Skocz do zawartości

Sprężyny 1.6 vs. 2.0


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Takie szybkie pytanie - czy sprężyny zawieszenia w Imprezie GC 1.6 N/A są takie same jak w 2.0 N/A?

Pytam, bo zatrułem RXa gazem i tył siedzi trochę niżej od przodu, a kupiłem za pasztet kompletne mcpersony z 1.6.

Całość i tak chciałem lekko obniżyć, więc mam dylemat: mam wolne przednie sprężyny Eibacha i z przodu amortyzatory do wymiany (ciekną). Tył chyba jest OK, ale przez ciężar butli, siedzi trochę niżej. Obniżając sam przód powinna się zniwelować różnica wysokości, tylko nie wiem jak będzie z prowadzeniem? Na tył mogę dać sprężyny z 1.6 albo 2.0, czy może np. kupić z GTka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz twardy przód (Eibach) i miękki tył, to auto powinno być bardziej podsterowne. Chyba lepiej byłoby wejść w cały zestaw Eibach lub innych springów, ew. próbować Eibach + GT.

 

Może tył z Wagona byłby rozwiązaniem? W nowszych dawali na tył twardsze sprężyny (http://www.northursalia.com/techdocs/spring/spring.html). Nie wiem jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko raczej wiem, tylko, że to ma być rozwiązanie budżetowe bo:

1. drugie auto do zabawy się właściwie buduje, jest na AGXie i Eibachu

2. to autko jest codziennym dupowozem i nie będzie używane w jakiś ekstremalny sposób. Zostały mi przednie sprężyny Eibacha z kompletu (tylne były już zużyte) i tak myślę, żeby je jakoś wykorzystać, a przy okazji zrobić trochę ładniej.

Ostatecznie chyba będę szukał tyłu z GTka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz sie pozbyć top hatów i talerzy? :?:

Już myślałem o Tobie, ale one są trochę pordzewiałe, oczywiście powierzchownie, tak, że lakier odłazi. Musiałbyś sobie to wyczyścić i pomalować. Jak będę jechał na Śląsk, o ile nie zapomnę, to Ci je przywiozę za dwa pszeniczne Erdingery :mrgreen:

pawel_20vt, te sprężyny masz serię z GT czy coś innego? Bo ja bym raczej potrzebował serię, żeby zniwelować różnicę wysokości przy butli LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...