Skocz do zawartości

Hamulce WRX


navibolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z odpowietrzeniem hamulcow w WRX 2006r. probowalem "recznie"-czyli kazde kolo osobno, pompowanie pedalu itd, ale nic z tego . Slyszalem ze moze musze uzyc komputera do odpowietrzenia lub specjalnego urzadzenia(tak mi podpowiedzieli mechanicy w moim miescie acz ani programu do WRXa oraz tego urzadzenia niestety nie posiadaja!) . Czy moze przerabial ktos taki temat i moze mi pomoc...? Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale można też organoleptycznie, trzeba pamiętać tylko o kolejności odpowietrzania. Z tego co pamiętam to:

1.prawy przód

2.lewy tył

3.lewy przód

4.prawy tył

Skąd taka kolejność?

 

Nie stosowałem takiej kolejności, więc jestem ciekaw czy może coś skopałem i dlatego hamulec jest słabszy moim zdaniem niż powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z pompą ABS inaczej się odpowietrza niż bez ABS

To co napisałeś wcześniej dotyczy tych z ABS, tak?

W subarach bez ABSu kolejność nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navibolo, Ale wiesz jak to robić ?- bo może jakiś prosta rzecz całość psuje.Opisz jak robiłeś. Kolejność inna z ABS i bez-jak Krzychu pisze.

Nie stosowałem takiej kolejności, więc jestem ciekaw czy może coś skopałem i dlatego hamulec jest słabszy moim zdaniem niż powinien.

Jeśli przepychałeś nowym płynem to kolejność nie ma raczej wpływu-ale warto ją zachować.Jeśli hamulec słaby z powodu powietrza to pedał rośnie przy kolejnych pompowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...