Skocz do zawartości

Naprawa szyby - kamień


Wielki Szu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zauważyłem odprysk i ok.1,5 cm pęknięcie na przedniej szybie. Uszkodzenie jest z lewej strony ok.1,5 cm pod napisem Saint ......... już na czarnym pasku.

Byłem w dwóch miejscach w celu naprawy.

Pierwszy powiedział, że się nie podejmie tematu ponieważ pęknięcie jest w trudno dostępnym miejscu i jest możliwość, że pęknie szyba podczas naprawy.

Drugi, że nie ma problemu naprawa w 1h + 100PLN i na moją odpowiedzialność.

Przerabiał ktoś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel się takimi rzeczami zajmuje. Lepsze było by zdjęcie, ale z tego co piszesz, powinno się dać naprawić bez problemu. Zalewa taka specjalna zywica pod ciśnieniem, potem zapoleruje, i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po lewej stronie na wprost kierowcy nie wolno naprawiać szyb, tylko wymiana. Poza tym cała szyba (zamiennik) z montażem to 300-400zł i tez w godzinę :) masz w Lublinie kilka miejsc.

Jak masz AC to spróbuj wykorzystać :wink:

 

Ta szyba jest podgrzewana elektrycznie?

VIN: JF1BE9LR5XG004218.

 

300-400 PLN to chyba za najtańszy zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki są jednakowe, co najwyżej mogą różnic się odcieniem. Płaci się za firmę.

W 3 samochodach w tym samym czasie miałem uszkodzona przednią szybę, w jednym zrobiłem z AC bezgotówkowo (PZU) - robili godzinę, w drugim wstawiłem zamiennik (kupiłem używkę oryginał ale blacharz stłukł, drugi zamiennik kurier stłukł, dopiero trzeci udało się wstawić :) ) a w 3-cim samochodzie AC miałem w HDI i nie chcieli z AC naprawić i na razie jeżdżę z dziurą po kamieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naprawy nadaje się tylko odprysk. Jak pojawiło się pęknięcie, to szyba nie nadaje się już do naprawienia.

Specu mówił też, że taki odprysk najlepiej od razu zakleić jakąś taśmą, żeby syfu nie naleciało. Co zwiększy skuteczność naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...