Skocz do zawartości

Zawieszenie Forestera IIgen


Barthez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu forestera 03-05 2.0 n/a

Wiem, że panuje ogólny trend w obniżaniu i utwardzaniu zawiasu, lecz ja bym chciał zrobić dokładnie coś odwrotnego. Chcę podnieść (+4cm około) oraz zrobić charakterystykę bardziej miękką (przewiduję również wyższy od standardowego profil opony). Nie zależy mi na super parametrach jezdnych ponieważ jeżdżę spokojnie (przepisowo ;) ). (Do szaleństwa na torze mam inne auto)

Auto ma służyć do dalszych wypadów po niekoniecznie dobrych drogach (często zimą są nieodśnieżane).

Ktoś już taką modyfikację przeprowadzał? - gdzie można o tym poczytać?

Jakie są orientacyjne koszta takowej zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...była onegdaj taka germańska wersja Hunter, w katalogach niemieckich z lat 2006-2007 jawi mi się ze miała ok 240mm prześwitu, niestety, jedynym śladem na forum (poza objawami wyparcia tej informacji) jest mój własny wątek sprzed 6'ciu lat :)

viewtopic.php?f=11&t=104963&view=unread#unread

Niemniej to sugeruje że istnieją jakieś fabryczne rozwiązania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthez,

 

trzymam kciuki abyś trafił na egzemplarz który Cię zachwyci.

 

Co do podniesienia zawieszenia - są bez problemu do kupienia na eBay tzw. lift kity http://motors.shop.ebay.com/i.html?_nkw=subaru+forester+lift+kit

Za około 200 USD + wysyłka masz 1", kiedyś jak się interesowałem tym znalazłem 2" i 3" też

 

Ewentualnie szukaj firmy która to robi (raczej w USA więc dochodzi wysyłka) - jest tego sporo szukaj pod hasłem Forester lift kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys chcąc niechcąc miałem taki 1" lift tyłu, bo jakis pajac wymienił amory na zwykłe nie zmieniając sprężyn. Jak dupa siadła to wsadził 1" taki plastkowy, czy tam poliurtanowy dystans pomiedzy poduszkę amortyzatora a karoserię ;). Trzeba tylko do poduszki wsadzić dłuższe (o wysokość dystansu) szpilki (3szt) i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...