Skocz do zawartości

Jazda z kierownicą po prawej stronie


ironmzes

Rekomendowane odpowiedzi

Obyś nie musiał doświadczyć na własnej skórze głupka bez wyobraźni za kółkiem RHD.

Doswiadczam takich ludzi w samochodach LHD, z przegladem, ubezpieczeniem, umytych, zatankowanych paliwem od ktorego odprowadzono VAT i akcyze, ktorzy sa trzezwi, a wszystko kupione za legalnie zarobione pieniadze.

 

Sprawa w skali kraju jest nieistotna statystycznie, a w kwestii poszczegolnego obywatela tylko ogranicza wolnosc osobista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dlaczego wprowadzono nakaz zakładania pasów? Dlaczego dostanę mandat za jego niezapięcie? Własny łeb pobiję :roll:

Jednak nie jest to takie proste.

I tu rowniez kierujesz sie "wtorna logika". Nie, nie sam sobie leb porozbijasz, tylko bedziesz musial korzystac z opieki medycznej, ktora idzie z jednego wora.

To właśnie miałem na myśli

grzywaczewski,

Obyś nie musiał doświadczyć na własnej skórze głupka bez wyobraźni za kółkiem RHD.

W PL wystarczy głupków w EU autach więc po co to potęgować?

http://www.wykop.pl/ramka/1091439/ue-na ... h-drogach/

 

-- Pt sie 24, 2012 2:07 pm --

 

Dobrze jest mieć silne nerwy, bo można sobie włosy powyrywać. Inni Cie popędzają, potrafią trąbić a Ty po prostu nie widzisz zza TIRa, więc...

 

zwalniam jeszcze bardziej... w mysl prostej zasady: "nie widzisz - nie jedziesz".

i za Tirem jedziesz aż gość skręci na pauzę :mrgreen: :wink:

przestalo mi sie spieszyc od kiedy przesiadlem sie z 280 na 300+ KM...

kiedy chce to przycisne, wiem, ze moge i ze mam czym...

jezdze dynamicznie tak jak pisza ograniczenia... jest 100km/h jade setka... nawet w zakretach... rozkoszuje sie...

 

ale jak widze oszoloma w lusterku siedzacego mi na zderzaku i zwalniajacego w zakrecie, zeby na prostej mnie dojsc to smiac mi sie chce... ale nic nie robie poki mnie nie pogania swiatlami czy klaksonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie musiał doświadczyć na własnej skórze głupka bez wyobraźni za kółkiem RHD.

Doswiadczam takich ludzi w samochodach LHD, z przegladem, ubezpieczeniem, umytych, zatankowanych paliwem od ktorego odprowadzono VAT i akcyze, ktorzy sa trzezwi, a wszystko kupione za legalnie zarobione pieniadze.

 

Sprawa w skali kraju jest nieistotna statystycznie, a w kwestii poszczegolnego obywatela tylko ogranicza wolnosc osobista.

Wolnośc osobistą to ogranicza pan policjant zatrzymujący Cię do "rutynowej kontroli drogowej" zabierając Ci twój cenny czas za zrobienie niczego..

 

Ps Wszyscy doskonale wiemy czym kończy się czołowe spotkanie dwóch samochodów

 

Zyczę wszystkim bezpiecznej jazdy.

Dziekuje za dysakusję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że jak ktoś chce to i teraz jeździ po naszych pięknych drogach anglikiem, ale fakt jest faktem ludzie to robią z jakąś świadomością. Legalizacja w zarejestrowaniu takiego auto może trochę tej świadomości odjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie wiadomo czy to pewne, to kupuje Legacy spec b 8) roczniki 2006 za 5 tysi :shock:

odnośnie wyprzedzania, to jak się nie podjeżdza do auta na 3 metry żeby zacząć manewr, tylko zaczyna się wyprzedzać kilkanaście/kilkadziesiąt metrów wcześniej, czyli tak jak się powinno, to problemu z widocznością nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy juz były takie niusy i co? nic sie nie dzieje.

 

A jeżeli tak to jak najbardziej FAK YEAH!

Choć ze skyline-a sie troche wyleczyłem ,za duzo forsiastych cwaniaków je odkopało....

 

 

Sciagne sie Cresside MX73 :P

 

354-problem-officer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy juz były takie niusy i co? nic sie nie dzieje.

 

A jeżeli tak to jak najbardziej FAK YEAH!

Choć ze skyline-a sie troche wyleczyłem ,za duzo forsiastych cwaniaków je odkopało....

 

 

 

Kiedyś widziałem jak gość w fanach 4 kółek przerabiał imprezę i wstawiał do niej silnik od skyline`a ........ może takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu trzeba, żeby RHD wychylić się na tyle, żeby mieć widoczność jak w LHD? (moim zdaniem tu już jest większe ryzyko niż w LHD)

Kto będzie oduczał kierowców w RHD jazdy "na zderzaku"? Zakładamy, że wyginą w trakcie selekcji naturalnej? (ilu zabiorą ze sobą?)

 

Kto najczęściej kupuje RHD do przekładki i mocne szroty LHD? (moim zdaniem, pomijając poszukiwaczy konkretnych aut, są to w większości ludzie kierujący się względami ekonomicznymi, z uwagi na to, stosunek ilości użytkowników RHD w stosunku do przekładańców, odwróci się).

 

Czy jak ktoś ma szybsze RHD to ma lepszą widoczność i szybciej się wychyla/chowa, przy sprawdzaniu "czystej" drogi, niż ten w wolnym RHD?

 

Jak mam szybkie RHD to mam zapas mocy i wyprzedzam tak samo bezpiecznie jak w LHD?

 

A jak mam dobre światła to mogę jeździć w deszczu bez wycieraczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasad geometrii nie zmienicie
dla dobra ogółu

Nie istnieje coś takiego jak dobro ogółu :idea: Niestety natury ludzkiej nie zmienicie :wink:

Dlaczego wprowadzono nakaz zakładania pasów?

Dlaczego wprowadzono całodobowy nakaz jazdy na światłach :?:

...

Dlaczego w Łodzi zakazano psom szczekać :?:

 

Dlatego, że ktoś to wyssał z palca i jak się okazało zbędne to zapomniał na powrót wessać :wink: :mrgreen:

 

zapomniałeś jeszcze o zakazie wyprzedzania samochodami ciężarowymi na terenie całego naszego miasta :D , chociaż ten przepis uważam za słuszny, szczególnie po zimie 2 lata temu jak Ci idioci zablokowali pół Łodzi, z resztą słuszny czy nie, nikt go nie respektuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam dobre światła to mogę jeździć w deszczu bez wycieraczek?

 

wydaje mi się, że to, czy masz dywaniki w niektórych regionach PL zwane wycieraczkami, czy ich nie masz,

niewiele ma wspólnego z bezpieczeństwem jazdy.... :twisted::lol:

 

i oświetleniem pojazdu....no chyba, że auto Ci przecieka, to jest ryzyko przeziębienia się lub wręcz utopienia podczas jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś jeszcze o zakazie wyprzedzania samochodami ciężarowymi na terenie całego naszego miasta

Nie wiedziałem :shock: Jak to rzeczywistość potrafi człowieka zaskoczyć :wink: :mrgreen:

chociaż ten przepis uważam za słuszny

Tu nie chodzi o słuszność, bo np. zakaz chorowania na grypę byłby bardzo słuszny, ale mało rozsądny :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci się jeździ po drogach w UK takich wiejskich, zwykłych? ( Tu informacja dla wszystkich forumowiczow - w UK nie każda wioska jest połączona autostradą ;-)) jak jechałem na nasze weekendowe wypady (np. Lake District) to takimi pipidowami nawet w PL nie pojedziesz :mrgreen: droga na szerokoszc 1,5 auta i góry i doliny do tego kamienny płot po obu stronach. I jeszcze tam LHD dopuścili do ruchu... Koniec swiata ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...