Skocz do zawartości

Koła stoją jak w Tatrze - czy to normalne?? GL


Tomulus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie kątu przednich kół. Impreza Gl 2.0 aut.

Mają dziwny kąt jak w cieżarowkach w strasznym pozytywie - czyli góra koła wystaje na zewnątrz a dół jest schowany. Irytuje mnie to strasznie. Trzeba ustawic zawias,dac krotsze sprezyny czy moze poleciały górne mocowania amora

Koła fabryczne - 205/55/16

Norma czy jednak coś musze zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakies ustawienie. Wiadomo w innych autach za te ustawienie odpowiedzialny jest wahacz i amortyzator. Mi sie wydaje ze ktos zmienił amory z wyższą spreżyną i to ona powoduje taki kąt koła. Strasznie wysoko przód stoi. Spróbuje włożyć amory od gt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie McPersona posiada możliwość zmiany pochylenia koła. Wygląda to tak, że "talerz " z 3 otworami mocującymi jest lekko przekoszony do osi obrotu całego górnego mocowania. Jeżeli po wyjęciu amortyzatora nie został on przykręcony w tej samej pozycji czyli np. "talerz" został obrócony o 120st to taka sytuacja jaką opisujesz prawdopodobnie mogła zaistnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie McPersona posiada możliwość zmiany pochylenia koła. Wygląda to tak, że "talerz " z 3 otworami mocującymi jest lekko przekoszony do osi obrotu całego górnego mocowania. Jeżeli po wyjęciu amortyzatora nie został on przykręcony w tej samej pozycji czyli np. "talerz" został obrócony o 120st to taka sytuacja jaką opisujesz prawdopodobnie mogła zaistnieć.

 

Ech, własnie zastanawiałem sie nad tym przy wymianie springów, z przodu miałem problem to ustawić :?

Sprężyna sobie tego nie przekreci? tam są naprezenia jak cholera, to sie trzyma na jednej śrubie, w dodatku po środku.

No i z przodu w imprezie top hat (to co ma 3 sruby i wchodzi w nadwozie) i "talerz" są osobno, jak luzowałem sciągacze to sprezyna i tak mi to poprzekręcała :?

Nie bylem pewien jak to sie ułożyło,odkreciłem śruby tłoczyska w top hacie i dziwgnałem auto ,ale nie wiem czy coś dało.... a reką jest trudno wymacać (bo były na tyle luźne że sie kręciły,ale razem ze spręzyną)

 

 

Nie gadajcie ze bede muaiał poprawiać... choć i tak bede musiał bo musze amory od komancza wrzucić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem amory całe od gt. W poniedziałek założe. Te niestety padły i jezdze tampczanem.

 

-- N sie 26, 2012 12:35 pm --

 

Zapomniałem dodać ze opon od zewnetrznej a znaczy bieznika w ogóle juz niema.

mam nadzieje ze te co przyjdą są dobrze złożone i przygoda z Subaru bedzie trwała.

Tylko jeszcze ten check engine :)

 

-- Pn sie 27, 2012 5:08 pm --

 

Problem rozwiązany. Oczywiscie ktos wymienial amory ale nie miał o tym pojecia jak ja na początku wątku.

Ktos włożył amory i skrecił tak jak mu pasowało. Czyli nie ustawiając kątów.

Założyłem całe amory od gt i jest bajka. Oczywiscie ustawiłem kąt taki jak powinien być.

Super. Dzieki jeszcze raz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje z geometrią ale i tak amory byly do wymiany.

Jutro zakładam nowe opony i dopiero pojade na zbieznosc, geometrie.

Chce miec wszystko na tip top a przy okazji zauważyłem przerwaną osłonę przegubu i to też chce zrobić.

He he zapomniałem jeszcze wydech (bulkot) i dopiero na ustawienia zawiasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipozz, większość forum jeździ na 205/55 -są tańsze od 205/50 i nic nie obciera.

Tomulus, dla GL seria to r15 195/60, dla GT r16 205/50. Przy r16 xxx/60 będziesz mieć przekłamania na liczniku -ale zawsze jakieś są :twisted:

Najważniejsze żeby wszystkie 4 opony były identyczne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...