Skocz do zawartości

Forester Igen czy Turbodziadek???


thomac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu rozglądam się za Subaru i już niedługo mam zamiar jakieś kupić. Cały czas chodził mi po głowie Forester Igen N/A lub S-Turbo. Jednak zacząłem ostatnio rozważać także zakup Turbodziadka (tak zwyczajnie bo od zawsze lubię ten model).

Subaru ma mi służyć do pracy, głównie poruszam się po asfalcie, polnych drogach, zimą z reguły bardzo zaśnieżonych, bez jakiegoś ekstremalnego offroadu ...

O ile wiem, że Forester bez problemu daje radę, o tyle o Turbodziadku nie mam pojęcia (podejrzewam, że ze względu na napęd da radę :P ).

Jak jest z dostępnością części do Turbodziadka i czy ceny są porównywalne do Forka?

Mam zamiar montować LPG, ale już wiem, że Jako to ogarnie :D Pytanie czy w Dziadku są jakieś przeciwwskazania do montażu gazu?

Co byście wybrali na moim miejscu?

 

Pozdrawiam

thomac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne mam doświadczenia z Forkami, ale dziadki dają sobie radę w zaśnieżonym zacnie.

 

Jeżeli Jako się podejmie zrobienia gazy, to znaczy, że będzie hulało.

Ja mam 2.0 N/A w gazie i problemów żadnych nie mam.

 

Legacy I jest dość wysoko zawieszone, więc jeżeli nie potrzebujesz jeszcze wyższego prześwitu, to powinno być OK.

No i spalanie będzie mniejsze w Legacy niż w Forku z podobnym silnikiem.

 

Co do dostępności części, to jest to starsze auto i nie wszystkie części leżą na półkach, ale nie spotkałem się jeszcze z jakimś większym problemem z dostępnością czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z dostępnością części do Turbodziadka i czy ceny są porównywalne do Forka?

 

mechanicznie każdy model subaru ma wiele rzeczy zamiennych z innymi

części charakterystyczne tylko dla danego modelu łatwiej będą dostępne do forka, bo więcej ich jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego takiego na blachy :)

Cena takiego dawcy jest dla mnie dużym plusem :D

 

Legacy I jest dość wysoko zawieszone, więc jeżeli nie potrzebujesz jeszcze wyższego prześwitu, to powinno być OK.

Wysokość Legacy powinna wystarczyć bez problemu na moje potrzeby. Chyba optymalna dla mnie jest wysokość między Imprezą, a Forkiem.

 

jest piękny dziadek na sprzedaż, chcesz?

 

Chętnie rzucę okiem :lol: Masz jakiś link :?:

 

mechanicznie każdy model subaru ma wiele rzeczy zamiennych z innymi

 

Gdzieś właśnie na forum czytałem, że podobno silniki bez problemu pasują od Imprezy do 96r.

 

Z tego co widzę, chyba jednym z podstawowych problemów związanych z zakupem Legacy Turbo będzie znalezienie zdrowej sztuki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, chyba jednym z podstawowych problemów związanych z zakupem Legacy Turbo będzie znalezienie zdrowej sztuki

Zmodyfikuję Twoje zdanie na takie:

Z tego co widzę, chyba jednym z podstawowych problemów związanych z zakupem Legacy Turbo będzie znalezienie zdrowej sztuki w zakładanym budżecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na codzień aby wychodziło taniej 9dostepność części itp) to forek bo nowszy model i bardziej popularniejszy,a turbodziad-bardziej klimatyczne auto,wiesz cos jak bitwa między sercem a rozumem,rozum podpowie,ze Forek ,a serce:jak sie bawić to sie bawic,żyje sie raz i turbodziad.

 

jesli jesteś zakochany w legacy to spełnisz swe marzenie,na przekór dostepności części ,problemom z poszukiwaniem zdrowego egzemplarza itp,a jesli będziesz myslał racjonalnie (czy osoby które biorą Subaru zamiast niemieckiego diesla tak myslą?) to weźmiesz Forestera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos jak bitwa między sercem a rozumem,rozum podpowie,ze Forek ,a serce:jak sie bawić to sie bawic,żyje sie raz i turbodziad.

Lepiej bym tego nie ujął :D Ta bitwa cały czas trwa :D Ogólnie bardzo lubię oldschoolowe japońskie auta, a jeśli chodzi o Legacy i klasyczny rajdowy klimat, to już jest dla mnie mega.

 

Rozum faktycznie podpowiada Forestera... Ale jak znajdę zadbanego Dziada to kto wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja podobnie,załózmy że zmieniam Subarka i mam np 20-25 tys to bym miał dylemat czy idziemy w kierunku zabawy i kupujemy GT czy za rozumem i S Turbo;)

Ale na razie nie zmieniam bo Świnia jest boska i zostaje z nami na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ale jak znajdę zadbanego Dziada to kto wie :P

 

poczekaj pare dni na foto. Jutro dostaniesz specyfikację.

 

To poczekam :mrgreen:

 

-- Pt wrz 14, 2012 10:59 pm --

 

Czekam i czekam... :P

 

Gdyby ktoś miał jakieś info o sprzedaży zadbanego Turbodziada, to proszę o info :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomac, ale zdajesz sobie sprawę, że ten "zadbany" nieprzerdzewiały na wskroś Legac Turbo będzie droższy w zakupie od przeciętnego Forka S-turbo?

 

Bo jeśli tak, to niedługo może będę w stanie pomóc...

 

Pytanie pomocnicze, kombi czy sedan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomac, ale zdajesz sobie sprawę, że ten "zadbany" nieprzerdzewiały na wskroś Legac Turbo będzie droższy w zakupie od przeciętnego Forka S-turbo?

Zdaję sobie sprawę. Dlatego jeśli coś będzie ciekawego szykowało się na sprzedaż, to wolę poczekać i odłożyć kasę, bo to będzie moje drugie auto. Mogę nawet kupić za kilka miesięcy, oby tylko nie trafić na minę.

Bo jeśli tak, to niedługo może będę w stanie pomóc...

Chętnie się dowiem czegoś więcej :mrgreen:

Pytanie pomocnicze, kombi czy sedan?

Bardziej podoba mnie się sedan, ale kombi też wchodzi w grę :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozważam juz teraz - ponownie, bo mi nadal BRZ po głowie chodzi :mrgreen:

tu jest: viewtopic.php?f=15&t=154019

i tu historycznie: viewtopic.php?f=19&t=113051&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny kombiak, będę miał na uwadze, jak się ogarnę z funduszami :P

 

heh - dopiero skojarzyłem, że Forestera 1ej gen chcą sprzedać moi rodzice... :lol:

viewtopic.php?f=15&t=157272&view=unread#unread

 

..."buy one, get one free"... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny kombiak, będę miał na uwadze, jak się ogarnę z funduszami :P

 

heh - dopiero skojarzyłem, że Forestera 1ej gen chcą sprzedać moi rodzice... :lol:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread

 

..."buy one, get one free"... :mrgreen:

 

Widziałem, ale szukam w manualu z reduktorem, ewentualnie S-Turbo. Jednak nad dziadem pomyślę intensywnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...