Skocz do zawartości

Kupno wrx MY01 w Oslo


kuprylis

Rekomendowane odpowiedzi

Witka dla wszystkich forumowiczów

Jestem bardzo blisko spełnienia marzenia z młodzieńczych lat kiedy to byłem pierwszy raz na rajdzie polski i zakochałem się w dzwięku boksera wydobywającego się z imprezy.Znalazłem właśnie zadbany egzemplarz od entuzjasty i wybieram się jutro na jazdę próbną i mam nadzieję,że również finalizacje transakcji.Problemem jest to ,ze bedzie to moje 1wsze subaru i zupełnie nie mam pojecia na co głownie zwrócić uwagę podczas jazdy próbnej i ogledzin.Jest to jak w temacie wrx z 2001 z potwierdzonym przebiegiem 140000 km,który został zmapowany do 270 km przez pure racing .Gdzieś wyczytałem,że zblizanie zwykłego wrx do osiągów sti nie bardzo służy silnikowi w związku z tym mam prosbe o kilka informacji o tym do obeznanych w temacie i chcących pomóc " wujków dobra rada". Link do ogłoszenia dla chcących wiedzieć o czym dokładnie mowa: http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=35982558 .Prosze o kilka tipsów na co głownie zwrócic uwagę, wzglednie opisania najwiekszych bolączek tego modelu. Nie znam tu (norwegia ) żadnego mechanika ani fanatyka marki,którego mógłbym poprosić o pomoc,a nieuleczalna choroba zwana subaru ogarneła mną całkowicie.Może ktoś z forumowiczów kogoś tu zna?? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam Kuprylis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie po 20 ma rzucić na autko okiem koleżka,który zbytnio na subaru sie nie zna i jeśli będzie warte zachodu przylecę jutro osobiscie by sfinalizować transakcję. Gdybyś mógł się tam pojawić razem z nim byłbym bardzo wdzięczny.Nr tel kolegi mogę podesłać na priv.Pzdr

 

-- So sie 25, 2012 2:33 pm --

 

Mógłbyś sie ze mna turdzi skontaktowac tel?? 998 60 198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejszłem w ogłoszenie coby cenę sprawdzić..

 

czy ja dobrze widzę :?:

 

Totalpris

kr 179 512

 

:shock: :shock: :shock:

 

90 tys. zł ???

 

ja wiem, że tam zarobki są srylion razy większe ale... nie lepiej w PL kupić? tak się tylko zastanawiam :idea:

 

 

EDIT muszę tą cenę jednak pogrubić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja jestem nieteges, ale za 90 tys to mozna chyba kupic cos z rocznika 2009 ;]

 

Ale poprawcie mnie jesli sie myle... :|

Poczytaj sobie o podatkach i opłatach jakimi sa obłozone auta w Norwegii. Nasza akcyza (nawet ta 18%) to przy tym niewinny żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i myslisz ze nikt przed toba na to nie wpadl :lol:

Pojezdzisz sobie ale tylko rok od twojego przyjazdu do NO wiec jak kolega mieszka tu juz jakis czas to jest pozamiatane , nawet nie ma prawa prowadzc jakiego kolwiek innego pojazdu zarajestrowanego poza granicami NO jezli wlasciciel tego pojazdu nie siedzi z nim w srodku.Nie takie glowy nad tym siedzialy i temat jest nie do obejscia , inaczej jezdzil bym nowym RS4 a nie A4 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel cenę w koronach przez 10 i wyjdzie Ci mniej więcej odczucie ceny przez Norwega w stosunku do postrzegania Polaka w PLN.

Czyli w ich realiach to jakby Polak wydał 17tys na auto. Ot cała prawda o życiu w Norwegii. Nie można nic przeliczać na złotówki bo to inny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i myslisz ze nikt przed toba na to nie wpadl

 

myślę, że wpadł - dlatego pytam

 

Nie można nic przeliczać

 

oczywiście zdaję sobie z tego sprawę

 

PS.

temat jest nie do obejscia

 

nie ma czegoś takiego jak "nie do obejścia" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzyq, ewidentnie inne realia... wystarczy rzucić okiem na zdjęcia tego Subaraka i to co stoi obok niego na parkingu - XC90, Range Rover, BMW 5, no i Ferrari FF i Ferrari F430 Scuderia :shock: :shock:

 

http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=35982558 tu link poprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Action , temat jest nie do obejscia , albo inaczej jest ale musis spelnic okreslone warunki ai niestety w wiekszosci wypadkow sie to nie oplaca.No ale pewnie wiesz lepeij i znasz lepiej tutejsze prawo.

 

Jachu samochod parkuje w garazu jednej z topowych biznesowych lokalizacji , dlatego takie fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Action, nie ma co wywracac oczmi , jezli znasz w miare sensowny sposob na mozliwosc uzytkowania samochodu zarejestrowanego poza granicami NO i mozliwosc uzytkowania tego samochodu przez 365 dni w roku a nie polwe lub mniej , chetnie wyslucham , malo tego odpale ci nawet % zaoszczedzonego cla.Oczywiscie sposob ma byc legalny bo na razie dzieki polskiemu cwaniactwu to jest w tym kraju tylko gorzej a nie lepiej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest coś takiego jak mienie przesiedleńcze które jest uwarunkowane osobnymi przepisami , bynajmniej to działa z hameryki do Polski jedyny warunek to :

jeżeli przedstawisz dokumenty potwierdzające że przez pół roku byleś posiadaczem auta w innym kraju członkowskim oraz że przebywałeś przez co najmniej jeden rok w tym kraju to naczelnik nie będzie robił problemów ze zwolnieniem z płacenia akcyzy.

 

ale aby to było realne to niestety trzeba mieć obywatelstwo kraju do którego chce się sprowadzić te mienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh

kolejny wstyd :oops::evil:

 

Uwaga!

Urząd Celny w Norwegii rozpoczął akcję kontroli samochodów wszystkich

pracujących w Norwegii Polaków, ponieważ według norweskich celników,

samochody nie zostały oclone. Oznacza to, że samochody nie są używane

zgodnie z prawem. Według norweskich przepisów obcokrajowiec może używać

samochodu zarejestrowanego za granicą przez rok. Okres ten można przedłużyć

jeszcze o rok, ale póżniej trzeba zapłacić podatek wyrównawczy. W razie pobytu

trwającego ponad rok nie wolno poruszać się samochodem z obcymi numerami

rejestracyjnymi.

 

jednym słowem przerąbane :mrgreen:

 

nie pozostaje nic innego jak potulnie schylić głowę i dokonać tych opłat.

Ale podoba mi się to podejście urzędników w Norwegii bynajmniej nie pozwalają na robienie burdelu w swoim kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...