czy to filtra paliwa czy się coś może wytrąca z ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]mowa od dyszlu, wiec trza coś dolewać, zastanawia mnie tylko czy to filtra paliwa czy się coś może wytrąca z ON
Dyszel to zupełnie inna historia. Do SBD dolewam dodatki przez okrągły rok i nikt nie przekona mnie żebym przestał :mrgreen: Różnica w pracy silnika jest kolosalna.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko czy to filtra paliwa czy się coś może wytrąca z ON

wytraca sie parafina. Przy tak niskich temperaturach trzeba dac sobie czas na rozgrzanie dyszla a to nie chodzi o 2 minuty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy na zimę nie dodać jednorazowo jakiegoś STP Water Remover'a, z drugiej strony tankuję na renomowanych stacjach i problemu z paliwem nie miałem - no może tylko raz. Dodatek raczej nie zaszkodzi, czy pomoże to trudno powiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko czy to filtra paliwa czy się coś może wytrąca z ON

wytraca sie parafina. Przy tak niskich temperaturach trzeba dac sobie czas na rozgrzanie dyszla a to nie chodzi o 2 minuty :wink:

 

Tez jestem za parafiną, z tym ze Ci rozgrzanie dyszla nie pomoże, bo parafina się wytraca w baku, a on się tak nie rozgrzewa ja silnik, co mi się potwierdziło, zostawiłem samochód na słońcu na kilka godzin (w międzyczasie jeździłem na nartach :) - wcześniej trasa 30 km i nie pomogło), po tym jak się temperatura podniosła na zewnątrz do -10 silnik zaczął pracować jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja zalalem taki specyfik do czyszczenia wtryskow bo troche kilometrow robie na gazie (ok 10tys km/rok) i na benzynie duzo mniej smigam. efekt? wg mnie zaden, nie zauwazylem absolutnie zadnej roznicy. ale moze chodzi wlasnie o to aby zapobiegac, niz pozniej leczyc :P bo napewno nie zaszkodzi zalac taki wynalazek raz na jakis czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...