Skocz do zawartości

xt 2.5 2005 wyświetlanie poziomu spalania


eof

Rekomendowane odpowiedzi

tak, wiem, moje pytanie zapewne wywoła atak śmiechu u większości użytkowników, ale jestem kierownikiem forka od wczoraj i nie mogę zarówno zlokalizować odpowiedzi na forum/linkach faq, ani w instrukcji obsługi.

 

Mianowicie, nijak nie mogę odnaleźć przycisku, pozycji manetki, czegokolwiek, co zmusiłoby moje auto do wyświetlenia gdziekolwiek poziomu średniego/chwilowego spalania. hmm? hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie znajdziesz bo nie ma. Japończyczy zadbali o Twoje serce i zmniejszyli do minimum możliwość zawału.

 

...i chwała Im za to, bo w przeciwnym razie musieliby w pakiecie do Forka dokładać miecz Tanto do seppuku. A tak potrzebny jedynie kosz na banany z twarzy. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyjąć, że jak to napisał jeden z naszych kolegów sprzedając swoje auto "*średnie spalanie około 6,5 litra".

 

Moim zdaniem wynik bardzo dobry jak na współczesne auto benzynowe, ale ...

 

*na 50km.

Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możesz spróbować posilić się takim wynalazkiem jak ten

http://www.plxdevices.com/product_info.php?id=SCANKIWIMPG

Urządzenie można przestawić na "ludzki" system jednostek bez problemu, ustawić pojemność baku, kaloryczność paliwa (np pod LPG), itp.

U mnie w Outlanderze działało, chociaż podłączenie tego cuda na stałe pod złącze OBDII powodowało że fabryczny komputer który wylicza zasięg na baku źle wyliczał (tak jakby nie widział że kilometry przybywały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować posilić się takim wynalazkiem jak ten

http://www.plxdevices.com/product_info.php?id=SCANKIWIMPG

Urządzenie można przestawić na "ludzki" system jednostek bez problemu, ustawić pojemność baku, kaloryczność paliwa (np pod LPG), itp.

U mnie w Outlanderze działało, chociaż podłączenie tego cuda na stałe pod złącze OBDII powodowało że fabryczny komputer który wylicza zasięg na baku źle wyliczał (tak jakby nie widział że kilometry przybywały).

 

Witam,

 

jesli kupować tego typu urządzenie to zdecydowanie polecam http://www.ultra-gauge.com/ultragauge/index.htm daje zdecydowanie więcej danych za podobną cene.

Sam bawie sie od 2 miesiecy i musze przyznac ze fajne proste urzadzenie. A bonusowo wyswietla i pozwala kasowac bledy silnika od reki (mam problem ze szczelnoscia nakretki od wlewu paliwa).

 

Pozdrawiam,

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ja tam wole być świadomym użytkownikiem a biorąc pod uwagę że mój forek nie ma wskażnika DTE (ile jeszcze km przejade na baku) to na dłuższej trasie na której nie ma za dużo stacji wskaźnik taki jest istotnym wyposażeniem auta.

 

Jako ciekawostke można sobie tez pooglądać różne ciśnienia, temperatury itp ale jako osoba nie używająca samochodu wyczynowo, patrze na to tylko z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...