Skocz do zawartości

Wały napędowe - kompatybilność.


12fasola12

Rekomendowane odpowiedzi

Na Twoje pytanie nie odpowiem, ale wiem, że wał od Forka 2.0XT 2003 r. pasuje do Forka 2.5XT z 2006 r. , sprawdzone.

 

A swoją drogą dobry wątek, czy np. do S-Turbo pasuje wał od XT (bez wymiany skrzyni i dyfra? a z wymianą skrzyni i dyfra, czy miejsca mocowań podpasują?).

 

I jaki wał można wsadzić np do OBK 2.5 M/T 2003 r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od Forka '03, jak dostanę, napiszę czy podpasował P&P, jak nie, to jestem 50 plnów w plecy, ale czego się nie robi dla nauki...

Jak to dobrze, że to na ciebie trafiło... :roll: , tzn. na kogoś tak chętnego do nauki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-8706-135184476571_thumb.png

post-8706-13518447658_thumb.png

no i wszystko jasne, nie pasuje :oops: , a było tak blisko...

wał jest identyczny, różnica jest w mocowaniu podpory do budy, do rocznika '02 są tylko otwory w obudowie podpory, później jakiś znudzony inżynier wymyślił sobie, żeby w otwory obudowy wtyknąć jeszcze tulejki metalowo-gumowe, po co, nie rozumiem :(, ale ja nie jestem inżynierem, mam tylko nadzieję, że miał jakiś dobry powód :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprędzej usunąć i pokombinować coś, bo otwory na śruby zostaną za duże, ale to trochę druciarstwo, a tego, w przypadku mocowania wału, wolałbym uniknąć. Nie jestem mechanikiem, nie mam za bardzo warunków do przeróbek, choćby przełożenia podpory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...