Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem 3 zlote plyty Pink FLoyd:

- Dark Side of The Moon

- Atom Heart Mother

- Obscured by clouds

 

wieczorem wiecej info...

 

 

:D :shock: 8) Trzeba to oblać będzie :!:

To dobry zakup o ile się znam, a sie nie znam :roll:

 

Luk77, masz juz Skibę? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz pisz ktore pozycje bierzesz, 8)

 

Oczywiście 3 złote płyty Floydów :D:D:D 8) 8) 8)

 

Paweł , jeżeli którąś chcesz sobie zatrzymać nie ma sprawy :idea: Jeśli nie ,biorę wszystkie i oblewam :twisted:

 

Chciałbym jeszcze nabyć to :

 

- Depeche Mode - Black Celebration 6,5e Wydawnictwo MUTE

- Queen II, 4,5e Wydawnictwo EMI

- Queen - A Day At The Races, 4,5e wydawnictwo EMI Holland

- Queen - A Night At The Opera, 4,5e Wydawnictwo EMI

 

-- Śr paź 24, 2012 10:00 pm --

 

 

 

 

Skiba , jeszcze nie przysłali.

 

-- Śr paź 24, 2012 10:33 pm --

 

Paweł , za co Masz pasiaka :?: Dopiero teraz zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 3 złote płyty Floydów

Lukasz bardzo Cie przepraszam, Dark Side Chcialbym jednak sobie zatrzymac !!!

 

Caly dzien w pracy ten krazek chodzil po mojej glowie, chcialbym go jednak miec mimo wszystko. Wybacz Lukasz :!:

 

Reszta jest Twoja. :idea:

 

 

Dzis drugi dzien odsluchu ....!

 

Wracam poźniej...

 

Lukasz PW :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku, więc jak było coś to sorry, ale może ktoś coś napisać o nowych sluchawkach dousznych harman kardon? Chce kupić do iPada, ale jeszcze ich nie słyszałem.

 

Amstaff23, nie wiem nie mam pojecia co do dousznych harmana, pewnie dobrze zagraja, ale jesli o mnie chodzi to bym uderzyl do AKG, albo AT 8)

 

 

 

Lukasz, Wszystkie zlote plyty z kolekcji brzmią wyjatkowo i wzorowo. Jednak 9,5-10 / 10 daje każdej :idea:

 

To ideał. Nigdy tak wysoko nie ocenilem żadnej plyty !!!

 

Super sprawa z tymi krazkami, warto bylo kupic za te śmieszne pieniadze...

 

Lukasz kupilem w koncu kable van den hul Royal (krolewskie) Jade Hybrid posrebrzane 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 3 złote płyty Floydów

Lukasz bardzo Cie przepraszam, Dark Side Chcialbym jednak sobie zatrzymac !!!

 

 

 

Paweł , nie ma sprawy ...Ty wyniuchałeś te cacka i pierwszeństwo należy do Ciebie.

 

Ja niesamowicie cenię Pink Floyd , dla mnie to grupa wszechczasów i ich złote wydania to jakby spełnienie moich marzeń :idea:

 

Paweł , wiem że szukasz The Beach Boys - Pet Sounds i... :shock:

 

 

Niespodziewanie udało mi się kupić ten album (180g audiophile) :!: pytałem o drugą sztukę z myśląo Tobie ale facet odpowiedział że miał dwie , jedna dla niego a druga na sprzedaż , zafoliowany nowy egzemplarz 8)

 

http://allegro.pl/lp-beach-boys-pet-sou ... 65785.html

 

Będę go miał jutro i w dodatku prosto z US czyli tylko lepsze może być wydanie japońskie 8)

 

Proponuję wymianę tzn. Ty mi dajesz Dark Side a ja Pet Sounds :idea:

 

It is up to You :!:

 

 

Dodam że już posiadam Dark Side Of The Moon z wyd. EMI oraz MUZA , tak tak :D

Szukam dalej tego albumu wydanych w innych krajach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wymianę tzn. Ty mi dajesz Dark Side a ja Pet Sounds

Lukasz spadam z neta, bardzo szanuje Ciebie i Twoje zdanie i wiem jaki jest stosunek Twoj do Pink Floyd

 

Dzis odsluchalem DARK SIDE OF THE MOON W zlotym wydaniu stawiam 10/10 i to jest moja najlepsza plyta jaka w zyciu slyszalem, JAKOŚĆ PLYTY JEST PORAZAJĄCA !!!

 

Jutro zaproponuje pewnie uklad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku, więc jak było coś to sorry, ale może ktoś coś napisać o nowych sluchawkach dousznych harman kardon? Chce kupić do iPada, ale jeszcze ich nie słyszałem.

 

Nigdy takowych nie posiadałem i z żadnych takich do końca zadowolony nie będziesz(dousznych) :idea: W dodatku przy częstym odsłuchu dewastują Twoje jakże cenne uszy :idea:

Proponuję zakupić nauszne ( otwarte) gdyż są delikatne dla słuchu i wygodne :idea:

Z iPad-a audiofilskiej jakości nie wskrzesisz a więc każda porządna słuchawka ze stajni Audiotechnica (tragiczna dystrybucja) , AKG a nawet BOSE będzie super rozwiązaniem :idea:

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iPad-a audiofilskiej jakości nie wskrzesisz a więc każda porządna słuchawka ze stajni Audiotechnica (tragiczna dystrybucja) , AKG a nawet BOSE będzie super rozwiązaniem :idea: -

nie lubię sprzętów Apple głównie przez ich ograniczenia, ale jeżeli ma możliwość odczytu formatu WAV, to i jakość będzie bardzo dobra, zaryzykowałbym nawet, że audofilska, bo tego formatu używa się choćby w studiach nagrań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie mi smaka z tym Dark Side :-)

Dla mnie też to płyta wszechczasów.

Niestety mam tylko stare CD i jubileuszowe SACD... Teraz tylko muszę skołować odtwarzacz SACD, bo nie mam :-( i porównać... Potem zmontować/skołować analoga + sensowny gramofon i znowu porównać :-)

Żona ma dziś babski wieczór, coś czuje, że zasiądę w środku bazy stereo na podłodze po rozsunięciu kolumn do ustawienia odsłuchowego i chłopaki mi to głośno zagrają, jeszcze z CD :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie mi smaka z tym Dark Side :-)

Dla mnie też to płyta wszechczasów.

Niestety mam tylko stare CD i jubileuszowe SACD... Teraz tylko muszę skołować odtwarzacz SACD, bo nie mam :-( i porównać... Potem zmontować/skołować analoga + sensowny gramofon i znowu porównać :-)

 

Ja też posiadam Dark Side... na SACD a w zasadzie nie posiadam tego albumu tylko na kasecie magnetofonowej :lol:

 

SACD to fajna sprawa i szkoda że się nie przyjęło :? Tam już chyba wszystko słychać :idea: Niestety ciepłego brzmienia i głębi winyla nic nie podrobi :idea:

 

Żona ma dziś babski wieczór, coś czuje, że zasiądę w środku bazy stereo na podłodze po rozsunięciu kolumn do ustawienia odsłuchowego i chłopaki mi to głośno zagrają, jeszcze z CD :-)

 

Ja wczoraj na imprezce za DJ stonkę robiłem :mrgreen:

 

-- Pt paź 26, 2012 3:50 pm --

 

Kupiłem dzisiaj w MM winyla Duran Duran - Duran Duran

 

album-duran-duran.jpg

 

TOTO - Falling Between na BluRay nie mieli . Wyszło nowe piękne wydanie Dżem- Symfonicznie na BluRay +CD i trzeba będzie to chyba wziąść :idea:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9O75Ai-DWAY

 

Dosyć ciekawy tekst z recenzji tego albumu :wink:

 

...Najważniejsze pytanie – jak radzi sobie wokalista? Bez Ryszarda Riedla Dżem to przecież jednak zupełnie inny zespół. Maciej Balcar opowiadał kiedyś w jednej z gazet ciekawą anegdotę ilustrującą nastawienie fanów do jego osoby: po jednym z występów podszedł do niego zafascynowany młody człowiek i dziękował mu za to, że śpiewa zupełnie jak Riedel. Nie minęło jednak nawet pięć minut, a kolejny mężczyzna gratulował mu, że ma swój własny, niepowtarzalny styl i nie próbuje udawać dawnego frontmana ekipy. Wrażenia słuchaczy są więc różne; mnie natomiast irytują nieudane wykonania bardziej wymagających utworów. O ile Balcar radzi sobie dobrze w prostszych kompozycjach, o tyle monumentalna „Modlitwa III – Pozwól mi” przerasta chyba jego możliwości. Trzeba za to przyznać, że świetnie wychodzi mu „Sen o Victorii"; może przemawia do niego historia tej pozycji? Riedel myślał przecież, że „Victoria” znaczy „Wolność”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e bez przesady z tym jabłkiem, nie musi byś sprzęt tej firmy, na moją n8 wgrałem programik odtwarzający flac'ki i gra porównywalnie do CD, myślę, że każdy porządny smartfon potrafiący odtworzyć flac/wav zagra podobnie :mrgreen:

dla mnie apple też jest mocno przereklamowany, bo porównywalne sprzęty oferują znacznie większe możliwości, uniwersalność i wszechstronność, ale być może iPad ma to coś, czego nie ma choćby Blackberry, czyli przyzwoity przetwornik A/D - niestety nie wystarczy plik w wysokiej rozdzielczości, bo trzeba mieć jeszcze przyzwoity układ analogowy, który skieruje dźwięk do słuchawek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xanadu, zerknij na linka, który podesłałem :)

zastanawiam się teraz jak puścić dźwięk z mojej n8 przez kabel hdmi lub(ale nie wiem jeszcze co to znaczy) DAC usb -> czy to jest jakiś kabelek typu usb->rca?

Przez audio output jest dobrze, natomiast jest ogromna różnica w porównaniu fabryczny player i mp3 vs. player flac i pliki flac. Ten sam utwór a różnica bardzo słyszalna :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie mi smaka z tym Dark Side

Dla mnie też to płyta wszechczasów.

Niestety mam tylko stare CD i jubileuszowe SACD... Teraz tylko muszę skołować odtwarzacz SACD, bo nie mam i porównać... Potem zmontować/skołować analoga + sensowny gramofon i znowu porównać

Żona ma dziś babski wieczór, coś czuje, że zasiądę w środku bazy stereo na podłodze po rozsunięciu kolumn do ustawienia odsłuchowego i chłopaki mi to głośno zagrają, jeszcze z CD

Przemek pamietaj to tylko CD. :idea:

 

Wpadlem na chwile, zaraz uciekam.

 

Wczoraj porównalem

- Dark Side of the Moon czarny krazek wydawnictwo EMI na winyl do

- Zlotej limitowanej wersji :D .

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Złoty krążek jest świetny, dzwiek jest super, slysze bardzo wyraźnie instrumenty... doskonały!

 

Lukasz w polowie listopada gdy zjade do Polski przekazuje Ci krążek do wgladu!

Dopiero wtedy bedziemy podejmować jakiekolwiek decyzje. :idea:

 

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fuuuuckens w mordens.

Rozumiem, że można kupić lepszy jakościowo wzmacniacz, lepsze głośniki czy DSP, ale...

Takiego bullshitu dawno nie czytałem. Podstawki antywibracyjne pod kable....WTF?

http://www.wykop.pl/ramka/1303367/audiovoodooo-byly-juz-kable-zasilajace-usb-i-inne-tym-razem-autor-udowadnia/

 

Podstawka pod kabel zasilający ogranicza jego wibracje co ma wpływ na dźwięk. Co to prąd się wytrząsa? Hahaha

Komedia. Podkładka pod odtwarzacz cyfrowy ma wpływ na barwę dźwięku.

No takiej komedii to dawno nie czytałem.

 

Jedyni fakt i prawda to to, że te kawałki metalu po sto parę ojro nawet ładnie wyglądają.

 

 

Normalnie mogę porównać to z tym, że świnki na lusterkach wykonane z folii carbonowej pokrytej teflonem zamiast zwykłej naklejki poprawiają niewiele aerodynamikę lecz tylko nieznacznie. Jednakże czuć to.

 

Sorrry, ale to już przegięcie w czystej formie. I sorka za zboczenie z tematu;) (Choć temat w sumie o zboczeniach:P )

 

 

Na koniec czyjś komentarz. Mistrzowski i na temat:)

 

"Właśnie wpadłem na świetny pomysł na niszowy biznes: skoro sądzą, że to wszystko ma wpływ na dźwięk to czemu by im nie sprzedawać czegoś, co ma rzeczywisty wpływ: ośrodka rozchodzenia dźwięku.

Będę sprzedawał audiofilskie powietrze w butlach. Wypełnione specjalną mieszanką równomiernie przenoszącą dźwięk, niwelującą rozbiegane przypadkowe atomy pierwiastków śladowych, przez co wygładzające niechciane drgania basów na zbyt wysokich powłokach powodowanych przez frywolne elektrony.

Albo coś łatwiejszego: jonizator VGF34HJKTL789-2, który będzie porządkował przepływ atomów w pomieszczeniu i układał je harmonicznie dając niespotykane pasmo przenoszenia.

Nie wspomnę o patyczkach do czyszczenia uszu ze śmieci obniżających jakość odsłuchu.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzyq, podobają mi sie Twoje pomysły

 

Ten komentarz to cytat z komentarzy pod artykułem, co zaznaczyłem. Jakbym miał takiepomysły to już dawno miałbym szofera hehe :)

 

Jak komuś się nie chce klikać to kilka fajowych cytatów z artykułu:)

 

"Nie było mowy o prosektoryjnej kliniczności, czy hiperdetaliczności, jednak bas został bardziej zdyscyplinowany"

 

"Oczyszczenie dźwięku z niezauważalnych do tej pory szumów i „śmieci” zaowocowało zdecydowanie lepszą komunikatywnością, holograficznością i namacalnością. Barwy stały się soczystsze, przekaz bogatszy w mikrodetale a czas pojęciem całkowicie względnym."

 

"W dźwięku zapanował większy porządek a pewne rozbisurmanienie Isoiphonów na basie powoli zaczęło zmierzać w kierunku jako – takiej kontroli."

 

Braaak słów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fuuuuckens w mordens.

Rozumiem, że można kupić lepszy jakościowo wzmacniacz, lepsze głośniki czy DSP, ale...

Takiego bullshitu dawno nie czytałem. Podstawki antywibracyjne pod kable....WTF?

nikt, kto wydaje furę kasy na sprzęt i antywibracyjne podkładki do wszystkiego, nie przyzna się, że nie słyszy dużej różnicy, a nawet jak jej nie słyszy, to siła autosugestii jest ogromna i na pewno ją "usłyszy" :wink:

mój kolega na przygotowanie stanowiska do słuchania i na sprzęt wydał blisko pół melona, a w tym zawiera się np. specjalny kabel zasilający, który robotnicy ciągnęli bezpośrednio z transformatora, a służy on jedynie do podłączania sprzętu audio :wink:

nie wierzę, że ktoś, kto zainwestował 500 tys., albo nawet 50 tys. faktycznie usłyszy 100 razy lub 10 razy więcej od tego, kto wydał 5 tys. zł :wink: no ale wszystko można sobie wmówić, tzw. "wsłuchać" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...