Skocz do zawartości

Wymiana szyby forek my 2009 z podgrzewaniem pior wycieraczek


najman

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie szyba do wymiany, mam ubezpieczona szybe wiec wymienia na nieoryginalna. Mam pytanie czy sa jakies mocniejsze szyby samochodowe? To juz 4 dziura w tej szybie, widocznie stoi bardziej pionowo i co kamien walnie to dziura. Ciekawe czy sa zamienniki szyb z podrzewaniem pior...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ubezpieczenie autoszyba lub coś takiego to i tak dostaniesz zmiennik (oczywiście z podgrzewanymi miejscami na pióra).

Ja wymieniałem w wa-wie rok temu z ubezpieczenia autoszyba w PZU. Nie było mowy o oryginale (podobno warunkiem koniecznym wymiany szyby na oryginał w PZU jest zaświadczenie z serwisu Subaru, że po wymianie na zamiennik gwarancja przestaje obowiązywać).

No i jeszcze czy suma gwarantowana w ubezpieczeniu pokryje koszty wymiany oryginału (chyba ok. 3700). Zamienniki w wa-wie od 1300, na preyferiach (50 km) od 1000.

Sporo się naczytałem, że po wymianie "nieprofesjonalnej" gwiżdżą uszczelki przy większych prędkościach. U mnie cisza, a sprawdziłem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chyba ok. 3700)

 

cena szyby to +- 2700 zł brutto

 

Sporo się naczytałem, że po wymianie "nieprofesjonalnej" gwiżdżą uszczelki przy większych prędkościach.

 

dotyczylo poprzedniego modelu :idea: ....i jezeli juz to powyżej 170/180 km/godz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już trzecią szybę. Pierwsze dwie to były oryginały: pierwsza OEM, druga zamontowana w Jan Glass i kupiona przez nich w Subaru (wtedy jeszcze nie mieli dostępu do zamienników, a musieli wymienić bo miałem ubezpieczenie na szyby), trzecia już Pilkington z podgrzewaniem i zielonym paskiem przeciwsłonecznym.

 

Jak na razie, odpukać, bez odprysków. Szyba też niczego sobie chociaż wolałem OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem swoją na oryginał w ASO (na kontynuacje zniżki w AC i tak nie miałem, co liczyć).

Pierwsza szyba chyba miała jakiś "magnes krzemu", bo zbierała wszystkie kamienie z jezdni. Ten który ostatecznie ją rozbił pokonał niespotykaną w galaktyce trajektorię, żeby trafić tuż pod pióro wycieraczki.

Ku pokrzepieniu serc: nowa szyba przedziwnie opiera sie kamykom już 50k km - jak na razie... :) więc zmiana w sumie wyszła na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, ale recesja w narodzie. rok i 2 miesiące temu w Al. Krakowskiej było +- 3700 (a przynajmniej tak pracownik Pana serwisu mi to oszacował)

 

podobnie jak ktos podał cenę tylko szyby - zamiennika chyba 1500 zł ja podałem tylko cenę szyby ori 2700 zł. :wink:

 

zgodnie z technologia wymiany wymagane są jeszcze uszczelki szyby ( ubezpieczyciel tego nie kwestionuje :idea: ) i stąd wynika róznica (+ montaż)

 

oczywiscie sa osoby kupujace/wymieniajace wyłacznie szybę i wtedy ona kosztuje 2700 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas niefachowego montażu (zwykle poza ASO) potrafi jeszcze uszkodzeniu ulec podszybie (dokładnie jego plastikowe mocowania - przy drugiej wymianie szyby podszybie zdemontowałem sam i na wymianę pojechałem bez niego i bez wycieraczek :-)). Co do części to w polisie mam zagwarantowane nowe i oryginalne. Ubezpieczenie szyb niestety traktuje szybę jako sztukę. Jakbym miał wybór to szybę wymieniał bym zawsze w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy sa jakies mocniejsze szyby samochodowe?

 

Jedna z warszawskich firm proponuje przezroczyste oklejenie szyby czolowej, folia ktora nie zaburza widzenia.

"Reklamuja to w ten sposob ze nawet przy wybijaku szyba nie strzela." koszt w zaleznosci od auta

ale w ~500zł.

O konkretne info piszcie na PW.

Nie chce robic kryptoreklamy bo nie mam w tym interesu, a jedynie pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z warszawskich firm proponuje przezroczyste oklejenie szyby czolowej, folia ktora nie zaburza widzenia.

 

W rajdach obowiązuje przepis o oklejeniu szyb folią ale dotyczy tylko bocznych i tylnej ( dla bezpieczeństwa )

jeżeli chodzi o przednią szybę to jeżeli od zewnątrz to folia musiała by być jakaś super mocna.. :wink: (mycie , pracujące wycieraczki) jakoś tego nie widzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
uff, ale recesja w narodzie. rok i 2 miesiące temu w Al. Krakowskiej było +- 3700 (a przynajmniej tak pracownik Pana serwisu mi to oszacował)

 

podobnie jak ktos podał cenę tylko szyby - zamiennika chyba 1500 zł ja podałem tylko cenę szyby ori 2700 zł. icon_wink.gif

 

zgodnie z technologia wymiany wymagane są jeszcze uszczelki szyby ( ubezpieczyciel tego nie kwestionuje :idea: ) i stąd wynika róznica (+ montaż)

 

oczywiscie sa osoby kupujace/wymieniajace wyłacznie szybę i wtedy ona kosztuje 2700 zl

 

No właśnie... jak to jest z tą uszczelką...?!?

 

Trzeba ją wymieniać na nową, czy stanowi ona tylko element dekoracyjny???

 

Jedni mówią że trzeba, a Nord Glass (gdzie jestem umówiony) mówi że nie, bo to tylko do naciągania klientów służy...???

 

Ma ktoś doświadczenie???

 

Czy barować się z PZU, czy lepiej pojechać do serwisu Subaru, kupić uszczeklę za swoje i na wymianie dać pracownikom żeby zainstalowali???

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po walkach z Compensą wywalczyłem wymianę na oryginalną (wg kosztorysu) założyli mi ze znaczkiem Subaru ale producent Piklington - ponoć oryginał. Pozostałe są tempalex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

I mnie dzisiaj kamień trafił bardzo skutecznie. Odprysk i rysa ok. 10cm przy lewym słupku na wysokości głowy. Nie wiem czy już wymieniać, czy poczekać do wiosny, bo teraz syfu i kamieni nie brakuje. Latem trafił mnie duży kamień spod cysterny, duża prędkość,huku co niemiara a tylko minimalny odprysk, a dzisiaj miasto 40km/h, mały kamyczek nawet nie wiem skąd i od razu zonk :(

 

Na co zwrócić uwagę przy wymianie, aby nie było później problemów? Czy po wymianie szyby można tego samego dnia korzytać z samochodu, czy musi dłużej postać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana to ok 1 godziny, zależy kto to robi i czy ma kogoś do pomocy itp.

Po wymianie czas kiedy można już jechać zależy od temperatury na zewnątrz.

Latem po kwadransie, a jak wymieniałem zimą kazali mi stać co najmniej pół godziny na parkingu pod serwisem. Było może ok. 0 stopni.

Na pewno trzeba wystrzegać się drgań, które z karoserii przeniosą się na szybę ( typowa wpadka w dziurę ) - czyli do domu i poczekać do jutra i spokój gwarantowany.

Poza tym lepiej nie wymieniać kiedy będzie trzeba użyć płynu do zmycia szyby (deszcz, śnieg itp.)

Tego mi zabroniono do 24 h.

A szyby Subarowe robią w niesubarowej "hucie" np Pilkington i takie montują w serwisach. Z resztą do innych aut tak samo. A są i tak dobre jak każde inne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doczekam do wiosny. Rysa powiekszyła się juz dwukrotnie. Czy przy wymianie szyby uszczelkę powinno się wymienić i jest ona standardowo przez serwis wymieniana? Czy trzeba się tego mocno dopominać u ubezpieczyciela (w moim przypadku PZU)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłego roku miałem identycznie , dostałem małym kamyczkiem przy lewym słupku i nim dojechałem do domu rysa na pól szyby. Zadzwoniłem do firmy zajmującej się wymianą szyb i zamówiłem montaż w domu. Przyjechali na koniec dniówki i po 40 minutach nowa szyba wraz z nową uszczelką była w samochodzie. Tak , że nie trzeba nigdzie jeździć , przyjadą wymienią pod domem i nie trzeba się martwić ,że coś z szybą się stanie w czasie powrotu z warsztatu ze świeżo wklejoną szybą.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szyba wymieniona w ASO Grafix Białystok. Wszystko profesionalnie i w bardzo miłej atmosferze. Rozliczenie ASO - PZU, jednak kiedy z ciekawości zapytałem o pełen koszt wymiany szyby, to się lekko zdziwiłem, bo myślałem (czytając forum), że będzie

sporo drożej. Także polecam ASO Grafix :).

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...