Skocz do zawartości

Szukam silnika 2.0 WRX 01-07 .........


asior88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,rozsypał mi się silnik, mianowicie panewki, wał, korbowód jedyne co ocalało to kompletne głowice ( chętnych zapraszam ) poza tym krawędź jedno cylindra również przytarta, koszt remontu wydaje mi się zbyt wysoka i nieopłacalna ( chyba mam rację ? ) w związku z tym potrzebuje 10000% pewny silnik z pewnych rąk, nie wymagającego wkładu finansowego poza zakupem :)

Z góry dzięki za jakieś info, potrzebuje coś naprawdę dobrego, wartego uwagi. 2.0 WRX 218 KM, najlepiej kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki WRX00-02 i 03-05 się różnią osprzętem, tłokami i rodzajem regulacji zaworów. Te poliftowe mają mocniejsze tłoki, ale droższą regulację zaworów. Do tego bierzesz goły blok z głowicami i całą resztę dajesz swoją.

 

A koszt remontu to nie ponad 5 tys, a raczej ok.10-15tys. jak ma być dobrze zrobiony z nowym wałem i tłokami, które nie grożą awarią jak seryjne z twojego silnika.

 

Jak auto chcesz sprzedać, to kup używany silnik. Jak chcesz kilka lat pojeździć, zrób DOBRY remont. Silnik używane nie są już młode, a awarie im się przytrafiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asior88 nie ma praktycznie czegoś takiego jak 100%owy, pewny silnik w subaru :D Miałem ten sam problem co Ty i kupiłem dwa takie 100%-owe silniki. Jeden przeżył miesiąc drugi dwa, oba zachorowały też na panewkę. Odczekałęm trochę i oddałęm silnik do remontu. Utopiłem kasę w tamtych silnikach, ale się czegoś nauczyłem :D Czasem lepiej nawet przepłacić, ale być pewnym tego co się ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto chcesz sprzedać, to kup używany silnik.
house_1, pięknie radzisz, niech wsadzi następnego klienta na mine :evil:

 

asior88, jak chcesz sprzedać, to lepiej sprzedaj teraz z uszkodzonym silnikiem i następny klient go sobie odremontuje za 10-15k i będzie miał pewność i spokój ...

kupno używanego silnika to loteria, w której trudno cokolwiek wygrać ...

sam miałem ok 2 lata temu podobny dylemat i zdecydowałem się naprawić i nie żałuję :mrgreen:

licząc koszt innego używanego silnika, robociznę, jakieś wydatki przy okazji (reg. zaworów, rozrząd, świece, olej, itp.) wcale nie wychodzi dużo taniej, zwłaszcza jak ten "nowy" silnik znów padnie (czego oczywiście nie życzę nikomu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wiem ze tu jedyna obowiazujaca doktryna to remontowanie wysranego silnika ale nie popadajmy w paranoje.

 

Koszty kompleksowego remontu jakie tu sami podajecie ida w pieciocyfrowe liczby w PLN, uzywany, nie bardzo stary motor jak mniemam circa za polowe sie wymieni

 

Ryzyka/koszty obu rozwiazan sa znane i dorosli w koncu wlasciciele je podejmuja :)

Dla mnie w kazdym razie wybor wcale nie jest taki jeznoznaczny (nawet pomijajac ze zwyczajnie mozna miec 5 a nie miec 10 tysi do wydania) i obym tfu tfu nie stal nigdy przed takim dylematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał, 10 tys nie mam, zwłaszcza że auto kupiłem z myślą zrobię, polatam i sprzedam, na starcie w auto na dzień dzisiejszy włożyłem 8600zł, lakierka, blacharka, rozrzad, koła, sprzegło, paski,uszczelki, gumy zawieszenia, pierdoły aby auto było naprawde zadbane !!! Naprawdę mocno doinwestowanie, miałem wystawiać i oczywiście złośliwość przedmiotów martwych.... panewka itp. Silnik mam wyciągniety i rozłożony na części, patrząć na to nie chce remontować tylko wrzucić silnik i sprzedać aby wycofać kase po części nie moją..... Chyba że sprzedam tak jak stoi, a silnik w częściach, muszę to przemyśleć i przedewszystkim cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...