Skocz do zawartości

Ala drewniane wykończenia kokpitu. Co z tym zrobić?


Zuczek99

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem 1m2 i starczyło na konsolę w GD, obudowę lampki na podsufitce i na niewielie plastiki w drzwiach u kumpla w Passacie B5.

Najlepiej mierz obrys elementu jako prostokąt z naddatkiem ok 3-5 cm. Później zlicz powierzchnię tych prostokątów i masz ilość potrzebną. Za bardzo nie musisz brać więcej bo jak krzywo przykleisz to po oderwaniu i podgrzaniu folia wraca do pierwotnego kształtu i można naklejać drugi raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że di-noc jest dosyć gruba i trzeba ją mocno wygrzewać, by straciła efekt pamięci, czy jak to się tam nazywa ;)

 

Miejsca na otwory najpierw podgrzewaj i wciskaj w nie folię, tak by wypełniła brzegi otworów, a później nacinaj. Jak zaczniesz od nacięcia, może okazać się, że brakuje folii w danej "dziurze". Ja zawinąłem u siebie folię do wewnątrz i skręciłem - dzięki temu dodatkowo przytrzymuje ją panel sterowania wentylacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywalem swojego czasu tej folii 3M ale szczotkowanego aluminium.

Bardzo plastyczna i do nagrzewania starcza suszarka. Folia robi sie wtedy jak guma :)

Pamietaj zeby bardzo dobrze odtluscic paluchy i elementy ktore chcesz okleic.

Ja odtluscilem ale niedokladnie i teraz musze poprawiac narozniki niektorych elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, folie mają różną grubość. Z tego co pamiętam, di-noc nadaje się też do zewnętrznych zastosowań. Ot taka gruba, pancerna folia. Detale wnętrza to nieco inna bajka. Ja się mocno namęczyłem z załamaniami, a nie wyszło perfekt. Przy folii o mniejszej grubości byłoby to łatwiejsze. Tak czy siak karbon ze strukturą będzie z założenia najgrubszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...