Skocz do zawartości

Psy, koty, chomiki, szczury, węże, pająki, krowy,tuczniki...


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

 

To moje zwierze. Ma włosy zamiast sierści więc jest odpowiednie dla alergików.

ładny rosyjski :)

 

Dziękuję ;)

 

 

 

 

 

To moje zwierze. Ma włosy zamiast sierści więc jest odpowiednie dla alergików.

  BTW - masz namiary na jakąś sprawdzoną hodowlę tego?

 

 

Goya jest z hodowli Black Nexuss z woj. pomorskiego. Nie jest to hodowla z wielkimi osiągnięciami wystawowymi ale po "odejściu" mojego, poprzedniego czernysza (miał 9 miesięcy), zdrowie było dla mnie priorytetem. Odpukać do tej pory ( 2 lata) wszystko jest dobrze.

  Sam powoli rozglądam się za kolejnym czernyszem i jedyne co mi się rzuciło w oczy to wzrost cen szczeniaków, w ciągu dwóch lat o prawie 100% (dochodzą do 3500zł). Dlatego zastanawiam się czy nie ściągnąć szczeniaka z Rosji, mam tam rodzinę więc raczej problemu nie będzie.

 

Wstawię jedno zdjęcia CTRa z Rosji:

post-6300-0-06279700-1439470490_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@iron,  pytałem, bo sam przymierzam się do jakiegoś psiaka, a mam w pamięci moje doświadczenia z czasów studenckich, kiedy dorabiałem sobie jako pozorant przy szkoleniu psów. Wówczas "zakochałem" się w 2 rasach - rottweilerach i ctr. Te pierwsze niestety są strasznie przerasowione i choroby czepiają się na potęgę - niestety straciłem takiego imieniem Debet, mającego 5 lat. Wysiadły nerki. Postanowiłem, że następny będzie ctr :)

 

Na "wystawówkach" mi nie zależy, nie mam też fioła na punkcie idealnego eksterieru. Bardziej zależy mi na odpowiednich cechach psychicznych czworonoga :)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u mnie,kiedy po 9 mies. odszedł mój pierwszy hovawart priorytetem stało się zdrowie i jakoś wiele lat żyjemy w szczęściu i zdrowiu :)

oby jak najdłużej, czego Tobie jaki i sobie życzę  :)   hovawarta ostatnio widziałem na wystawie, dużo ludzi pytało właściciela co to za rasa. Intruz wchodząc na jego teren może się zdziwić, że "golden retriver" jest taki cięty   ;)  :)

 

Dzięki @@iron,  pytałem, bo sam przymierzam się do jakiegoś psiaka, a mam w pamięci moje doświadczenia z czasów studenckich, kiedy dorabiałem sobie jako pozorant przy szkoleniu psów. Wówczas "zakochałem" się w 2 rasach - rottweilerach i ctr. Te pierwsze niestety są strasznie przerasowione i choroby czepiają się na potęgę - niestety straciłem takiego imieniem Debet, mającego 5 lat. Wysiadły nerki. Postanowiłem, że następny będzie ctr :)

Bardzo dobry wybór, czernysze mają w sobie coś wyjątkowego. Tylko pamiętaj, że rzadko kończy się na jednym :)

Edytowane przez iron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra, sprawdzona hodowla. Rozmawialem ok 2tyg temu z wlascicielka (po Twojej wiadomosci), bo tez mnie kusi kupno jeszcze jednego czernysza. Po rozmowie z wlascicielka wiem, ze szczeniaki maja dodatkowe badania, co bardzo rzadko spotyka sie w hodowlach. Opisalem charakter Goyi i hodowczyni doradzila samca, tylko wtedy musialbym najprawdopodobniej wysterylizowac Goye...chyba sie wstrzymam jeszcze chwile...

 

Zatem witam w gronie czernyszomaniakòw i ostrzegam, ze na jednym ciezko skonczyc.

 

Bedziesz wystawial swojego psa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem witam w gronie czernyszomaniakòw i ostrzegam, ze na jednym ciezko skonczyc.

Spodziewam się. Na szczęście dom niemały i duże podwórko :D

 

 

Bedziesz wystawial swojego psa?

Nie miałem takich planów. Ale im bliżej, tym bardziej również ku temu się skłaniam :)

W końcu biorę psa raczej z dość utytułowanej hodowli, więc apetyt i w tym kierunku się pojawia :)

Ale zobaczymy w praniu :D

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość FastAndFurious

Probowalem kiedys w Polsce kupic hiene centkowana. W sklepach dziwnie patrzyli na mnie, pewnie przyzwyczajeni do sprzedazy gekonow i chomikow. Jednak okazalo sie, ze moge zwierze nabyc tylko  nielegalnie gdzies w Lodzi i sie zniechecilem. Podobna sytuacja z rosomakiem.

Teraz jest west highland terrier :D

Edytowane przez FastAndFurious
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Ale mam nadzieję, że mi się dziś nie przyśnią.

 

Dzisiaj szwy swojej najstarszej suczy ściągnąłem. Dwa tygodnie temu, godzina w lesie, Miałem wrażenie, że nawet z oczu mi nie zeszła. Skończyłem pracę, psy wskoczyły do samochodu, pod domem otwieram bagażnik, pełno krwi. Dziura blisko przepony, jak 5zł. Dopiero zauważyłem, że źle się czuje, teriery twarde są. Szycie, mycie w narkozie, po znajomości przy niedzieli 300zł. Do tej pory nie wiem, czy z dzikiem się spotkała na co zapach by wskazywał, czy na sęku się rozpruła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...