Skocz do zawartości

Naprawy gwarancyjne a wpisy w książce serwisowej.


Yapco

Rekomendowane odpowiedzi

Droga Dyrekcjo,

zwracam się z następującym zapytaniem.

Pozwolę posłużyć się obrazowym przykładem, żeby sprawę naświetlić.

A więc. :arrow:

Zgłaszam się do ASO z objawem dajmy na to postukiwania w zawieszeniu.

ASO diagnozuje, że do wymiany jest część A - wpisuje naprawę do książki jako gwarancyjną, wymienia dobrą część na nową. :D

I tak robi dwa czy trzy razy z rzędu.

Mi dalej puka, bo naprawy nie przynoszą efektu, natomiast wpisów w książce serwisowej przybywa.

Kiedyś auto będę sprzedawał, nie wiem czy uda mi się komuś wytłumaczyć, że wpisy w książce powstały na skutek wymiany dobrych części na nowe. :oops:

Czy do książki gwarancyjnej nie powinny być zatem wpisywane naprawy, które rzeczywiście przynoszą skutek, a nie wymiany rzeczy dobrych na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO diagnozuje, że do wymiany jest część A - wpisuje naprawę do książki jako gwarancyjną, wymienia dobrą część na nową. :D

I tak robi dwa czy trzy razy z rzędu.

 

rozliczanie napraw gwarancyjnych przez aso nie jest takie proste :idea: i jeżeli nie są spełnione określone warunki , ustalone przez importera i producenta , rozliczenie jest odrzucane i koszty ponosi aso :roll:

 

Mi dalej puka, bo naprawy nie przynoszą efektu, natomiast wpisów w książce serwisowej przybywa.

 

jeżeli naprawa nie przynosi efektu , najlepszym rozwiązaniem jest jazda próbna z mechanikiem :idea: , celem ustalenia o który konkretnie "dzwięk" chodzi , to ułatwia rozwiązanie problemu. Co do wpisów w ks. gwarancyjnej to najczęściej własciciel chce mieć te czynnosci zapisane więc tworzy się "historia"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Zgłaszam się do ASO z objawem dajmy na to postukiwania w zawieszeniu.

ASO diagnozuje, że do wymiany jest część A - wpisuje naprawę do książki jako gwarancyjną, wymienia dobrą część na nową.

I tak robi dwa czy trzy razy z rzędu.

Mi dalej puka, bo naprawy nie przynoszą efektu, natomiast wpisów w książce serwisowej przybywa.

Świadczy to ( niestety !) o błędnej diagnozie w ASO. Niepotrzebna "naprawa" nie powinna być rozliczna w ramach gwarancji. ie powinna byc też wpisywana do książki gwarancyjnej ( dew facto nie ma konieczności / potrzeby wpisywania dokonanych napraw w książkę - historia jest w systemie ).

Prawidłową jest też informacja przedstawiona przez p. Kopera - gdy ASO zostanie "przyłapane" na tego typu postępowaniu, będzie musiało zwrócić koszty. Nie jest bowiem celowe tworzenie dodatkowych kosztów, które finalnie wpływają na globalne ( Europejskie / Polskie ) ceny samochodów.

 

Pozostaje mi poprosić o przekazanie na PW nazwy ASO - widocznie trzeba się tej firmie dokładniej przyjżeć ( nie chodzi mi tu o bezpośrednie obciążanie, lecz głównie o najwidoczniej niezbędne szkolenie techniczne ...).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...