Jump to content

Geometria 3D


drap

Recommended Posts

Witam, mam pytanie gdzie moge zrobić pomiar geomterii 3d (HUNTER lub cos innego który ma sterownik do MY11) w Trójmieście, gdyż chłopaki z ASO nie dają rady i nadal mam kierownice przekręconą w prawą stronę. Chciałbym także zmierzyć wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy, kąty na dobrym sprzęcie i z chłopakami którzy są precyzyjni.Autko miało kolizję wymienili cały zawias z prawej strony (amortyzator,zwrotnice, wózek, wahacz, łożyska,piaste itd) oraz ostatnio amortyzator z lewej strony gdyż wylał się (po 20 tyś). Amortyzatory zostały sprawdzone (sprawność i sinusoida zbierania drgań są ok), jak również szarpaki nic nie wykazały.Podczas przejeżdzania przez próg zwalniający słychać jednak dziwny stuk przy kole LP(może łożysko górne na amortyzatorze??)Poza tym dzieje się coś dziwnego gdyż przy prędkości 120-130 kierownica drga (albo koła źle wyważone albo ????) oraz opór kierownicy kręcąc w lewo jest szybciej wyczuwalny niż kręcąc w prawo.Także chciałem zapytać czy po dodaniu gazu u Was Forkach jest dziwny dźwięk jakby ocieranie czegoś metalowego gdy spadają obroty jak się puści pedał gazu(dźwięk nagram i umieszczę dzisiaj wieczorem)??? Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a hebel Ci sie nie blokuje w jednym kole?

wystarczy, ze syf sie zbierze na klockach i nie odbija jak zawsze, beda lekko stykac sie z tarcza... bedzie sciagalo w strone blokujacego sie kola...

 

poza tym bedzie nadmiar syfu z klockow na feldze... choc nie zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Syf z felg umyty dalej kierownica wpada w drgania. Wydaje sie ze cos sie dzieje z przekladnia kierownicy. Po przejezdzaniu przez progi zwalniajace stuki z lewej strony. Poza tym kierownica lapie szybciej krecac w lewa strone niz w prawa. Poza tym krecac kierownica stojac na odpalonym silniku w lewo -prawo slychac takze stuki, jakby luz :/.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...