Skocz do zawartości

programowanie pilota w OBK


kozalka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nową posiadaczką OBK 2005 2,5XT z USA, niestety samochód był sprowadzony tylko z kluczykiem valet, jeździ super ale nie wiem jak zaprogramować pilot, czy procedura jest ta sama co w WRX:

tzn:

"Programming: 4 codes may be programmed.

Sit in driver's seat and unlock all doors. Open and close the driver's door

Turn the ignition key from LOCK to ON position 10 times within 15 seconds. Be sure to stop at both lock and on. The horn will HONK once to indicate transmitter programming mode is activated. Leave key in LOCK position and don't remove it from ignition.

You now have 45 seconds to complete the programming as below.

Open and close driver's door again.

Push either lock or unlock button on the remote you want to program. The horn will honk 2 times when successful.

To continue and program other remotes at the same time: open and close the driver's door and push lock or unlock on the remote. The driver's door must be opened and closed between each remote you want to program.

Done programming? remove the key from the ignition and the horn will honk 3 times.

DELETE old codes? Reprogram 4 times, it will overwrite old codes. "

 

czy jak zacznę sama kombinować przy programowaniu a mi się nie uda czy włączę opcję że bez pilota ani rusz?

 

aha i jeszcze jedno pytanko: czy wiecie gdzie w Łodzi można dorobić klucze do subaru?

 

Pozdrawiam serdecznie

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam !

Mam problem z połączeniem pilota z centralnym zamkiem i fabrycznym alarmem w outbacku US 2012.  Kluczyk był dorobiony, immobilizer działa ale niestety nie jest połączony z centralnym zamkiem i alarmem. Może ktoś wie, jak to można zaprogramować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podpinam się do tematu .

Od zakupu używanego subaru Outback 2008 EU 2.5 miałem 2 kluczyki i Podstawowy z metalowa końcówką nie otwierał/nie zamykał centralnego. Zakładałem że rozładowała się bateria. (klucze takie w kształcie trujkąta z 3 prztciskami otwieranie zamykanie i bagażnik)

Zapasowy działał. 

W problematycznym "Podstawowym" (tak go dalej będę określał) wymieniłem baterię Ale nadal centralny na niego nie reaguje.
Auto ma od zakupu zainstalowany w aso autoalarm X safe Car security (nie wiem czy to istotne).

-Po wymianie bateryjki w Podstawowym pilocie, rozebrałem lewy słupek i połączyłem 2 białe wtyczki (zielone też mam połączone probowalem tez przy rozlaczonych zielonych) . po połączeniu białych  zaczęła migać lampka sufitowa.

-Zamykam wszystkie drzwi łącznie z drzwiami kierowcy

-kluczyk Podstawowy przekręcam na pozycję tuż przed zapłonem

- w drzwiach powerlock przechylam w kier na OPEN i trzymam (rozlega się powtarzające pikanie) i naciskam 2x przycisk otwierania na kluczyku i ... nic nie nie miga nie otwiera się i nie zamyka

- rozłączam białe wtyczki kluczyk podstawowy jak nie działał tak dalej nie działa.

 

-dodam że kluczyk Podstawowy odpala auto ale nie otwiera centralnego

- w/w operacja dla działającego zapasowego tak samo nie daje komunikatu potwierdzającego zarejestrowanie pilota (czy zarejestrowanego już nie potwierdza (zamknięciem otwarciem i kierunkowskazami))

 

I tu moje pytania

-czy da się jakoś zdiagnozować że kluczyk cokolwiek transmituje do centralnego ?

-czy w/w procedura rejestracji zarejestrowanego już nie potwierdza ? czy może wykonuje coś nie tak?

- wyczytałem też metodę dla modelu 2008 w górę która nie wymaga łączenia kabli ale to jest jakby do kodowania nowych pilotów i wtedy wprowadza się 8 cyfrowy pin dostarczony z nowym pilotem. W obu kluczykach (podstawowym i zapasowym nie znalazłem 8 cyfrowego piny zadnego  gdzie go szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...