Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, KPR napisał:

U mnie obecna wieża chodzi non stop - rano przed pracą i wieczorem jak z niej wracam. Wzmacniacz, który chodzi mi po głowie jest ponoć po przeglądzie, kondensatory ma wymienione :) nowe sprzęty dopiero te z górnej półki mogą się z nim równać, choć i tak niektórzy mówią, że jakość obecnie mocno zeszła na psy...

 

Z tą jakością to racja... miałem yamahę a-700 (1982r) z ori wnętrznościami. Żeby nie skłamać to wzmak dopiero za ponad 5 tyś zł grał lepiej ( gdzie używana yamaha w używce chodzi pewnie po 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, niebieski708 napisał:

Z tą jakością to racja... miałem yamahę a-700 (1982r) z ori wnętrznościami. Żeby nie skłamać to wzmak dopiero za ponad 5 tyś zł grał lepiej ( gdzie używana yamaha w używce chodzi pewnie po 600zł.

Stąd moje pytanie jakie Cd kto poleca do zestawu STEREO? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KPR napisał:

U mnie obecna wieża chodzi non stop - rano przed pracą i wieczorem jak z niej wracam. Wzmacniacz, który chodzi mi po głowie jest ponoć po przeglądzie, kondensatory ma wymienione :) nowe sprzęty dopiero te z górnej półki mogą się z nim równać, choć i tak niektórzy mówią, że jakość obecnie mocno zeszła na psy...

 

Jak jest możliwość przetestowania wzmacniacza to możesz się zastanowić tylko pamiętaj o kilku krotnym przetestowaniu wszystkich pokręteł, przełączników żeby nie był trzasków,  itd. Najlepiej jak masz możliwość wypożyczenia sprzętu np: na weekend. Nowe sprzęty przeważnie nie pozwalają na przesterowanie pasma częstotliwości (loudness, bass, treble) tak jak stare.  Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak głośno słuchasz muzyki (czy dla siebie czy dla sąsiadów). Wszystko zależy jakie masz kolumny lub jakie planujesz kupić.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, llkuba napisał:

 

Jak jest możliwość przetestowania wzmacniacza to możesz się zastanowić tylko pamiętaj o kilku krotnym przetestowaniu wszystkich pokręteł, przełączników żeby nie był trzasków,  itd. Najlepiej jak masz możliwość wypożyczenia sprzętu np: na weekend. Nowe sprzęty przeważnie nie pozwalają na przesterowanie pasma częstotliwości (loudness, bass, treble) tak jak stare.  Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak głośno słuchasz muzyki (czy dla siebie czy dla sąsiadów). Wszystko zależy jakie masz kolumny lub jakie planujesz kupić.

Dzięki za rady. Z pewnością sprawdzę wzmacniacz przed zakupem. ROTEL RA 1412 cieszy się dobrą opinią zobaczę jednak jak ten egzemplarz ma się do tego :)

Kolumny planuję kupić także z tego okresu. Zalecane są B&W.

Zatem szukam poza Cd także i kolumn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sugerować czyimś poleceniem (dlatego ciężko dobrać komuś sprzęt). Kazdy słyszy inaczej, do tego dochodzą upodobania do danych częstotliwości dźwięku). Ja szukałem jakiegoś polecanego krella... jak posłuchałem to mi się odechciało za te pieniądze które były do zapłacenia. Za to spodobał mi się dźwięk arcama i przy nim zostałem. Tak więc idź do jakiegoś dobrego sklepu audio i posłuchaj różnego sprzętu. Może się okazać że dużo tańszy sprzęt sprosta Twoim wymaganiom. 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KPR napisał:

Dzięki za rady. Z pewnością sprawdzę wzmacniacz przed zakupem. ROTEL RA 1412 cieszy się dobrą opinią zobaczę jednak jak ten egzemplarz ma się do tego :)

Kolumny planuję kupić także z tego okresu. Zalecane są B&W.

Zatem szukam poza Cd także i kolumn :)

 

 

Mam małe kolumny B&W które dają dużo basu, aż mam wrażenie, że czasem za dużu. Jak wybierzesz jakiś używany model to zadzwoń do serwisu (np: audio klan) i sprawdź czy są głośniki na wymianę. Co do sprawdzania wzmacniacza warto odłączyć wszystko z wejść (cd, gramofon itd) i sprawdzić czy nie ma tzw. przydźwięku z sieci. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, B-52 napisał:

Może poleciłby mi ktoś jakiś gramofon? Albo chociaż rejony, w których się rozglądać? Nie budżetowy, ale z sensowną relacją jakości do ceny. Teraz mam denona dp200, a chciałbym coś bardziej.

Denon wart 400 zł a teraz pytanie jaki budżet chcesz przeznaczyć , czy po modyfikacjach czy raczej nie dłubany , coś nowszego czy lata 70-80 kiedy królowały gramofony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem 3-5 tys. Więcej już raczej niechętnie. Szczerze mówiąc nie mam wyrobionego zdania,, czy dłubany, czy nie i czy ma być współczesny, czy nie. Jestem w 100 procentach otwarty na wszystkie tropy, sugestie i rekomendacje. Będę nimi podążał, weryfikował i w końcu gdzieś dotrę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, B-52 napisał:

Myślałem 3-5 tys. Więcej już raczej niechętnie. Szczerze mówiąc nie mam wyrobionego zdania,, czy dłubany, czy nie i czy ma być współczesny, czy nie. Jestem w 100 procentach otwarty na wszystkie tropy, sugestie i rekomendacje. Będę nimi podążał, weryfikował i w końcu gdzieś dotrę ;).

Jedź do sklepu (salonu) typu Top Hifi. Posłuchaj sobie sprzętu do 2.500 tys  zł a później w takim przedziale jak Ciebie interesuje, być może okaże się, że wybierzesz coś tańszego. Posłuchaj sobie jak odtwarza dźwięk firma audio technica.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te nowe gramofony nie mają duszy jak te z lat 70  i jakości wykonania bo np taki sony PS-X60  używany po serwisie w cenie  1500-2000  to współczesny warty około 7000 pod wzgledem jakosci materiałów

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke tak, dla porównania :

obecny w sklepach hifi thorens TD240 - 2 to klasyczny gramofon z automatyką który napędza lekki talerz za pomocą paska , waga tego gramofonu około 8 kg jakość ramienia średnia,  brak regulacji  VTA i cena 3000

a z lat 78-79 sony PS-X70  (w tamtych latach hi endowy model , wyższy był tylko PS-X9) napęd DD (zdecydowanie lepsze niż paski) waga tego gramofonu 13 kg gdzie sam talerz waży aż 2 kg, ramię z dobrymi jakościowo przewodami i jest regulacja VTA a cena około 2500 do 3000

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, B-52 napisał:

Myślałem 3-5 tys. Więcej już raczej niechętnie.

W tej cenie ciekawa ta oferta  i też JDM :biglol:

https://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=15637&p=302684#p302684

i od tej osoby bez obaw można kupować sprzęt audio.

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B-52 napisał:

Rozglądałem się po internetach, chyba nie do dostania niestety.
A czy te starsze sprzęty brzmią inaczej niż współczesne?

 

Problem starych sprzętów jest taki, że często brak oryginalnych nowych części. Wszystko zależy ile godzin w dniu czy miesiącu będziesz słuchał. Nowy sprzęt ma gwarancję i masz pewność, że nikt w nim nie grzebał.

 

Mogę napisać na moim przykładzie wzmacniaczy stereo. W każdym pokoju posiadam aktualny model Yamahy który jest codziennie włączany bo pracuje pod TV (konsola, Netflix, itd). Szkoda mi codziennie "męczyć" np: Sharp-a z lat 70-80 tych ponieważ końcówki mocy są niedostępne. W wzmacniaczach Yamaha które posiadam elementy półprzewodnikowe będą dostępne przez najbliższe kilka lat.

 

 

52 minuty temu, ipsx82 napisał:

W tej cenie ciekawa ta oferta  i też JDM :biglol:

https://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=15637&p=302684#p302684

i od tej osoby bez obaw można kupować sprzęt audio.

 

W styczniu taki sam model został sprzedany za 2.300 zł ;).

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/jvc-victor-ql-a7-tt71-direct-drive-i7760849897.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

 

 

W styczniu taki sam model został sprzedany za 2.300 zł ;).

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/jvc-victor-ql-a7-tt71-direct-drive-i7760849897.html

 

 

Warto czytać opis tego co się wkleja Gramofon bez headshella i wkładki widniejącej na zdjęciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, llkuba napisał:

Problem starych sprzętów jest taki, że często brak oryginalnych nowych części. Wszystko zależy ile godzin w dniu czy miesiącu będziesz słuchał. Nowy sprzęt ma gwarancję i masz pewność, że nikt w nim nie grzebał.

Niestety współczesne produkcje to elektrośmieci produkowane tak by wytrzymały dwa lata (gwarancja) jak komuś posłuży 5 lat to ma wielkie szczęście. Znajomy ma prawie taki sam wzmacniacz jak ja i jemu juz padł po roku , wylały sie elektrolity z kondensatorów, teraz ja sie zastanawiam kiedy to będzie i u mnie.  A sprzęt z lat 70-80 był robiony z najlepszych komponentów (brak tandetnego plastiku i aluminiowych przewodów) i chyba o czymś to świadczy że nadal grają bez wymiany kondensatorów , jedynie co trzeba zrobić to wymiana smaru w windach ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ipsx82 napisał:

Warto czytać opis tego co się wkleja Gramofon bez headshella i wkładki widniejącej na zdjęciu.

 

Przy kupnie używanego gramofonu przeważnie te elementy wymienia się ;)więc nie biorę tego pod uwagę bo to od nich zależy jakoś dźwięku. Tak samo jak kupuję używany samochód zawsze mam odłożony budżet na nowy(e): olej, filtry, tarcze, klocki, opony ... .

 

8 godzin temu, ipsx82 napisał:

Niestety współczesne produkcje to elektrośmieci produkowane tak by wytrzymały dwa lata (gwarancja) jak komuś posłuży 5 lat to ma wielkie szczęście. Znajomy ma prawie taki sam wzmacniacz jak ja i jemu juz padł po roku , wylały sie elektrolity z kondensatorów, teraz ja sie zastanawiam kiedy to będzie i u mnie.  A sprzęt z lat 70-80 był robiony z najlepszych komponentów (brak tandetnego plastiku i aluminiowych przewodów) i chyba o czymś to świadczy że nadal grają bez wymiany kondensatorów , jedynie co trzeba zrobić to wymiana smaru w windach ramienia.

 

Mój znajomy użytkuje kino domowe Denona  z tego co pamiętam symbol 1500. Posiada ten sprzęt 6 lat i codziennie się nim bawi. Jego stare kino też Denona kupił sąsiad za flaszke które ma już 15 lat i śmiga aż miło. Znajomy zmienił kino bo to stare nie posiadało jakiegoś Dolby.

 

Mój jeden wzmaciacniacz Yamahy ma teraz 6 lat i też wszystko działa codziennie daje czadu. Yamaha daje 3 lata gwarancji ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta i solidna konstrukcja , jedyna wada tego gramofonu to opadająca przeciwwaga ale po wymianie gumy na coś innego problem likwidujemy na zawsze.

I jest to JVC  które są cenione za dobrej jakości gramofony

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z fajniejszych gramofonów od JVC, sam rozważałem kiedy kupowałem swojego Pioneera:

 

 

Capture

 

 

 

 

Na pewno taniej można je sciągnąć z Japonii:

 

 

https://auctions.yahoo.co.jp/search/search?auccat=&tab_ex=commerce&ei=utf-8&aq=-1&oq=&sc_i=&fr=auc_top&p=QL-A7&x=0&y=0

 

W dobrym stanie i sprawdzone chodzą po 15-30,000 jenów czyli max 1100zł. Do tego z 500 za solidną wysyłkę, drugie tyle na cło i masz przynajmniej tysiaka w kieszeni.

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...