Skocz do zawartości

Problem z szyber-dachem


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kłopot z zamknięciem dachu w S-Turbo MY99. Przy zamykaniu nagle blokuje się szyba na ok. 10 cm od końca zamknięcia i dalej nie idzie. Otworzyć się da. Patrzyłem czy czasem na tych szynach nie ma badziewia jakiegoś, które by blokowało okno dachowe. Ale nic nie ma.

Ma ktoś pomysł co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połamać się też mogły dźwigienki składające daszek, który otwiera się z przodu otworu.

 

A po tym jak się zablokuje, to potem drugie kliknięcie nie rusza nawet o mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam identycznie. Przez pewien czas ręcznie naginałem owiewkę szyberdachu i wtedy domykał się do końca. Potem i to nie pomogło. Podczas wizyty w ASO niewiele pomogli, stwierdzili, że muszą zdjąć podsufitkę, żeby dostać się do środka i zobaczyć co nie gra. Na razie z braku czasu nie oddawałem Forka na taką operację. To chyba usterka wielu Forków wszystkich generacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten wątek http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=22&t=125907&hilit=szyberdach u mnie dokładnie były te ułamane kawałki plastiku. Wizyta u ludzi zajmujących się montażem szyb w samochodach(zdjęcie szyby szyberdachu i dostanie się do szyn) + 20min roboty, pomogło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u ludzi zajmujących się montażem szyb w samochodach(zdjęcie szyby szyberdachu i dostanie się do szyn) + 20min roboty, pomogło :mrgreen:

 

I tak zrobię, bo nie ma sensu się z tym siłować.

 

-- 4 wrz 2012, o 10:09 --

 

Żaden z zakładów ,,szybiarskich" w okolicy nie podjął się pracy. Ale zaprzyjaźniony mechanik od subaraków po 3 min. wiedział ,,o co kaman". :)

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Rolka", która z lewej strony prowadzi szybę po prowadnicach ma luzy i blokowała się przy spotkaniu z owiewką, którą miała złożyć. Dość mały element, który siedzi w mało widocznym miejscu. Do odblokowania wystarczyło podważenie śrubokrętem i dach się zamknął. Nie uniknę jednak wymiany tej pierdółki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...