Skocz do zawartości

Projekt "Przełęcze"


KASIAiMIŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczniemy od końca. Wczoraj byliśmy tu:

 

stelvio_09_2012.JPG

 

stelvio207_09_2012.JPG

 

Nie ma nic fajniejszego niż jazda mocnym Subaru na przełęcze. Niestety nie mamy już subaru, ale nasz 207GTI zwany też RC też daje rade :twisted:

 

 

Na Stelvio Pass znajdującego się na 2760mnpm można dojechać jedną z 3 dróg. My tym razem pojechaliśmy od strony Szwajcarskiej przez przełęcz Umbrail. Nie byliśmy pewni tej wczorajszej wycieczki ze względu na dwudniowe opady śniegu w naszej okolicy, jednak po południu drogi już były suche dzięki czemu nasze FWD mogło "dojechać" wszystkich niemieckich turystów po drodze.

 

umbrail_09_2012.JPG

 

Trasa ta jest o tyle trudna, że jest bardzo wąska w części Szwajcarskiej. Praktycznie na jeden samochód. Na szczęście nasz 207 jest mały :lol:

 

Na koniec fota z widokiem na Stelvio

 

207_4.JPG

 

pozdrawiamy, zachęcając do rezygnacji z 500 konnych projektów na rzecz wycieczek :mrgreen:

Kasia, Miś i Wojtas co całą drogę w dwie strony przespał <- co za koleś :lol:

 

to nie koniec więc cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ, kiedyś, w czasach kiedy nawigacja nie była tak powszechna, trafiłem tam przypadkiem. Był to październik. Jechaliśmy do Aix-en-Provence. Mieliśmy sporo czasu i kiepską mapę. Ale wcale tego potem nie żałowałem.

 

O ile pamiętam drogę z Cetinje do Kotoru też masz już za sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ, kiedyś, w czasach kiedy nawigacja nie była tak powszechna, trafiłem tam przypadkiem. Był to październik. Jechaliśmy do Aix-en-Provence. Mieliśmy sporo czasu i kiepską mapę. Ale wcale tego potem nie żałowałem.

 

My nie mamy takich zabawek i dziś :D Twoja historia przypomina mi zaś nasz wjazd na Col du Galibier :mrgreen:

 

O ile pamiętam drogę z Cetinje do Kotoru też masz już za sobą?

 

Nie w tych rejonach nigdy nie byliśmy.

 

-- 4 wrz 2012, o 11:51 --

 

Mogłem tu nie zaglądać... :roll:

 

też tak pomyślałem :mrgreen:

teraz nie ma wyjścia, trzeba będzie się przejechać :D

 

Zależy kiedy jedziesz. W maju w tygodniu jest kompletnie pusto. My tu mieszkamy nie musimy jechać w weekend, nie musimy jechać w lipcu. Np teraz w niedzielne popołudnie na trasie spotkaliśmy może z 10 samochodów a przyblokowało nas tylko.... BMW z Niemiec. Tak to już jest, że jak ktoś/coś wolno jedzie po zakrętach to jest to w 90% przypadków BMW z Niemiec.

 

-- 4 wrz 2012, o 12:11 --

 

W następnej części nasza ulubiona przełęcz:

 

f2007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelvio to fantastyczna sprawa :) Szkoda, że u nas nie ma takiej drogi...

 

Miałem przyjemność przejechać się tam dwa lata temu, podczas wakacji we Włoszech. Stacjonowaliśmy m.in. w Rivie na jeziorem Garda i stamtąd zrobiliśmy sobie 400 km wycieczkę przez kilka przełęczy. Celem było właśnie Stelvio, po drodze wdrapaliśmy się też na Passo Gavia. Licznych pomniejszych przełęczy nie wspomnę.

 

W drodze powrotnej do domu przejechaliśmy też przez Passo Pordoi i Passo Falzarego (2105 m n.p.m.). No i oczywiście zaliczyliśmy w obie strony Grossglockner Hochalpenstrasse z noclegiem na Edelweisspitze (2571 m n.p.m.)

 

PS. W ostatnim "auto motor i sport" jest artykuł o tym, jak malutką Skodziną Citigo przejechali kilka najwyższych przełęczy w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

fajny temat :D kiedys by nie powiedzieć onegdaj wdrapalismy sie na Madonna di Campiglio na pokladzie stara 200 (mało kto pamięta co to było). Dla dodania pikanterii z podpiętą przyczepa z kajakami , 17 świrów na pokładzie i caly ekwipunek na 2 miesięczną podróż na dachu budy osinobusa ( to taka buda służącą kiedyś w PeGaeRach na dowóz pastuszków do swych stad lub odwrotnie) Wiecej przelaczy zwiedzam jednak na piechotę a autem tylko przy okazji. na prayklad przy takich

251944_2712704513769_81118618_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło jeszcze do głowy, że odwiedzając przełęcze warto przeanalizować mapę, pod kątem zapór wodnych.

 

Przykładowo zapora na tamie Emosson, Grande Dixence przy Lac de dix itp.

Tym bardziej, że drogi dojazdowe zazwyczaj są niczego sobie :yahoo:

 

286954622-emosson.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to jedziemy dalej.....

fluela01.JPG

 

Tym razem w programie dwa słowa o Fluelapass.

fluela02.JPG

 

Te kijki stoją tu nie na żarty ;)

fluela05.JPG

 

Położona na 2383mnpm czasami bywa dość zaśnieżona :D Zdjęcia poniżej z 23 kwietnia 2012 tuż po pozimowym odśnieżaniu.

fluela03.JPG

 

fluela04.JPG

 

Na koniec zdjęcie z zeszłego wtorku.

fluela06.JPG

 

Pozdrawiam

Miś

 

Zapomniałem dodać, że droga ta miała swoje 5 sekund w znanym programie motoryzacyjnym ;)

 

Edytowane przez KASIAiMIŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Świetny wątek, moim marzeniem jest kiedyś objechać wszystkie przełęcze w alpach jakimś fajnym sportowym samochodzikiem ;)

 

Postaram się później wrzucić zdjęcia z wycieczki z tamtego roku na Grossglocknera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeję kotleta, bo nas trochę korci wyprawa przez przełęcze.

 

Chcielibyśmy "zrobić" Hochalpenstrasse , Stevio i Gavia w jednej podróży.

 

Znając ilość pensjonatów we Włoszech i Austrii chyba nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem noclegów po drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tam dotrzeć samochodem :

http://podroze.onet.pl/ciekawe/paso-internacional-los-libertadores-niesamowita-gorska-droga-na-pograniczu-chile-i/pm96w

 

ale jechałem tam w zeszłym roku autobusem :) Musi być dobrze znana wśród b.wielu chilijskich posiadaczy Subaru. Tylko w Szwajcarii widziałem większą częstotliwość aut tej marki :)

 

 

post-606-0-33463500-1407597829_thumb.jpg

Edytowane przez Mont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...