Skocz do zawartości

problem z odpalaniem na średnio-ciepłym silniku


twardziel

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem. Auto : legacy outback BG '96 benz+gaz 2,5. Wóz nie odpala po zostawieniu go na 1,5-3 godziny. Kręci kręci i nie moze zaskoczyc..(obrotomierz ani drgnie) Po odstaniu aż silnik jest całkowicie zimny , niewiem.. z 8 godzin , odpala za 1-szym razem. Tak samo odpala wyśmienicie jak nie stoi dłużej niz te 1,5h..Nie wiem jak jest np. po 4-ech czy 5-7 godzinach gdyż nie odpalałem po takim czasie.. miał ktos kiedyś taki problem ? lub może jakis pomysł co to może być ? help ! :?: :!: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w Forku, wszystkie pomysły, od mądrych, do głupich już przerobiłem, nic nie pomaga :-(.

 

można spróbować schłodzić wodą (popryskać/oblać) czujnik obrotów wału i wałka rozrządu (osobno i spr. czy zapala) , zdarza sie , ze w pewnym zakresie temp. któryś nie dawał sygnału :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury wtrysku

Nie bardzo wiem co to jest :?:

 

Ja wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego i czujnik "Sensor assembly-intake air", ten w obudowie filtra powietrza.

Nic to nie dało. Choć wydaje się pewnym, że problem ma związek z temperaturą silnika/otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twardziel, podjedź do aso, takie problemy na słuch rozwiązują.

Kiedyś nie odpalała mi Impreza, gdy ją na chwile zgasiłem po rozgrzaniu silnika. Miałem wiele teorii, aż przyjechałem do serwisu po jakąś śrubkę, chcę odpalić auto i nie zapala...

-Co jest?

-Nie zapala

-Zakręć

-brgrhr

-Podnieś maskę, to czujnik położenia wału....150zł

 

"Co tak drogo, przecież puknął Pan raz młotkiem.

Bo wiedziałem gdzie" :)

 

Żeby nie było, są awarie które można rozwiązać online, w tym przypadku jest wiele możliwych przyczyn. Zaoszczędzisz sobie nerwów i zbędnych wymian jadąc do serwisu od razu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...