Skocz do zawartości

lekka pomoc w ogólnym info co i jak


satori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, troszkę podobnego posta umieściłem w innym dziale...ale zależy mi też na opinii stricte technicznej, a więc do rzeczy

http://allegro.pl/show_item.php?item=2623221900

Proszę powiedzcie mi coś na temat tego forka od właśnie strony technicznej, jestem nim zainteresowany więc czy:

1. łatwo i bezproblemowo się go gazuje

2. jest jest z regulacją zaworów ( wyjmowanie silnika )?

3. amortyzatory tylne czy są gazowe?

4. w środku silnik to sohc czy dohc?

5. co jeszcze powinienem wiedzieć o forkach w tej budzie?

 

Z góry dzięki za info , a za ewentualnie zły dział przepraszam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Hmm, z takich rzeczy co mi się rzuciły w oczy to rozbieżności między opisem a zdjęciami - kierownica czteroramienna, a w opisie trójramienna. Panel klimatyzacji nie wygląda na taki od automatycznej (a taka jest w opisie, ale tu mogę się mylić, bo mam wersję US i może się różnić od europejskiej). Z rozrządem ktoś długo zwlekał z wymianą (co może źle świadczyć o poprzednim właścicielu i jego podejściu do bieżących napraw i przeglądów). Brakuje zaślepki w feldze lewym tylnym kole (aczkolwiek tym bym się nie przejmował, bo podejrzewam że na zdjęciach jest inny samochód niż opisywany).

 

Silnik 2.0 z tego rocznika w połączeniu z automatem - przejedź się raz, to najprawdopodobniej wybijesz sobie z głowy ten konkretny model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszkę podobnego posta umieściłem w innym dziale...ale zależy mi też na opinii stricte technicznej, a więc do rzeczy

http://allegro.pl/show_item.php?item=2623221900

Proszę powiedzcie mi coś na temat tego forka od właśnie strony technicznej, jestem nim zainteresowany więc czy:

1. łatwo i bezproblemowo się go gazuje

2. jest jest z regulacją zaworów ( wyjmowanie silnika )?

3. amortyzatory tylne czy są gazowe?

4. w środku silnik to sohc czy dohc?

5. co jeszcze powinienem wiedzieć o forkach w tej budzie?

 

Z góry dzięki za info , a za ewentualnie zły dział przepraszam

Pozdrawiam

 

1. Zatruć się da , byle z głową i u właściwej osoby.

2. Z tego co wiem , nie trzeba.

3. Nie wiem ale raczej gazowe :)

5. Daruj sobie 2.0 , to nigdzie nie pojedzie. Chyba że naprawdę do spokojnej , normalnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie wkleić linka http://otomoto.pl/subaru-forester-2-5xs ... 21498.html

zabrzmi to głupio i banalnie, ale czy ten silnik to 2.5 litrowy N/A sohc? i ewentualnie po czym to rozpoznać? Polecacie ten rodzaj silnika jako mniej awaryjny i łatwiej gazowalny, dlatego też mocno sugeruje się tym przy ewentualnym kupnie...które oddala mi się z dnia na dzień :>

z góry dzięki za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. łatwo i bezproblemowo się go gazuje

2. jest jest z regulacją zaworów ( wyjmowanie silnika )?

3. amortyzatory tylne czy są gazowe?

4. w środku silnik to sohc czy dohc?

5. co jeszcze powinienem wiedzieć o forkach w tej budzie?

1. Gazuje się go bardzo dobrze. Ważne jest tylko by założyć do niego dobry gaz u dobrego gazownika. Jak nie zaoszczędzisz na starcie to autko będzie Ci służyło bardzo długo.

2. Do regulacji zaworów nie trzeba wyjmować silnika. Dodatkowo regulacje wykonuje się na śrubki czyli bardzo prosto.

3. Tak są gazowe i prawdopodobnie samopoziomujące.

4. SOHC

 

 

Jeżeli szukasz auta do przemieszczania się niekoniecznie szybkiego to jest to dla Ciebie auto idealne. W razie gdyby automat Cię denerwował to nie dużym kosztem można zrobić swap-a na manualną skrzynie ;)

 

-- 19 wrz 2012, o 12:24 --

 

Hmm, z takich rzeczy co mi się rzuciły w oczy to rozbieżności między opisem a zdjęciami - kierownica czteroramienna, a w opisie trójramienna.

Jak dla mnie zwykłe przejęzyczenie.

 

Panel klimatyzacji nie wygląda na taki od automatycznej.

 

Klimatyzacja jest automatyczna i panel się zgadza.

 

Podkreślam że rozróżniamy trzy typy klimatyzacji:

-prosta włącz wyłącz,

-automatyczna (czyli jak tutaj w Forku gdzie temperaturę wybieramy przekręcając pokrętłem w odpowiednie miejsce,

-klimatronik czyli pełna elektronika dbająca o temperaturę zadaną przez nasz na wyświetlaczu cyfrowym ;)

 

 

Z rozrządem ktoś długo zwlekał z wymianą (co może źle świadczyć o poprzednim właścicielu i jego podejściu do bieżących napraw i przeglądów).

Rozrząd mógł być wymieniony przy 100tyś km na taki nie ASO, a więc na nieoryginalnych częściach na których zaleca się wymianę po 50 tyś km, a wiec wszystko się zgadza ;)

 

Według mnie Forek fajny w niezłym stanie i warty zobaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie wkleić linka http://otomoto.pl/subaru-forester-2-5xs ... 21498.html

zabrzmi to głupio i banalnie, ale czy ten silnik to 2.5 litrowy N/A sohc? i ewentualnie po czym to rozpoznać? Polecacie ten rodzaj silnika jako mniej awaryjny i łatwiej gazowalny, dlatego też mocno sugeruje się tym przy ewentualnym kupnie...które oddala mi się z dnia na dzień :>

z góry dzięki za info

Pozdrawiam

Tak, to 2.5 N/A SOHC. I ten pierwszy też jest SOHC tak jak pisze Igi. Ogólnie wszystkie silniki N/A w tych rocznikach były SOHC. Że to N/A chyba najprędzej poznasz po tym że nie ma wlotu powietrza do IC na masce no i po braku literki T w oznaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że od tego jest "zakup kontrolowany" ale może tutaj też czegoś ciekawego się dowiem, pojawiło się nowe ogłoszenie Forka

http://allegro.pl/show_item.php?item=2649296316, jeśli to nie jest problem zobaczcie foty w celu "wstępnej diagnozy" proszę...

z Góry dzięki za ewentualne info i pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że od tego jest "zakup kontrolowany" ale może tutaj też czegoś ciekawego się dowiem, pojawiło się nowe ogłoszenie Forka

http://allegro.pl/show_item.php?item=2649296316, jeśli to nie jest problem zobaczcie foty w celu "wstępnej diagnozy" proszę...

z Góry dzięki za ewentualne info i pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Jeśłi jest ze stanów, poproś o VIN i zobacz jego fotki przed złożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że od tego jest "zakup kontrolowany" ale może tutaj też czegoś ciekawego się dowiem, pojawiło się nowe ogłoszenie Forka

http://allegro.pl/show_item.php?item=2649296316, jeśli to nie jest problem zobaczcie foty w celu "wstępnej diagnozy" proszę...

z Góry dzięki za ewentualne info i pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Jeśłi jest ze stanów, poproś o VIN i zobacz jego fotki przed złożeniem.

W tle lakiernia samochodowa :mrgreen:

Ciekawe czy zdążył dobrze wyschnąć przed zdjęciami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wrócę jeszcze raz do tego ogłoszenia http://allegro.pl/show_item.php?item=2667546369, czy istnieje możliwość zamontowania halogenów w miejsca do tego przeznaczone? Czy ewentualnie jest to duży problem? i czy byle mechanik sobie z tym poradzi, czy też lepiej do ASO ?

Mam ochotę pojechać zobaczyć to auto...boje się tylko rozczarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wrócę jeszcze raz do tego ogłoszenia http://allegro.pl/show_item.php?item=2667546369, czy istnieje możliwość zamontowania halogenów w miejsca do tego przeznaczone? Czy ewentualnie jest to duży problem? i czy byle mechanik sobie z tym poradzi, czy też lepiej do ASO ?

Mam ochotę pojechać zobaczyć to auto...boje się tylko rozczarowania.

 

 

Słuchaj, przy zakupie musisz się conajmniej raz rozczarować :-) A może to będzie to? Umów na miejscu sobie jakiegoś diagnostę, niech zobaczy czy nie są ruszone podłużnice, czujnik lakieru itp. A co do halogenów to chyba bym tam światła dzienne wrzucił, halogeny mało dają a może nawet nic...

 

Na pewno pulpit ma potraktowany jakimś "kwasem", nie wygląda to dobrze, i z tyłu wyrwane jest mocowanie na kubki. Zatem niech koleś w opisie też nie czaruje jaki to jest super stan wizualny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pulpit ma potraktowany jakimś "kwasem", nie wygląda to dobrze

 

Ale teraz wysunąłeś teorię :roll:

A może to soczek prysnął i po wytarciu nie będzie śladu.

Samochód ma 10 lat i srebrzone plastiki MUSZĄ mieć jakieś ślady użytkowania.

 

i z tyłu wyrwane jest mocowanie na kubki

 

Skoro nie ma halogenów to może nie ma też uchwytów na kubki z tyłu montowanych fabrycznie.

 

 

 

Jeżeli to jego jedyne mankamenty to jak dla mnie nie ma żadnych wad.

Jechać i sprawdzić z kimś znającym się na temacie.

Jeżeli jest ok - kupować i się cieszyć.

Jeżeli paść - opisać w sposób MERYTORYCZNY na forum i przestrzec innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pulpit ma potraktowany jakimś "kwasem", nie wygląda to dobrze

 

Ale teraz wysunąłeś teorię :roll:

A może to soczek prysnął i po wytarciu nie będzie śladu.

Samochód ma 10 lat i srebrzone plastiki MUSZĄ mieć jakieś ślady użytkowania.

 

i z tyłu wyrwane jest mocowanie na kubki

 

Skoro nie ma halogenów to może nie ma też uchwytów na kubki z tyłu montowanych fabrycznie.

 

 

 

Jeżeli to jego jedyne mankamenty to jak dla mnie nie ma żadnych wad.

Jechać i sprawdzić z kimś znającym się na temacie.

Jeżeli jest ok - kupować i się cieszyć.

Jeżeli paść - opisać w sposób MERYTORYCZNY na forum i przestrzec innych.

 

 

Nie, to na kubki jest wyrwane, widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym zrobił bez Waszej fachowej oceny...szczerze mówiąc nigdy bym na takie detale nie zwrócił uwagi, bo nawet nie wiedziałem ze mogłoby być coś nie halo z uchwytami ... chce się umówić niestety Radom kawał drogi ... może w weekend uda mi się to ogarnąć. No i koleś poda VIN jak mu się skan dowodu osobistego prześle, co mi się lekko nie podoba.

Dzięki za opinię raz jeszcze Maniacy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, dlatego mega mocno za każdą opinię Staropolskie Bóg zapłać :> bo tyle info już się dowiedziałem z tych fotek od Was, że sporo modeli skreśliłem na starcie. Szukam cały czas szukam swojego NAJ ....

btw ... czy tapicerka skórzana w Subaru jest faktycznie skórzana czy może z eko skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koleś poda VIN jak mu się skan dowodu osobistego prześle, co mi się lekko nie podoba.

 

Za to pokaż mu środkowy palec. Jeszcze o czymś takim nie słyszałem, Vin za skan dowodu. :evil::evil:

 

-- Cz wrz 27, 2012 9:02 am --

 

Jeszcze jedno, wystarczyło wpisać numer telefonu w google. Zobacz co znalazłem:

"Sprzedawca "izabela115" oraz "swisscar115" to właśnie, jak już pisałem wcześniej, Ci sprzedawcy o których jest już sporo opowieści na różnych forach samochodowych...

to zresztą jeden i ten sam sprzedawca (ten sam layout obu aukcji i ten sam numer telefonu: 666-926-555) a jest jeszcze jeden taki "specjalista od Szwajcarów" z Radomia który sprzedaje pod różnymi kontami Allegro i który także dosyć specyficznie traktuje zwroty takie jak "bezwypadkowy", "stan idealny", "nie wymaga wkładu finansowego" czy "stan kolekcjonerski" :!:

 

Gdzieś na jakimś forum był cały wątek poświęcony właśnie temu sprzedawcy (te dwa pogrubione powyżej konta Allegro) i pamiętając tamten wątek nie polecam...

trzeba trochę pogooglować ale można o nim znaleźć w necie kilka ciekawych informacji :!:"

 

A tutaj link: http://www.a8team.pl/topics20/3060.htm?start=105

 

Radziłbym się nie napalać zbytnio na ten samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne...wiem, widziałem już nawet to info apropos tego "handlarza" .... nawet było info że Radom to zagłębie "parchów" bez obrazy ofc. Już odpaliłem się na tego Forka...szukam na swoją okazję.

Raz jeszcze dzięki Wam za wszelakie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...