Jump to content

Średni koszt pojeżdżawki

Recommended Posts

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Paliwo za same pojeżdżawki (z dojazdem). Gratów (i robocizny) nie da się niestety policzyć w ten sposób, bo samochód zużywa się również w czasie normalnej jazdy, przy jeździe po warszawskim wyrypie pewnie nie mniej, niż w Ułężu, więc ten koszt może być trochę zawyżony w stosunku do kosztu upalania samochodem przeznaczonym tylko do upalania. 20k bez kilku zł z tej kwoty to są czyste koszty napraw. Reszta to paliwo, wpisowe i materiały eksploatacyjne (opony, klocki, tarcze, płyny). To wciąż średni koszt ~2200 zł za imprezę, przy nierealnym założeniu, że przez rok kompletnie nic się nie wysrało...

to ja trochę z innej strony podejdę do tematu

sti kupiłem rok temu i zaliczyłem w tym czasie 2x Ułęż, 2 x Kielce, Adrenalinę w Słomczynie i ostatnie Plejady

- z czterech kompletów używanych opon odziedziczonych po poprzednim właścicielu zostały mi dwa komplety, żadnych nie kupowałem

- hamulce jeszcze żyją

- olej, filtry wymieniałem dwa razy

- nigdy nie spaliłem więcej niż jeden bak na torze (20-25l na sto km 98)

- każda impreza kosztowała 200-350 zł

- dojazd z Warszawy: na Ułęż 120km, do Kielc 180km, NMnP 80km, Poznań za duużo :evil:

... po tych pojeżdżawkach zaczyna mi brakować krótkiej przekładni i dobrych opon :evil:

Z calym szacunkiem lukass, ale nie porownuj filmikow typu "miota nim jak szatan" do jazdy Holka...

nie wiem co masz na mysli mowiac "miota", bo dla mnie to cos bez glowy i bez kontroli a ja na pewno nic takiego nie widze, zreszta zastanawiam przy jakiej najwyzszej predkosci ty prowadziles subaraka w poslizgu? ciezko przeklada sie raczki na dlugiej przekladni powyzej stowki co? :lol:

ciezko przeklada sie raczki na dlugiej przekladni

.. i po co tak denerwuje ludzi :twisted:

-- Pt sie 24, 2012 11:14 pm --

Przydałby się jakiś Q-Rack, ale to już "wyścig zbrojeń"

e tam wyścig...

• 1 month later...
pewnie dlatego zepsułem wolnego w Toruniu...nie miałem 15kpl slicków :mrgreen:

Ale miales taaakiego banana na buzi jak mnie wyprzedziles przed tym zakretem :twisted:

Z mojego punktu widzenia:

- wiele zalezy od tego jak "powaznie" chce sie jezdzic,

- jeden fakap potrafi przekreslic rok oszczednosci ;)

- wpisowe stanowi mniejsza czesc wydatkow; przy obecnych cenach paliwa kluczowy staje sie dojazd.