Skocz do zawartości

Nowy model Imprezy


Sikor

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak, biorąc pod uwagę jaka w tej chwili jest bryndża w sprzedaży nowych aut na rynkach krajów europejskich (u nas przecież też to doskonale widać), może Japończycy z FHI wykazali dalekowzroczność, nie inwestując tak wiele w ostatnich 2-3 latach w swoją pozycję w tym regionie. ;-)

Biorąc pod uwagę 80 procentowy wzrost sprzedaży r/r w Europie, co by było gdyby jeszcze inwestowali. Nie ma się co dziwić, że musieli trochę rynek schłodzić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak, biorąc pod uwagę jaka w tej chwili jest bryndża w sprzedaży nowych aut na rynkach krajów europejskich (u nas przecież też to doskonale widać), może Japończycy z FHI wykazali dalekowzroczność, nie inwestując tak wiele w ostatnich 2-3 latach w swoją pozycję w tym regionie. ;-)

Biorąc pod uwagę 80 procentowy wzrost sprzedaży r/r w Europie, co by było gdyby jeszcze inwestowali. Nie ma się co dziwić, że musieli trochę rynek schłodzić ;).

W Europie?

http://www.acea.be/news/news_detail/new_vehicle_registrations_by_manufacturer/

 

W Rosji faktycznie jest nienajgorzej. Dlatego nawet myślą o otwarciu tam montownii.

 

W UE w 2013 może być lepiej bo wchodzą te wszystkie nowe modele i wersje...

a w Niemczech podstawowa gwarancja zostanie przedłużona 3 na 5 lat.... może tym śladem pójdzie SIP? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Europie: http://www.fhi.co.jp...2_10_30_2e.html

 

Choć, pewno trzeba by na te dane spojrzeć z perspektywy kilku lat, gdyż wzrost w roku 2012 (IV-IX) w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2011, może wynikać np. z faktu niskiej sprzedaży w referencyjnym roku (kryzys).

 

 

Ależ Ci Japończycy są dziwni, spalanie podają w km/l, półrocze u nich się zaczyna w kwietniu a kończy we wrześniu...ech...

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie się mocno dziwię braku Imprezy Wagoon - przecież i blobów WRX było dużo i hawków trochę... Ja będe miał bardo poważny dylemat jak mój się skończy a buda ma już prawie 500.000 km nalotu...

Na chwilę obecną zacząłem się zastanawiać nad połączeniem zabawy i jazdy w trasy - a SUVy to zupełnie nie moja bajka... XV to dla mnie pomyłka - sorry...Bliżej mi do Audi S4 kombi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - obejrzałem se lanos sedana vergette na Słomce i jednak jest ok 8-).

 

nie wiedziałem , że ten krzywdzący Subaru tekst , został napisany bez obejrzenia auta.... :shock:

 

ps.hatchback jak go dokładnie :idea: obejrzeć jest ładniejszy od sedana..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie wprowadzenia na nasz rynek nowej imprezy Dyrekcja wypowiedziała się w tym wątku dwukrotnie w poście #2 oraz #41 i nic nie wskazuje na to, żeby w tej materii coś się zmieniło.

 

tylko już pare miesięcy mineło i chyba coś więccej można się domagać na ten temat, ale jeśli tak ma to wyglądać to trzeba będzie zrezygnować i udac się do innych japońskich dilerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wprowadzenia na nasz rynek nowej imprezy Dyrekcja wypowiedziała się w tym wątku dwukrotnie w poście #2 oraz #41 i nic nie wskazuje na to, żeby w tej materii coś się zmieniło.

 

tylko już pare miesięcy mineło i chyba coś więccej można się domagać na ten temat, ale jeśli tak ma to wyglądać to trzeba będzie zrezygnować i udac się do innych japońskich dilerów

a może XV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
tylko już pare miesięcy mineło i chyba coś więccej można się domagać na ten temat, ale jeśli tak ma to wyglądać to trzeba będzie zrezygnować i udac się do innych japońskich dilerów

"Domagać" :question: Dlaczego to właśnie w Polsce tak wiele ludzi musi się "domagać" ?. Czy naprawdę nie da się o coś normalnie zapytać ? Czy jest to inny ciężar gatunkowy ?

Powiedzmy tak - aktualnie nie planujemy wprowadzenia Imprezy do naszej palety modelowej.

Przyczyna to to, że występuje jedynie z silnikiem 1.6, który już w XV nie zrobił furory. Nie to, że by silnik był zły - wręcz przeciwnie. Ale nasi klienci najwidoczniej zdecydowanie preferują silniejsze jednostki. Wielu mporterów postępuje podobnie. Aktulanie Imprezę wprowadzili na rynek koledzy w Szwajcarii. Cena bazowej Imprezy 1.6 jest ... identyczna z XV 1.6.

Od marca Impreza wejdzie do sprzedaży także w Niemczech. Wprawdzie cen jeszcze nie znamy, lecz przypuszczam, że bedzie nieco tańsza niz odpowiedni XV. W naszym przypadku, jak wspomniałem, nie planujemy wprowdzenia tego modelu do normlanej sprzedaży. Niemniej, jezeli p.t. Autor wpisu jest bardzo zainteresowany, możemy dla niego taki samochód sprowadzić.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...