Jump to content

Naprawy gwarancyjne a wpisy w książce serwisowej.

Yapco
 Share

Recommended Posts

Droga Dyrekcjo,

zwracam się z następującym zapytaniem.

Pozwolę posłużyć się obrazowym przykładem, żeby sprawę naświetlić.

A więc. :arrow:

Zgłaszam się do ASO z objawem dajmy na to postukiwania w zawieszeniu.

ASO diagnozuje, że do wymiany jest część A - wpisuje naprawę do książki jako gwarancyjną, wymienia dobrą część na nową. :D

I tak robi dwa czy trzy razy z rzędu.

Mi dalej puka, bo naprawy nie przynoszą efektu, natomiast wpisów w książce serwisowej przybywa.

Kiedyś auto będę sprzedawał, nie wiem czy uda mi się komuś wytłumaczyć, że wpisy w książce powstały na skutek wymiany dobrych części na nowe. :oops:

Czy do książki gwarancyjnej nie powinny być zatem wpisywane naprawy, które rzeczywiście przynoszą skutek, a nie wymiany rzeczy dobrych na nowe?

ASO diagnozuje, że do wymiany jest część A - wpisuje naprawę do książki jako gwarancyjną, wymienia dobrą część na nową. :D

rozliczanie napraw gwarancyjnych przez aso nie jest takie proste :idea: i jeżeli nie są spełnione określone warunki , ustalone przez importera i producenta , rozliczenie jest odrzucane i koszty ponosi aso :roll:

Mi dalej puka, bo naprawy nie przynoszą efektu, natomiast wpisów w książce serwisowej przybywa.

jeżeli naprawa nie przynosi efektu , najlepszym rozwiązaniem jest jazda próbna z mechanikiem :idea: , celem ustalenia o który konkretnie "dzwięk" chodzi , to ułatwia rozwiązanie problemu. Co do wpisów w ks. gwarancyjnej to najczęściej własciciel chce mieć te czynnosci zapisane więc tworzy się "historia"....

• Dyrekcja SIP
Zgłaszam się do ASO z objawem dajmy na to postukiwania w zawieszeniu.

ASO diagnozuje, że do wymiany jest część A - wpisuje naprawę do książki jako gwarancyjną, wymienia dobrą część na nową.

Świadczy to ( niestety !) o błędnej diagnozie w ASO. Niepotrzebna "naprawa" nie powinna być rozliczna w ramach gwarancji. ie powinna byc też wpisywana do książki gwarancyjnej ( dew facto nie ma konieczności / potrzeby wpisywania dokonanych napraw w książkę - historia jest w systemie ).

Prawidłową jest też informacja przedstawiona przez p. Kopera - gdy ASO zostanie "przyłapane" na tego typu postępowaniu, będzie musiało zwrócić koszty. Nie jest bowiem celowe tworzenie dodatkowych kosztów, które finalnie wpływają na globalne ( Europejskie / Polskie ) ceny samochodów.

Pozostaje mi poprosić o przekazanie na PW nazwy ASO - widocznie trzeba się tej firmie dokładniej przyjżeć ( nie chodzi mi tu o bezpośrednie obciążanie, lecz głównie o najwidoczniej niezbędne szkolenie techniczne ...).

Pozdrowienia