Jump to content

Błąd 22 - Knock Sensor


Godlik

Recommended Posts

Codziennie rano po odpaleniu GTek wywala mi ostatnio check engine. Check gaśnie po rozgrzaniu silnika. Dla pewności robilem wczoraj reset ECU i dzisiaj mam błąd:

 

22 - Knock sensor

 

Czy to kwestia czujnika, czy coś poważniejszego? Może się mylę, ale mam wrażenie że check potrafi zapalić się też po przejechaniu kawałka po wybojach... Po chwili gaśnie. Błąd ten sam, bo to przykład z dzisiaj, a błędy zczytywałem przed chwilą.

 

Poza Checkiem właściwie nie ma innych objawów. Może lekko poszarpuje przy świecącym checku, ale jak zgaśnie jest OK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Korzystając z okazji: u mnie też wywala checka z powodu stukowca.

Rozumiem, że czujnik może być uszkodzony i dawać nieprawidłowy sygnał. Tzn od czasu do czasu. Ale teraz próbowałem go odkręcić od silnika, zmasować i powiesić w powietrzu - nie działa. Co jakiś czas wywala checka.

Potem próbowałem go wkręcić tam gdzie był i kasując błędy podczas jazdy kontrolka tylko mignie i świeci się dalej, tak jakby cały czas wykrywał błąd.

 

Ktoś wie jaką oporność powinien mieć ten czujnik? Bo wygląda to albo na totalnie uwalony czujnik, albo jakąś przewę/zwarcie na przewodach.

Link to comment
Share on other sites

Godlik, mam ciekawsze przeznaczenie dla 2stówek, szczególnie w sytuacji, że w n/a check nie powoduje żadnych zmian w pracy silnika.

 

 

jak świeci błąd 22, to za 100zł przejadę 170km, jak nie świeci to 200 :)

no i szarpie.

Link to comment
Share on other sites

A jesteś mi w stanie wytłumaczyć dlaczego? :) Ja nie mam ani spalania większego, ani szarpania itp itp. W n/a nie daje to raczej większych objawów. Z odkręceniem nie miałem problemów (no, może poza tym, że strasznie mocno był przykręcony), ale nie cholery nie mogę wypiąć tej wtyczki, jakby ktoś klejem to złączył. A chce na spokojnie posprawdzać przejścia na kablach, bo coś mnie się wydaje, że gdzieś nie łączy, skoro nawet zmasowany i luźny w powietrzu losowo wywalał checka.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem ten sam błąd w n/a. Odkręć czujnik i wyszlifuj delikatnym papierkiem miejsca stykowe czujnika i na silniku.

Powinno się go przykręcić dynamometrycznym, bo przez niedokładne, bądź zbyt mocne dociśnięcie dalej będzie wyskakiwał check engine.

Link to comment
Share on other sites

Toż to ja już robł :? Kwestia jest chyba nie w styku z masą a właśnie w uwalonej kabelkologii, jak mniemam. filipozz, pamiętasz może moment z jakim się go przykręcało? Coś mi świta 35Nm.

 

Pytanie podstawowe, może ktoś obeznany odpowie i wyjaśni wątpliwości:

 

Czy dobrze zmasowany czujnik, dyndający sobie luźno w komorze silnika na pewno nie może dawać checka, zakładając, że jest sprawny?

Link to comment
Share on other sites

A jesteś mi w stanie wytłumaczyć dlaczego? :) Ja nie mam ani spalania większego, ani szarpania itp itp.

 

nie jestem w stanie wytłumaczyć dlaczego, ale u mnie tak się dzieje, może nie jest to szarpanie, ale czuć że jakby mu ciężej się przyśpieszało.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Mi tez lapie blad 22 po resecie nawet, ale nie czuje roznicy w jezdzie albo juz przywyklem :> ,raz na wybojach zapalil sie na chwile check engine, pewnie terzeba poprzeczyszczac piny i powierzchnie styku czujnika z blokiem. Ale fakt dostac sie do tego w GT to nie tak latwo jak w /NA ja widze u siebie tylko kawalek bialej zlaczki ;/ nie da sie nawet wypiac bo nie ma jak zlapac. Sprobuje samo dump valve odkrecic moze sie dostane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...