Skocz do zawartości

Osrodki Doskonalenia Techniki Jazdy


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Bedac ostatnio na torze w Kielcach, doszlismy z Marasem, Premem i spolka do wniosku, ze porobilo sie w Polsce od groma szkol jazdy. Niektore specjalizuja sie tylko w bezpiecznej jezdzie, inne w rajdowej, jeszcze inne obejmuja wszystkie mozliwe opcje.

 

Do tego dochodza pojezdzawki, ktore takze oferuja "jazdy z instruktorem"...

 

Stojac jednak przed tak duzym wyborem, trudno czasem zdecydowac sie na jedna jedyna, a przede wszystkim ciezko ocenic z gory czy nauki u niej pobrane tez beda na prawde cokolwiek warte...?

 

Jakie macie doswiadczenia? Ktore szkoly/pojezdzawki/instruktorow mozecie szczerze polecic, a ktorzy chca tylko zarobic, a nie posiadaja zadnej prawdziwej wiedzy?

 

 

Ja mam doswiadczenie tylko i wylacznie z SJSem wiec porownania do innych nie mam, ale co do mnie przemawia to:

 

- wyniki sportowe kadry

- jakosc i dostepnosc sprzetu

- mozliwosc dopasowania do indywidualnych wymogow

- fakt, ze to u nich ucza sie i nauczaja takie osoby jak Krzysztof Holowczyc, Maciek Wislawski, Kajetan Kajetanowicz, Wojtek Chuchala i wielu innych...

- ciagle doksztalcanie sie kadry instruktorow w najbardziej prestizowych zagranicznych osrodkach szkoleniowych.

 

Oczywiscie o milej atmosferze nawet nie wspomne :)

 

 

PRZYDATNE LINKI:

 

- watek o technice jazdy (pytania, rady, dyskusje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie wybieram do Wróbla, jeszcze u niego nie byłem, ale opinie słyszałem świetne. Ktoś potwierdza?

A czego konkretnie chcesz się uczyć? (w sensie: jazdy defensywnej, jazdy sportowej, jazdy cywilnej, poślizgu, czegoś innego - konkretnego?)

 

Wróbel chyba nie ma tak zestandaryzowanego programu jak np. SJS (co może być zarówno zaletą, jak i wadą).

 

Nie da się ukryć, że w RSPW jest dużo jeżdżenia i do tego 100% czasu z instruktorem - cała nauka (mówię o standardowych jazdach indywidualnych) odbywa się na przykładach, w samochodzie.

Ale według mnie warto z góry wiedzieć po co się tam jedzie. :-)

(a mnie przydałoby się pewnie jeździć tam średnio co miesiąc :wink: )

 

Przy okazji - jak będziesz, to możesz zapytać jak kręcić kierownicą (w szczególności odkręcać), gdy trzeba ją przekręcić o 180st, bo takich zakrętów na rozecie akurat nie ma, a w życiu trafiają się całkiem często. :-)

Odkryciami możesz podzielić się np. tu: viewtopic.php?f=12&t=148349 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy raz chcę, żeby mi wyłapał błędy i złe nawyki w jeździe cywilnej i trochę awaryjnych sytuacji pocwiczyc. Ale jadę z nastawieniem, ze ma być to pierwsze spotkanie z wielu, więc resztę będę z nim uzgadnial na miejscu. Jeśli się uda to na SJS chciałbym tez podskoczyc, ale tu pewnie tylko potwierdzę świetną opinię przekazywana przez innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryciami możesz podzielić się np. tu: viewtopic.php?f=12&t=148349

 

dodalem "przydatne linki" w pierwszym poscie 8)

 

Jakby ktos mial jeszcze sugestie, to prosze smialo!

 

Than_Junior, zaje... fajny wątek

 

:) No niby forum tak dlugo istnieje i tyle ma watkow, a tego jakos brakowalo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy raz chcę, żeby mi wyłapał błędy i złe nawyki w jeździe cywilnej i trochę awaryjnych sytuacji pocwiczyc.

Ja na pierwszej wizycie nie dotarłem tak daleko. ;-)

viewtopic.php?p=1671515#p1671515

viewtopic.php?p=1671557#p1671557

 

Po naukach koniecznie podziel się wrażeniami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior Twój podpis mnie i szczegolnie moją żonkę wzrusza... Bardzo miło ;-)

Jeżeli chodzi Sjs to teraz jeżeli robimy nasze szkolenia to robimy je kierunkowe i zgłaszamy czegochcemy się nauczyć. Ten wyjazd był stricte rywalizacyjny jak Plejady... Na następny zrobimy tak żeby katowac poszczególne zakrety, jak je przejeżdżać, żeby nas chłopaki meczyli i żebyśmy złapali optimum.

Super ze przyjechałeś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff23, kiedy się wybierasz? Też chcę zaliczyć szkolenie u Wróbla, cele/oczekiwania mam praktycznie identyczne, co ty - być może potem przyjdzie czas i na bardziej "rajdowe" lekcje.

Czekam na opinie!

 

Nie tylko Ty ;) Jest jeszcze Szkoła Jazdy Renault na Bemowie, czy też szkoła Kuby Bielaka, o ile o pierwszej słyszałem dość pozytywne opinie, o tyle o drugiej cisza w eterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trenowałem w Akademia Bezpiecznej Jazdy w Warszawie (w warunkach zimowych) oraz w SJS (w warunkach letnich) w obu przypadkach kursy podstawowe. Jeśli chodzi o kadrę w obu przypadkach bardzo dobra: instruktorzy z doświadczeniem w sporcie, pasjonaci motoryzacji - dobry kontakt z kursantami. Programy szkolenia zbliżone, w przypadku ABJ jeździło się na samochodach szkoły w SJS na swoim. W SJS wg. mnie ćwiczenia były trudniejsze (zaleta), w ABJ dodatkowo były "troleje". W obu szkołach bardzo dużą wagę przywiązywano do bezpieczeństwa szkoleń. W wolnej chwili mam zamiar pojawić się ponownie w SJS szkolenie II stopnia lub indywidualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja byłem w Krakowie u p.Lenczowskiego na podstawowym.

Dla mnie na pierwszy raz ok.

W końcu dowidziałem po co się ubiera rękawice - taaaakie odciski miałem :)

Przydało by się chaciaż raz na miesiąc.

Cena 350.- Wiele pokazanych ćwiczeń można puźniej robić samemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...