Skocz do zawartości

body kit WRC


tamer9

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas Motor Show Intercars pokazał budowaną przez siebie (Fast Forward) replikę Subaru Imprezy WRC! Budują na bazie nadwozia Imprezy Type R z 98, zrobili body kit z kompozytu (zderzaki, błotniki, progi) – formy zdjęli podobno z oryginalnego WRC. Silnik na bazie Coswortha (700 Nm ze zwężką), skrzynia 6b sekwencja, zawias Ohlins… Chcą zdążyć z budową na Barbórkę i wystartować na Karowej.

Rozmawiałem z osobą odpowiedzialną za ten projekt – istnieje możliwość, że gdyby byli chętni, to będą sprzedawać body kit. Jest to replika WRC, a nie 22B, jakość materiałów na bardzo wysokim poziomie. I tu mam pytanie do Was: czy ktoś byłby zainteresowany zakupem takiego body kitu i ile powinien maksymalnie kosztować? Pytam, bo sam się zastanawiam nad czymś takim, a im więcej byłoby chętnych, tym mniejsza cena jednostkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dobry temat, czekam na rozwój :)

 

cena powyżej 11 tys. zł

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Żałuję, że nie porobiłem zdjęć - sami byście zobaczyli jakość tych elementów (wyglądają jakby były wykonane z blachy). Na chwilę obecną zrobili to na własne potrzeby z materiałów i wg. technologii używanej w motorsporcie. Więc chyba normalne jest, że nie kosztuje to tyle, co jakieś ulepy z maty szklanej posmarowanej żelkotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne jakie się udało mi trafić to kilka pierwszych zdjęć z tego albumu (oficjalny z tej imprezy):

http://www.flickr.com/photos/78165962@N ... 339553486/

 

niektore zdjecia fajne :P np. bardzo ciekawe autko jakim niewatpliwie jest Wiesmann:

 

http://www.flickr.com/photos/78165962@N ... 339553486/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich materiałów i ci to za technologia ?

 

Zrobione jest to na bazie włókna szklanego, ale wykonanego podobno wg. technologii stosowanej w lotnictwie. Po szczegóły odsyłam do Fast Forward, ja tylko chwilę rozmawiałem i nie jestem ekspertem w dziedzinie kompozytów. Mogę powiedzieć tylko, że wygląda to bardzo porządnie i profesjonalnie.

 

-- Pn wrz 03, 2012 11:04 am --

 

silnik na bazie Coswortha? forda? jak ej25 to przy 700Nm tuleje można zbierać poza maską :)

Dół silnika 2,5 Cosworth, góra Spec-C. Robią to chłopaki, którzy przygotowują rajdówki Oleksowiczowi (kilka różnych Subaru, Fiesta S2000 którą startuje w mistrzostwach świata), więc chyba wiedzą co robią ;)

 

-- Pn wrz 03, 2012 11:07 am --

 

W Polsce masz dostępne body z 22B w którym bez większych problemów robisz większe wycięcia i masz WRC , kosztuje 4500zł , jest dostępny od ręki.

Podobno WRC poza większymi wycięciami w nadkolach, różni się jeszcze innymi szczegółami od 22B (np. inny zderzak).

Jak z jakością polskiego body kitu 22B? Możesz podać jakiś namiar na firmę, która go robi? Czy na Forum może ktoś ma zamontowany taki kit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół silnika 2,5 Cosworth, góra Spec-C. Robią to chłopaki, którzy przygotowują rajdówki Oleksowiczowi (kilka różnych Subaru, Fiesta S2000 którą startuje w mistrzostwach świata), więc chyba wiedzą co robią

 

Fordy nic tu nie zmienią ...

 

Jeśli to robią na 700Nm z dołem ej25 Coswortha to niezła beka , chyba że tylko na Barborkę ... w sumie oni maja wprawę w zmianie podzespołów więc nie będzie problemu:lol:

 

 

zobaczę co fast forward i lotnicza technologia zaprezentuje ,ciekaw jestem jakości i spasowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool

 

pracuj na te dwadzieściapare postów bardziej ambitnie.

 

w sumie oni maja wprawę w zmianie podzespołów więc nie będzie problemu:lol:

myslisz że przełożą silnik między odcinkami i karową? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę ze dadzą radę ... nie życzę im , ale łatwo przychodzi szacowanie wartości w celach marketingowych , jeśli ktoś w tym siedzi takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

 

Dobry body kit w rozsądnej cenie znajdzie paru nabywców , więcej na pewno poza granicami , bo produkty zagranicznie carbon czy carbon look w 70% są kiepskiej jakości , kwestia gdzie będzie można go zobaczyć i kiedy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę co fast forward i lotnicza technologia zaprezentuje ,ciekaw jestem jakości i spasowania

 

Oglądałem z bliska ten body kit - jeśli chodzi o jakość wykonania i materiał, to robi wrażenie. Z racji tego, że zrobili to dla własnych potrzeb do rajdów, do spasowanie nie było chyba ich priorytetem i nie zależało im na milimetrowej precyzji.

 

-- Śr wrz 05, 2012 7:32 pm --

 

Dobry body kit w rozsądnej cenie znajdzie paru nabywców , więcej na pewno poza granicami , bo produkty zagranicznie carbon czy carbon look w 70% są kiepskiej jakości , kwestia gdzie będzie można go zobaczyć i kiedy ...

 

Robiąc to body, nie zakładali masowej produkcji - zrobili na własne potrzeby. Natomiast na moje pytanie, czy gdyby znaleźli się chętni, to czy byli by zainteresowani sprzedażą - odpowiedzieli że sprawa jest otwarta. Stąd też moja ankieta i pytanie, czy byli by chętni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest jakość powierzchni elementów z tworzyw niemetalowych :roll: . Sam zakup gratów to pół biedy ale dopasowanie, wyprowadzenie powierzchni pod lakier może być bardzo pracochłonne - ale da się przejść, a dla mniej zdolnych i/albo zamożniejszych stanowić duży wydatek.

 

P.S. Jednak może to być niezła rzecz dla auta budowanego od podstaw :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkocial, Izotom,

 

O ile wiem w Poznaniu jest jeden Type R z bodykitem od Mareq - kolo z Forum, Uamzim.

Fura była wypruta i robiona do poważnej zabawy przez Waab Garage (klatka, motor, itd).

Była do obejrzenia z bliska na poznańskim Motor Show.

Widziałem w trakcie pracy inny egzemplarz - Kraftopola we Wrocku, jeszcze przed lakierem.

Coś tam było do poprawienia w spasowaniu lewego błotnika w okolicach przodu, ale to było do ogarnięcia i poza tym fachman, który przy tym robił nie zgłaszał zastrzeżeń co do kształtu i spasowania reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...