Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk przy dohamowywaniu


Caniball

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem w postaci dźwięku przypominającego tarcie tłoczka o tarczę dźwięk występuje przy hamowaniu poniżej 20 km/h z przody po lewej stronie po przejechaniu paru kilometrów nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale jakieś 5 miesięcy temu wymieniałem tarcze i klocki na przedniej osi oraz wymieniłem gumki na prowadnicach lewego zacisku który był zablokowany przez rdze Jeśli ktos ma jakiś pomysł proszę o pomoc Z góry dzięki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem w postaci dźwięku przypominającego tarcie tłoczka o tarczę dźwięk występuje przy hamowaniu poniżej 20 km/h z przody po lewej stronie po przejechaniu paru kilometrów nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale jakieś 5 miesięcy temu wymieniałem tarcze i klocki na przedniej osi oraz wymieniłem gumki na prowadnicach lewego zacisku który był zablokowany przez rdze Jeśli ktos ma jakiś pomysł proszę o pomoc Z góry dzięki :twisted:

 

Chyba tez cos takiego slysze co jakis czas, szczegolnie jak parkuje/ wyjezdzam z garazu. Kiedys zglaszalem to przy przegladzie i uslyszalem ze TTTM, o ile pamietam, byly juz posty nt tutaj. Pytalem przy przegladzie bo mialem wrazenie ze klocki sie skonczyly i jakby metal o metal zaszorowal, albo cos nie tak z zaciskiem/prowadnica bylo. Nie wiem czy to nie problem z ta blaszka co siedzi w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam klocek hamulcowy ,juz szlifowałem i nie jeździłem po piasku tzn szutrze moze inaczej czy korozja w prowadnicach zacisku w jazmiemoże być na tyle duża aby powiększyć otwór w ja-żmie
Masz na myśli prowadnice klocka czy prowadnice zacisku (trzpienie)? Jeśli te pierwsze, to korozja jest normalna i należy się jej pozbyć tak jak już inni opisali (właściwy smar to dobry pomysł). Jeśli skorodowały prowadnice zacisku to chyba raczej konieczna jest wymiana (przy okazji je też warto przesmarować).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...