Skocz do zawartości

PRZEKŁADKA SILNIKA Z 2.0 150 KM na 2.5 230 KM


szogun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do wymiany silnika w imprezie GH 2.0 150 KM na 2.5 230 KM.

Jakie mogę napotkać trudności i co powinienem wiedzieć przed wymianą.

Jestem zdecydowany więc proszę o fachową pomoc w tym zakresie.

Pzdr, Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Przymierzam się do wymiany silnika w imprezie GH 2.0 150 KM na 2.5 230 KM.

Jakie mogę napotkać trudności i co powinienem wiedzieć przed wymianą.

Jestem zdecydowany więc proszę o fachową pomoc w tym zakresie.

Pzdr, Ł.

Jeśli jesteś rzeczywiście zdecydowany , to sprzedaj swój wóz i kup imprezę 2.5 T , bo operacja jest tak skomplikowana i nieopłacalna ze aż trudno uwierzyć żeby ktoś sie na to decydował :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo operacja jest tak skomplikowana i nieopłacalna ze aż trudno uwierzyć żeby ktoś sie na to decydował :shock:

 

Szogun jest głodny mocy :wink:

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=21&t=146972&start=0

 

 

Uuuuu to coś czuje ze zaraz dostanę po łapkach ze sie nie znam :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun, jak już wywalisz worek pieniędzy, a spodziewanego efektu nie będzie, to wspomnij mądre słowa kolegów z tego forum.

Czytam, że w innym wątku twierdzisz, że słowa Cię nie przekonują, ale te słowa funkcjonują na tym forum od początki jego istnienia nie bez powodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun, nikt nie ma doświadczenia w tym temacie, bo każdy wie, że dużo bardziej się opłaca sprzedać wolnegossaka i kupić turbo! Nie obrażaj się na mnie, tylko posłuchaj - ja kiedyś nie posłuchałem i do dzisiaj wywalam kasę na coś, co dawno powinno przestać tyle kosztować.

 

Samego silnika, bez wiązki i elektroniki nie wymienisz, potem okaże się, że padnie Ci skrzynia biegów (niedostosowana do momentów obrotowych turbo), potem hamulce okażą się za słabe, zawias itd itp. Wydasz kupę kasy za coś co zawsze będzie hybrydą pomiędzy N/A a WRX, podczas gdy za połowę tego mógłbyś mieć po prostu WRX.

 

No cóż, widzę że jesteś jednym z tych co sami się muszą przekonać... Ja po trzech latach posiadania Subaraków nauczyłem się już słuchać bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie.

 

PS. Oczytwiście jeżeli chcesz osiągów, bo estetykę wolnego ssaka, tj. bulgodanie turbo, czy tym podobne rzeczy da się zrobić, ale Subaru N/A to jest chyba najgorszy samochód do dłubania osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zaczęło. Zero konkretnych podpowiedzi tylko pogawędki. Interesuje mnie wymiana doświadczenia w tym temacie a jeżeli ktoś go nie posiada to proszę dac szansę innym.

Jakieś tam mam, jeśli masz wolne z 50 k , to możemy poważnie porozmawiać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozbierz swoje auto do gołej budy

2. Kup dawcę, (rozbitek, anglik)

3. Poskładaj do kupy

 

Oprócz silnika potrzebujesz: skrzyni biegów, wału, dyfra, sprzęgła, pedałów, zegarów, wiązki, turbiny, IC, wydechu, chłodnicy, i setki innych kabelków, przewodów, rurek, dupurek i innych gratów.

Więcej mocy pasowało by czymś zahamować oraz przenieść na drogę lepszym niż w N/A zawieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zaczęło. Zero konkretnych podpowiedzi tylko pogawędki. Interesuje mnie wymiana doświadczenia w tym temacie a jeżeli ktoś go nie posiada to proszę dac szansę innym.

 

i się zaczęło..... :twisted: kolejny młody gniewny.... :lol:

 

jest w PL kilku facetów, którzy znają się na subaru

jednym z nich jest carfit

masz przyjemność otrzymać cenne rady od kogoś, kto z gołej budy buduje wurce, więc się nie pultaj, tylko podziękuj za ostrzeżenie przed popełnieniem życiowej klęski..... :mrgreen::twisted:

przez którą możesz na całe życie znienawidzić motoryzację..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do kupienia silnik + skrzynie z małym przebiegiem. W komplecie komputer, imo, stbcyjka, instalacja. Całość za 10 tys. Oczywiście mogę sprzedać subaru ale nie jest tak łatwo. Poza tym trochę w niego zainwestowałem. Dowiedziałem się, że technicznie jest to do zrobienia więc czemu nie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do kupienia silnik + skrzynie z małym przebiegiem. W komplecie komputer, imo, stbcyjka, instalacja. Całość za 10 tys. Oczywiście mogę sprzedać subaru ale nie jest tak łatwo. Poza tym trochę w niego zainwestowałem. Dowiedziałem się, że technicznie jest to do zrobienia więc czemu nie spróbować.

Po pierwsze z którego roku masz ten silnik :?:

Po drugie to dużo za mało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do kupienia silnik + skrzynie z małym przebiegiem. W komplecie komputer, imo, stbcyjka, instalacja. Całość za 10 tys. Oczywiście mogę sprzedać subaru ale nie jest tak łatwo. Poza tym trochę w niego zainwestowałem. Dowiedziałem się, że technicznie jest to do zrobienia więc czemu nie spróbować.

 

+

 

sprzęgło

wydech

półosie

dyfer

amory kpl

stabilizatory

chłodnica

intercooler

pompa paliwa

i,i,i,i,i.....

 

ale to drobiazgi, ważne, że silnik jest.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50k jak nic :roll:

za 50k lepiej kupić "gotowego" WRX'a ... N/A sprzedać ... i nie kombinować :wink:

chyba że ktoś bardzo chce sie bawić w przekładki, remonty i szukanie różnic pomiędzy autami N/A i turbo ... to nie można sie upierać i zabraniać na siłę .. nawet jak pomysł wydaje się bez sensu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, silnik z 2010 roku. Licznik też jest w komplecie.

 

Ok, żeby poznać w miarę dokładnie kwotę , to musisz mieć przynajmniej zdjęcia wszystkiego co możesz w tym komplecie mieć , oraz mieć pewność że ten silnik jest ok , i nie jest do rewizji :idea: choć dla mnie operacja jest bez sensu, ale co kto lubi :D

Rozumiem jeszcze ludzi którzy do klasyka pakują graty z new age, ale do Lanosa ? :shock: , naprawdę operacja mało sensowna , przemyśl to jeszcze raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, jadę w sbotę pooglądać graty. Zrobię trochę fotek i podzielę się na forum. Mnie ten model naprawdę sie podoba i dobrze się w nim czuje :0 jeździłem trochę WRX z 2006 roku i mam porównanie. Niestety ten brak mocy mnie dobija :( Próbuje sprzedać imprezę ale naprawdę nie jest łatwo i dlatego taki pomysł :) Mam już przerobiony wydech od STI, maskę i zegary od WRX. Powiedz proszę czy będzie potrzebna wymiana (oprócz silnika i skrzyni, elektryki) półosi, wału i tylnego mostu ? Ewentualnie co jeszcze przychodzi Ci do głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...