Skocz do zawartości

DCCD - awaria, naprawa, alternatywy ?


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że moja centralna szpera powiedziała papa... Wiem, że kilka osób na forum już ten problem przerabiało... Niestety za cholerę nie pamiętam kto i jak ten problem rozwiązał... Powiedzcie mi proszę, o ile pamiętacie kto miał ten problem, albo jak to najlepiej naprawić.. ? Wiem, że są firmy produkujące płytki do tych szper, wiecie może za ile i jak wygląda i trwałość w odniesieniu dajmy na to do oryginału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras, chyba właśnie o to mi chodziło... :) Raczej płytki, chociaż jeszcze nie mam potweirdzone, bo dopiero w tym tygodniu skrzynię rozbiorą... ale obstawiam płytki, bo auto jeździ tak -->

:mrgreen::mrgreen: Komputer sterujący jest sprawny... a co jeszcze tam może się zepsuć ? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem :mrgreen:

Ale co do płytek KAPSa to okazało się, że nie pasują bo wieloklin na płytce był źle zrobiony.

Czekam na dostawę nowych :roll:

Więc KAPS też się czasem myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstaw zwykle wisco mocno spiete i ciesz sie autem.dccd to wrzucony na sile dodatek

To oczywiście moja prywatna opinia, jednak nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że sterowanie spięciem dyfra to zbędny gadget.

Nie mam co prawda porównania do wiskozy spiętej na stałe, jednak dccd "bawię" się często i diametralnie zmienia to charakter auta.

Z technicznego punktu widzenia zmiana na wisco jest oczywiście możliwa, ale sam bym z tego udogodnienia zrezygnował bardzo niechętnie. Względem KAPSa, tudzież innych alternatyw niestety nie pomogę, gdyż nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, zajrzyj do tego wątku :arrow: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=21&t=150572&view=unread#unread

bo miałem ten sam problem jakiś czas temu i wówczas również rozważałem KAPSA, koniec końców po rezebraniu DCCD okazało się że płytki popękały i uszkodziły koła zębate w DCCD które są nienaprawialne (oficjalnie) więc zmieniłem całe DCCD, niemniej płytki widziałem a co do szczegółów to pytaj Bryka bo to On je dla mnie zamawiał i składał więc myślę, że ma w tym temacie jakieś doświadczenie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...