Jump to content

Uszczelka wybieraka skrzyni (poci się, a nawet kapie)


Bedo

Recommended Posts

W moim WRXie poci się, a nawet delikatnie kapie olej ze skrzyni. Podobno jest temu winna uszczelka wybieraka. Jednak byłem dziś u mechanika, powiedział, że w 2 miejscach sie poci w sensie tam niżej i wyżej. Jedna 25zł druga 32zł czy coś takiego. Jednak robocizna to 300zł. Czy tam trzeba wyjmować skrzynie? Czy da się tego uniknąć. Poprzedni właściciel sie podobno dowiadywał w innym serwisie i wymiana powinna zamknąć się w 80zł. Czy ktoś chce mnie naciągnąć, czy poprzedni właściciel zarzucił ścieme?

Byłbym wdzięczny jeżeli jakiś specjalista by troszke oświecił :)

Jeżeli coś pomyliłem, albo nie dość jasno się wypowiedziałem to jest możliwe, bo jestem laikiem i troche mogłem pomieszać ^^

Pozdrawiam

 

Zapomniałem dodać, że WRX 2005r

Link to comment
Share on other sites

zależy kto jaki ma cennik, ale troche roboty jest. Trzeba zrzucic wał, spuścić olej ze skrzyni, wydech, kołyskę pod skrzynią. Skrzyni nie trzeba ściągać, ewentualnie tylną część skrzyni(obudowe wiskozy), jeżeli mechanik jest ogarniety to obejdzie sie bez sciagnia tej obudowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Odgrzeję kotleta... Mam również problem z tą uszczelka. Patrząc na tą na aucie jest dość zabudowana (chodzi o kształt pokrywy). Czy ktoś mógłby może poradzić jak ją wytargać bez rozkręcania?? Ewentualnie na co zwrócić uwagę jeśli już trzeba będzie zdjąć dekiel i jak go potem uszczelnić??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...