Skocz do zawartości

świerszczy na zimnym silniku ...


dragoon89

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli hałas związany jest bezpośrednio w wciśnięciem pedału sprzęgła, może to być łożysko oporowe, ale nie koniecznie.

Warto to zweryfikować u dobrego mechaniora, aby w koszty naprawy skrzyni się nie wpędzić :idea:

Jak masz możliwość nagraj ten dźwięk i zarzuć na Forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragoon89,

Być może tak jak piszą wyżej, ale może nie koniecznie ...

"Świerszczyło" mi tak kiedyś i trzeba było wymienić łożysko.

Po wymianie, po pewnym czasie ponownie zaczęło "świerszcyć" ale tym razem jest to

spowodowane ocieraniem się elementami mechanizmu wyciskowego, który "ciągnie" wycisk ,

a nie "pcha" jak to jest najczęściej spotykane. Podobno tak się czasem zdarza, że w tego typu

mechanizmach, takie świergolenie się wydobywa. Można to przesmarować i na jakiś czas dźwięki znikną.

Można też się tym nie przejmować i uznać, że ten typ tak ma TTTM :wink:

U mnie ten "efekt" występuje czasem a po chwili znika.

 

A teraz daj posłuchać jakiemuś mechanikowi i niech on oceni co jest powodem.

Może być coś do wymiany, a może nie :!: Na Forum można uzyskać dobrą radę, a czasem

jest tak, że jeszcze kilka pytań i doradzą Ci, abyś wymienił skrzynię biegów :wink:

 

PZDR :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotruś

no właśnie, a kiedy chciałem nagrać świerszcza i wrzucić dźwięk na forum to akurat nic nie świerszczyło.

jest tak jak napisałeś , raz piszczy a raz nie,

a jak podjechałem do mechanika to nie było słychać absolutnie nic.

może wrx jest po prostu nawiedzony ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, u mnie był taki przypadek po wymianie kpl.sprzęgła,ale na szczęście mam linkę i dało się wyregulować luz :wink:(mechanik kazał mi nową linkę kupić) Ale mam inny problem;przy nagrzanym silniku, na luzie,i przy obr.ok.4tyś jest cicho,ale przy wciśniętym pedale sprzęgła słychać centralnie coś a'la panewka lub piston na zimnym. Na zimnym słychać to już bez różnicy,czy wciśnięty pedał , czy też nie i podczas jazdy,dopóki się nie nagrzeje :mrgreen: Zastanawiam się tylko,dlaczego raz słychać,a raz nie i co się kroi :?: Może to początki 'pistona' :idea: Na poprzednim silniku i starym sprzęgle było podobnie.Uznałem, po lekturze forum i wizycie w ASO,że może to być luz na tłokach i wymieniłem silnik :? Po dwóch miesiącach problem powrócił.Czy może to mieć związek ze skrzynią lub jakimś łożyskiem?Tego jeszcze nie wymieniałem :D

Może da się to jakoś ogarnąć,bo ja nie mam już pomysłu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...