Skocz do zawartości

WYMIANA ZAWIESZENIA PNEUMATYCZNEGO NA PERSONA


mixerr5

Rekomendowane odpowiedzi

mam podobne auto, też mam pneumatykę- reasumując tył już mam zmieniony na zwyklaki, teraz poluje na przód a na razie jest deficyt tego towaru...

gra warta swieczki jak najbardziej- bo toyo z tyłu już poszły na śmietnik bo po opadnięciu tyłu na odcinku kilometra lekko spaliło mi ich boki, zaś przedni zawias jak opadnie to choroby morskiej idzie się nabawić/bez szkód materialnych się tu odbywa opadnięcie/... więc jak najbardziej zmieniać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabialem, opadl na miescie i dobrze ze mialem w pracy przygotowany zestaw do swap-u.Sprawa prosta, Panowie najprawdopodobniej uszkodzilo mi sie przednie prawe zawieszenie (opadalo szybko a tyl stal kilka dni ) wiec zostalo mi sprawne tylne zawieszenie pneumatyczne. Moge oddac za butelke whisky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

takie podstawowe pytanie dzwoniąc dziś do sklepu pytałem o komplet zawieszenia pytali czy ma to być amortyzator zwykły czy samopoziomujący?

Zamierzam wymienić sam przód i sprzedawca twierdził, że może być potem problem z ustawieniem wysokości auta np: przód nisko a tył wysoko lub na odwrót.

Amortyzator zwykły 370 zł samopoziomujący 1200 zł a pneumatyczny 2000 zł pięknie :(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samopoziomujące to były w tych rocznikach Legacy chyba tylko z tyłu w wersji Outback - choć dla niektórych to już inny samochód. ;)

Czytałem, że komuś się udało zrobić wymianę pneumatyki na sprężynowe tylko na jednej osi. Ale to może rodzić problem kiedy ta druga - pneumatycznie zawieszona oś opadnie i kompresor będzie chciał wyrównać poziomy.

Dlatego sądzę, że jeśli wymieniać to obie osie.

 

Pamiętaj, że oprócz amorów potrzebne są też sprężyny i górne mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...