Skocz do zawartości

wymiana świec w H6


konik_80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szybkie pytanko bo w szukajce nie znalazłem (aczkolwiek nie szukałem jakoś ambitnie).

3.0 H6 i jak wygląda temat wymiany świec bo się przymierzam aby to wykonać ale patrząc na ten silnik to dostęp co najmniej kłopotliwy - pytanie czy trzeba opuszczać cały silnik czy da się bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przymierzam od 2 miesiecy.

Slyszalem, ze sie podnosi silnik "pieskiem" dla ulatwienia dostepu.

Z tego co zaobserwowalem to bede musial wyjac akumulator, uklad dolotowy

miedzy filterm a przepustnica, dorwac grzechotke 3/4" (1/2" jest za duza) z kolankiem albo innym elastycznym lacznikem i ze trzy- cztery godzinki wolne w sobote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem auto na podnośniku to wymieniłem na szybkiego 2 sztuki (pierwszy rząd) te do których był najłatwiejszy dostęp (robiłem to od spodu) ale 2 kolejne rzędy to czarno widzę bo się przestrzeń zwęża. Chyba, że się odkręci ławę pod silnikiem i opuści silnik o jakieś 5-8cm wtedy otwory świec będą poniżej podłużnic i wymiana pójdzie gładko - chciałem tylko zasięgnąć wiedzy na forum czy jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

no właśnie to nie tribeca jak jest podobnie jak w 2.0t to bez opuszczenia silnika nie da rady, tam jest miejsca jakieś 4cm, wiec lepiej wydać na dobre świece iridium i mieć spokój :)

Irydowe to wieczne są i nie trzeba ich wymieniać? :)

Padają, jak każde inne po określonym przebiegu. Ale jak masz mieć lepsze samopoczucie to wyrzucaj $, to w końcu Twoja forsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale dobre irydowe wytrzymują ok 1.5 do prawie dwóch razy dłużej (ok 100-120kkm) , co dobre platinum (ok 70kkm), o niklowych nie wspomnę (ok 30kkm) a cena nie jest wcale tak wielka w porównaniu z dobrymi platinum. Biorąc pod uwagę ile tam jest roboty to różnica w cenie za komplet ok 10e (czyli 1 godzina pracy prawie najniższej krajowej ) nawet i 20e nie robi znaczenia bo nie ogarnę tego w godzinę nigdy w życiu, a zresztą swój czas potrafię liczyć. Jak np zechcesz podjechać do mechanika poza granicami pl, żeby się nie brudzić to dowiesz się ile też kasują za taką usługę więc nie uważam że wyrzucam $. Jeszcze biorąc pod uwagę niby minimalnie mniejsze spalanie, czyli w dłuższym okresie to ty przepłacasz pewnie nawet w pl, bo ja nie :)

A i najważniejsze wiedząc że nie przepłaciłem mam lepsze samopoczucie :) 


 

no właśnie to nie tribeca jak jest podobnie jak w 2.0t to bez opuszczenia silnika nie da rady, 

Jak nie jak tak

W swoim wymieniłem bez opuszczania

 

to znaczy że nie jest jak w moim :), albo uniosłeś silnik :)


a tak na poważnie to pewnie jak dobrze się pokombinuje, z dobrze dobranymi kluczami to pewnie da radę od dołu, ale to i tak niezła zabawa ja miałem zmieniane przy okazji wyjęcia silnika bo robiliśmy wszystko co chciałem zrobić (rozrząd, sprzęgło, konserwacja, świece, uszczelki itp.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie między blokiem a podłużnicą jest niecałe 5 cm co pozwala na wsadzenie nasadki o podanej przeze mnie długości + grzechotki i wykręcenie świecy pod koniec zdejmując grzechotkę i wykręcając tylko nasadką. Każda świeca niezależnie z czego jest wykonana jest elementem który należy co jakiś czas wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na 1 i na 2 filmie nie wygląda aby silnik był opuszczony

Opuszczanie silnika nie jest potrzebne.

Polecam zaopatrzyc sie w kawalek, 5-6cm weza gumowego o srednicy wewnetrznej 9-10mm.

Znacznie latwiej wykreca sie juz poluzowana swieczke i wkreca nowa.

Ja trzymam w skrzynce z kluczami stara koncowke kabla HV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...