Skocz do zawartości

Impreza WRX 2002 problem z czujnikiem położenia wału


kubabed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Impreza WRX 2002 225KM. Mam problem z czujnikiem położenia wału korbowego. Błąd cały czas istnieje, da się go skasować, ale po sekundzie wraca. Ktoś mi mówił, że jest to błąd stały. Czy to prawda? Podmieniłem sam czujnik i objaw jest ten sam. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabed, jeśli podmieniłeś czujnik i dalej to samo, to sprawdź instalację, lub mniej prawdopodobne rozrząd przestawiony, ale wtedy miał byś problem z silnikiem.

 

Ktoś mi mówił, że jest to błąd stały.

 

Z błędem stałym spotkałem się w niektórych vagach ale nie w Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskim forum napisali żeby sprawdzić 20 amperowe bezpieczniki.

Inne ichniejsze rozwiązania to wymiana akumulatora a przede wszystkim sprawdzenie klem, masy która jest podłączona do budy. Często w tym miejscu koroduje. Ktoś rozwiązał problem dodając nowy kabel masowy z silnikiem. Na próbę możesz spróbować podłączyć silnik do masy kablami rozruchowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżam.

Błąd położenia wału jest cały czas wyświetlany. Po skasowaniu i przekręceniu kluczyka (samochód nieodpalony) błąd odrazu się pojawia. Samochód odpala bez problemu. Rozrząd sprawdzany, ustawiony idealnie.

Tutaj nasuwa się pytanie, czy jest możliwość, aby kabel był w którymś miejscu uszkodzony i stąd takie objawy? Mam już wszystko na wierzchu i jutro będę sprawdzał krok po kroku.

Kolor kabla jasnoszary?

Na coś jeszcze zwrócić uwagę przy oględzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel/kable mogą być jak najbardziej uszkodzone, choć bardziej stawiałbym na wtyczki. Zajrzyj do serwisówki i pojedź po procedurze diagnostycznej - cztery pomiary rezystancji i kontrola prawidłowości dokręcenia. Powinno to nieco rozjaśnić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...