Skocz do zawartości

Żółte czy białe przeciwmgielne


mrowa

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy nie zrobić na żółto kloszy lamp przeciwmgielnych. Kiedyś widziałem takie na bugu, który stał w 4T i wyglądał fajnie :) Wątpliwość nasuwa mi się tylko co do skuteczności a właściwie różnicy białe vs. żółte. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli mają służyć jako naprawdę przeciwmgielne to faktycznie żółte sprawdzają się w gęstej mgle lepiej. Natomiast jeżeli używasz halogenów żeby lepiej doświetlić pobocze na wąskich i kretych drogach (ja głownie do tego uzywam) to białe światło jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juRassic, no mnie się spodobały i rzeczywiście jak pisałem lukassowi bardziej używam do doświetlania niż we mgle. Ciekawy jestem czy ta sama zasada jak przy mgle jest przy padającym deszczu lub śniegu...

 

-- 31 sie 2012, o 09:08 --

 

Siwy, z tego co mi wiadomo zakazane są drogowe, mijania i pozycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaś, poroblemem nie jest jazda na "długich" tylko na "krótkich" to jest cały ból. Po za tym we mgle też czasami (żadko bo żadko) bywa jechać lub też śnieżycy i wtedy normalne przeciwmgilene są chyba bardziej przydatne niż "elektrownia", ale chętnie skonfrontuję moje zdanie z innymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problemem jest jazda na krótkich to przecież przeciwmgielnymi nie poprawisz, bo nie możesz ich używać jak ktoś jedzie z przeciwka, a jak nie jedzie to wtedy długie i po problemie. Z mgłą to inna sprawa, dla mnie we mgle nie były wcale przydatne, stąd elektrownia w ich miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problemem jest jazda na krótkich to przecież przeciwmgielnymi nie poprawisz, bo nie możesz ich używać jak ktoś jedzie z przeciwka

 

Nieprawda, bo można - poza terenem zabudowanym na odcinkach drogi oznaczonych jako "krete" czyli znak o kilku zakrętach z tabliczką o ich ilości lub długości drogi. Dobrze ustawione halogeny krótkiego zasięgu nikogo nie oslepiają :idea: Ja w Bugu jeżdżąc w nocy poza miastem uzywałem ich notorycznie, nawet na drogach nie krętych - to był jedyny sposób żeby było coś widać, a szczególnie skraj drogi.

Mandatu na szczęście nigdy nie dostałem, a i nikt nie twierdził na CB że go oślepiam, choc trafiali sie "moralizatorzy" że mam zgasić bo nie wolno - najczęściej ci w Tirach, :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaś, przeciwmgielnymi doświetla się całkiem nie najgorzej tuż przed autem.

co kto lubi, mi nic nie daje oświetlanie tuż przed autem, ładnie pobocza się świecą, ładnie nawierzchnia się świeci, ale wolę mieć lepsze mijania i drogowe bo rowerzystę zobaczę wcześniej niż na przeciwmgielnych - mowa o normalnych warunkach, bo we mgle i tak trzeba jechać wolniej, i na jakich światłach bym nie jechał to i tak jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żółte są 8) , szczególnie jeśli auto ma złote felgi, jeśli mówimy o aspekcie wizualny, bo wiadomo, że we mgle sprawuja się lepiej zółte.

U siebie nie mam przeciwmgielnych, ale za to wrzuciłem zółte żarówki w lampy 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mrowa, Mam u siebie zamontowane żółte przeciwmgielne i jest bardzo fajnie...Rzeczywiście we mgle pomagają bardziej niż zwykłe...białe...Tak przynajmniej odczułem :) Choć właściwie u Mnie za właściwościami przemawiał bardziej wygląd :P

Co do POLICJI to sprawa jest troszkę bardziej złożona...Bo niby halogeny żółte nie są nielegalne(lub już są?bo to się ciągle zmienia) ale część policji jakby tego nie wie....Część nie zauważa wcale i nic nie mówi a część wręcz odwrotnie. Przy kontroli( gdy nie są włączone) mówię najczęściej że to atrapa :P Wolę unikać słownej szarpaniny z Nimi bo za wiele innych rzeczy mogliby mi zabrać dowód :D

Się rozpisałem....Sorry...Podsumowując....MONTUJ ŻÓŁTE na pewno nie pożałujesz...I tyle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe...żarówki to też dobra opcja-...Wiem to bo miałem i przerabiałem...plus tego taki że klosz nadal będzie biały/przezroczysty a po włączeniu halo będzie żółto jak słoneczko...Rozwiązanie może mało odkrywcze ale polecam żarówki nokya hyper yellow...nic innego...mega efekt....Ewentualnie jak u mnie aktualnie -żółta folia(bo brak na rynku żółtych halogenów do n/a) lub oryginalnie barwione na żółto szkło(do gt'ka jest tego trochę). Tak czy owak...Moje zdanie jest takie DAJ Żółte. Bo zawsze to coś innego niż masz zapewne teraz. Więc warto poeksperymentować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobiech89, W kwestii żółtego koloru nic nie pobije nokya hyper yellow...Uwierz- Przerabiałem każdą alternatywę :) Żadne tam bańki nakładki szpraje czy tym podobne wynalazki....Ale folia lub lepiej żółte oryginalnie halogeny na pewno zrobiły by robotę :Dmrowa, Montuj...POCHWAL SIĘ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nokya hyper yellow...kupiłem na ebay'u w usa...Żółte bańki dające mega mocne żółte światło...w halogeny jak znalazł...tym bardziej iż są one 90w 8) Miałem dwa takie komplety oraz jeden jakiś zamienników(też kupione na ebay tle że jakieś tańsze no name'y). Bez porównania...Jeśli kolegamrowa, patrzy też i na wygląd może zastanowić się też nad żółtymi całymi kloszami a nie tylko żarówkami...Z resztą- jak kto woli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale chyba już montowanie żółtych halogenów jest w polsce zakazane...

 

 

Powiem tak...mam/posiadam/jeżdżę na żółtych halogenach już od 3ch lat i przy każdej kolejnej ewentualnej kontroli tak panów w Niebieskim jak i diagnostów- nie miałem żadnych problemów. Jedynie ostatnio z racji nielegalnego spota na którym byłem- niebiescy w odwecie sprawdzali dość dokładnie prawie każde auto- wtedy też jeden z Nich doczepił się do żółtych halo, że nie legalne już czy coś....Ale szybka moja riposta- To tylko atrapa...Załatwiła sprawę :P W Moim przypadku za montażem żółtych halogenów przemawiał przede wszystkim wygląd- ale rzeczywiście świecą super i już z Nich nie zrezygnuję choćbym miał mandatów dostawać co najmniej raz w m-cu :P

 

-- So wrz 22, 2012 9:16 am --

 

 

 

Od kilku lat zakazane są mijania i drogowe - takie jak kiedyś we francuzach były. Chyba, że masz na żółtej tablicy. Wtedy można :)

 

A żółte drogowe miałem do zeszłego sezonu. Właśnie NOKYA HYPER YELLOW Występują one ównież jako h1/h3 więc śmiało montować w halogeny- osobiście uważam że nie ma nic lepszego w tej kwestii ( przerabiałem 3marki zza oceanu gdzie najłatwiej o takie żarówki-ponieważ tam nadal są legalne ). Jednakże uprzykrzanie jazdy i czerpania z niej radości przez Niebieskich skutecznie mnie w końcu zniechęciło- zmieniłem dla odmiany na pseudo xenony :P Nie ma tego złego- żółte żarówki sprzedałem na pniu kolejnemu maniakowi, któremu nie straszne było użeranie się z drogówką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale chyba już montowanie żółtych halogenów jest w polsce zakazane...

 

 

Powiem tak...mam/posiadam/jeżdżę na żółtych halogenach już od 3ch lat i przy każdej kolejnej ewentualnej kontroli tak panów w Niebieskim jak i diagnostów- nie miałem żadnych problemów. Jedynie ostatnio z racji nielegalnego spota na którym byłem- niebiescy w odwecie sprawdzali dość dokładnie prawie każde auto- wtedy też jeden z Nich doczepił się do żółtych halo, że nie legalne już czy coś....Ale szybka moja riposta- To tylko atrapa...Załatwiła sprawę :P W Moim przypadku za montażem żółtych halogenów przemawiał przede wszystkim wygląd- ale rzeczywiście świecą super i już z Nich nie zrezygnuję choćbym miał mandatów dostawać co najmniej raz w m-cu :P

 

-- So wrz 22, 2012 9:16 am --

 

 

 

Od kilku lat zakazane są mijania i drogowe - takie jak kiedyś we francuzach były. Chyba, że masz na żółtej tablicy. Wtedy można :)

 

A żółte drogowe miałem do zeszłego sezonu. Właśnie NOKYA HYPER YELLOW Występują one ównież jako h1/h3 więc śmiało montować w halogeny- osobiście uważam że nie ma nic lepszego w tej kwestii ( przerabiałem 3marki zza oceanu gdzie najłatwiej o takie żarówki-ponieważ tam nadal są legalne ). Jednakże uprzykrzanie jazdy i czerpania z niej radości przez Niebieskich skutecznie mnie w końcu zniechęciło- zmieniłem dla odmiany na pseudo xenony :P Nie ma tego złego- żółte żarówki sprzedałem na pniu kolejnemu maniakowi, któremu nie straszne było użeranie się z drogówką :P

 

Fakt faktem, że przepis dziwny. W niektórych autach żółte światła po prostu ładnie wyglądają. Np. BMW z legendarnymi Hella Yellow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...