Skocz do zawartości

Impreza GD 2.0 N/A z gazem - kilka pytań o serwisowanie


vlad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem właścicielem Imprezy GD 2.0 125KM z instalacją lpg z 2003 roku. Jak to bywa w nowym-używanym samochodzie, trzeba trochę o niego zadbać. Dowiedziałem się już co nieco, ale nadal mam kilka wątpliwości.

Po pierwsze - jaki olej należy stosować do tego silnika. Chodzi mi głównie o normy i parametry niekoniecznie o markę. W książce serwisowej wymiana co 15kkm - proponujecie częściej, rzadziej?

Olej w dyferencjałach, skrzyni biegów- podobne pytanie.

Czytałem co nieco o konieczności regulacji zaworów (czy coś takiego) w silnikach z lpg - jak często należy to robić? Co 60kkm wystarczy?

Coś jeszcze poza olejami, filtrami, rozrządem wymaga regularnej wymiany co jakiś przebieg czy okres czasu?

 

Możecie polecić jakiś ogólnomechaniczny warsztat potrafiący zająć się Subaru i nie zdzierający wielkiej kasy za czynności serwisowe i jakieś drobne naprawy czy diagnostykę. Chodzi mi o Warszawę (Mokotów, Włochy, Ursus, Bemowo) lub okolice (Pruszków, Ożarów, Błonie, Grodzisk).

 

Przydałby się też warsztat zajmujący się instalacją LPG. Wiem o Jakoz forum - ale do niego to raczej grube sprawy. Przydałby się ktoś w mojej okolicy potrafiącywymienić filtry, czy zrobić okresową regulację. Możecie koledzy kogoś polecić?

 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlad,

Chodzi mi głównie o normy i parametry niekoniecznie o markę. W książce serwisowej wymiana co 15kkm - proponujecie częściej, rzadziej?

10W40 co 12 tys. km

Olej w dyferencjałach, skrzyni biegów- podobne pytanie.

jeśli nie masz informacji o wymianie przez poprzedniego właściciela zalecam wymianę wszystkich olejów na nowe

Czytałem co nieco o konieczności regulacji zaworów (czy coś takiego) w silnikach z lpg - jak często należy to robić? Co 60kkm wystarczy?

2 razy częściej z powodu gazu, czyli co 50 tys., chyba że są jakieś objawy które skłaniają ku sprawdzeniu luzów

oś jeszcze poza olejami, filtrami, rozrządem wymaga regularnej wymiany co jakiś przebieg czy okres czasu?

rozrząd co 100 tys., jeśli nie masz informacji że był robiony radzę wymienić aby mieć spokój na długi okres

Przydałby się też warsztat zajmujący się instalacją LPG. Wiem o Jakoz forum - ale do niego to raczej grube sprawy. Przydałby się ktoś w mojej okolicy potrafiącywymienić filtry, czy zrobić okresową regulację. Możecie koledzy kogoś polecić?

proponuję serwisować auto w jednym, pewnym miejscu. Jeśli chcesz ominąć właśnie grube sprawy związane z użytkowaniem lpg to myślę, że serwisując instalacje u forumowicza, którego sam wymieniłeś będziesz miał spokój :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno najważniejszą sprawą jest pilnowanie luzów zaworowych, bo usuwanie ich awarii jest kosztowne i kłopotliwe, co 50-60k km, albo jak na zimno zacznie Ci gasnąć na wolnych obrotach, pierwszy symptom braku luzów zaworowych

 

Jakbyś trafił kolego. Gaśnie mi zaraz po odpaleniu zanim się nagrzeje. Zwłaszcza na wolnych obrotach, jak stoję na światłach lub hamuję przed światłami. Dzieje się tak i na gazie i na benzynie. Poza tym ma jakoś nisko ma ustawione obroty biegu jałowego. 700 chyba. Bierze mi też dużo lpg (benzyny nie sprawdziłem jeszcze). 13l/100km z czego większość w trasie to za dużo chyba? Trzeba znaleźć i wyeliminować przyczynę tego gaśnięcia.

 

10W40 co 12 tys. km

 

Lałem taki olej do golfa 3 1,8. Myslałem, że do Subaru trzeba coś lepszego, ale w sumie też niewysilony wolnossący silnik.

 

jeśli nie masz informacji o wymianie przez poprzedniego właściciela zalecam wymianę wszystkich olejów na nowe

 

Mam zamiar wymienić oleje w silniku i dyferencjałach. Według książki serwisowej już najwyższy na to czas.

 

rozrząd co 100 tys., jeśli nie masz informacji że był robiony radzę wymienić aby mieć spokój na długi okres

 

Był wymieniany przy 210kkm, więc mam jeszcze czas na ten rozrząd.

 

proponuję serwisować auto w jednym, pewnym miejscu. Jeśli chcesz ominąć właśnie grube sprawy związane z użytkowaniem lpg to myślę, że serwisując instalacje u forumowicza, którego sam wymieniłeś będziesz miał spokój

 

Na taki szybki serwis lpg wolałbym kogoś bliżej. Polećcie jeśli możecie.

 

Ogólnie też ponawiam prośbę o namiary na jakiś zaufany warsztat, potrzefićy zająć się serwisem i diagnostyką subaru. Za rozsądną kasę, najchętniej w okolicy jaką wymieniłem, ewentualnie ogólnie w Warszawie lub okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...