Skocz do zawartości

outback 2.5 silnik nie startuje z wolnych obrotów


przem196

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od niedawna jestem w posiadani9u Subaru Outback :D 06rok 2.5 w manualu, wersja europejska oczywiscie.

Auto było uderzone długi czas stało ale silnik chodził moim zdaniem dobrze od mechanika jak odjeżdżałem też wszystko ok. mało paliwa było to podjechałem na stacje z orłem i mówie zrobie mu prezent wlałem VERVY odjechałem ze stacji jakies moze 50 metrów stanałem silnik na chodzie był zadzwoniłem w jedno miejsce chwile stałem. Skończyłem gadać patrze ruszać a on niechce wchodzić na obroty nieszło ruszyć.

z wolnych obrotów jak wcisne gazu troche to delikatnie rosna obroty kucnie sobie spadna i tak chwile nierówno chodzi. niewiem co to za przyczyna czy za dobry ten prezent że z ta Verva? w domu spusciłem paliwo zalałem zwykła z shella chodzi lepiej ale jak zminy to tez podobny problem. co to może być? może ktoś sie spotkał z takim czym ? jak go leczyć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne błedy nie świeca- wszystko poprawnie. czy katalizator uszkodzony no raczej nie, chociaż tłumiki są troche pordzewiałe. a ten katalizator to można zdemontować tak? jak zimny troszke przydymi jasnym dymkiem tylko że to znowu może być powodem tego że on wpadł gdzies w rów czy coś przechylony musiał być i pewnie oleju delikatnie załapał bo na filtrze powietrza byłu czarne ślady. na poczatku jak swieżo odpalony to kopcił jak lokomotywa na biało potem sie wypaliło i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasny dymek to para wodna, po dlugim staniu to norma. katalizator mozesz zdemontowac ale jezdzic bez niego ciezko, zdaje sie ze sa dwie sondy lambda, jedna przed druga za katem. mozesz wyciagnac i popatrzec co z nim ale w 100% pewny nie bedziesz, ja bym probowal kompresorem sie przedmuchac przez niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...